“Bashkëshorti më ndaloi të luaj rolin e një prostitute”, aktorja shqiptare rrëfen pengun

16 Nëntor 2023, 10:39Lifestyle TEMA

 “Bashkëshorti më ndaloi të luaj rolin e një
Zamira Kita, është një ndër aktoret më të suksesshme të kinematografisë shqiptare, rolet e së cilës kanë lënë një gjurmë në historinë filmit.

Në një intervistë të dhënë së fundmi, për programin “Natën me Aulonën”, aktorja e mirënjohur ka rrëfyer se si bashkëshoti e ka ndaluar të luaj një rol në film, atë të prostitutës.

“Ka qenë roli i një kryeprostitue, ishte pronarja e një shtëpie publike. Roli ishte shumë i bukur dhe shumë karakter.Ishte jashtëzakonisht i mirë për mua. Një rol që mua do më krijonte mundësi që çfarë mund të bëj unë, krijimin e një karakteri. Por ai nuk e kuptonte dot kështu. Sa e lexoi që ishte kryeprostitua, jo tha nuk do ta bësh këtë film.”, tha Zamira Kita.

7 Komente

 1. S
  Sa me shum ikin Vitet aq me sh Pengje zbulojm

  Zamira per mua eshte nji nder Aktoret me te Mira te skenes . Me ka terhequr gjithmon ne Roletb e saja,. ajo qetesi e natyralitet qe reflekton jashte saj nderkoh qe digjet brenda saj ,e kam fjalen per ate temperament te fshehur brenda saj etj (sipas meje gjithmone ) . Pra ,personalishte e kam vleresuar gjthmone si Aktore qe e do Artin ,Filmin ,Teatrin, skenen me nji Pasion qe veshtire se do mundet te anashkalohet ._ Sa i takon intervistes ke Aulona ,pra tematikes ne fjale Roli i afruar si Kryeprostitute ne Film ,refuzimi nga Burri , deri diku eshte e kuptueshme por jo e drejte ,per arsye se nj Artiste duhet ti jetoj ne Film edhe Role, qe Moralishte jashte Filmit shkohen me sy jo te mire . Poe ja, keshtu jan ne pergjithsi burrat ,sidomos ata qe kan gra qe kan zjarr brenda gjoksit dhe luajn me Pasion . Duke i ndaluar te tlla Artiste ne Filmat Shqptare normalishte qe bie edhe interesi nga dashamrsit e Filmit Shqptare dhe ata qe ngelen ose s'kan njohuri mbi Aktrimn e Flmin shikojn flmat e karagjozit mamqiu

  1. k
   kete kisha tani per tani

   Po mire, ço nene ose motren tende ti ti loze filmin , me shaka pa ja fut dhe nxierr prape ai, artisti, nuk ja le brenda! Po ç'jane keto filma kur Zamira do, burri s'do; mut burre dhe ai Zamira i thote mua me qihet, ai i thote jo atje ku e di dhe une, atje ku s'e di une! U pjerdhesha filmin dhe karakterin e filmave tuaj; bastard.

   1. c
    ceeeeeere thu tina ktu e ?

    kete ksha tra la la ! jo me kaq gryk or ti shoq . Jetojme ne Demokraci , Filmi eshte Film jo ashtu s ju duket ca burrave pa koqe . Dhe mos e tepro kur thuah ; ajo do ta bej atje ku i pelqen etj budalleqe shqiptaresh . Te gjth duan ta jetojn jeten sot _or tej . "Nuk dashka qorri Sy ) pika ne koqe ishallah .

   2. B
    Budallek ta ndalosh nji Artiste te luaj X Rol

    Keshtu pengohet zhvllmi i Shoqerise .C'jan kta njerez kaq fanatike . Kjo eshte skandaloze vertete , si me perdhunu Pasonin e Grues, Artin . E pabesushme ku ka arrit fanatizmi . Eshte Film o njeri ,dhe nuk behet fjal per nji Film XXX .Sa rob te trashe paska pas kjo Bote ! Prandaj vuajm ne Dashnort e Artt ,e se bukures e Pasionit , se na daln para ca Legena e na shuajn Zjarrin . nuk i vjen zor ktyre tipave .Hik mer Egoist bure se s'qeke per Artiste ti ,Pijanec

    1. P
     Pet.

     Kush e lexon komentn Tend plot "kulture", e kupton menjehere se nuk je dhe aq Dashnor i Artit dhe se bukures.

     1. O
      Oh hahah Pet _Vertet ?

      Pet , mooooooooos . Si mer s'na lini shanc ju ne Katunarve me u duk njher so Qytetare ,s njerez qe e dum e Dashurojm Artin ,Te Bukuren ,Kulturen . Kan ardh kohe te kqiaaaaaaa thuj. Konkurenca mes ne Katnarve e Malokeve qe bejn Art ,Politik, TV sot , spo na le me u duk ata qe jemi . _ Pet , po ty ,pajZotn nga cli Katund te kemi ? Se bo vak jena nga nje ane mo ?

    2. H
     Haka Tekizoti

     Po si mund të kompensohet kjo humbje? Fatalitè.

     Lini një Përgjigje