FOTOT/ Ndjekësit e sulmojnë për pushimet e luksit në Maldive, moderatorja shqiptare: Ika ca ditë, se në Tiranë më zë ankthi tani

22 Nëntor 2022, 20:09Lifestyle TEMA

FOTOT/ Ndjekësit e sulmojnë për pushimet e luksit në

Moderatorja Roza Lati ka zgjedhur të kalojë disa ditë pushimesh relaksuese në Maldive. Këtë gjë e ka bërë me dije përmes disa fotove të publikuara në rrjetet sociale, ku shfaq linjat seksi trupore.

Por, si pasojë e komenteve ofenduese dhe mesazheve që ka marrë nga ndjekësit e saj, ajo iu është përgjigjur duke treguar pak nga jeta e saj, të cilën ajo nuk e shfaq në rrjetet sociale, apo në punën e saj.

Përmes një statusi në Instagram, Roza ka zbuluar se muaji tetor dhe nëntor kanë qenë një periudhë shumë e vështirë për të pasi ka vuajtur nga ankthi.

"Për të gjithë ata që me shkruajnë që kam lindur për qejf, që e kam në terezi dhe bla bla bla… Tetori dhe Nëntori kanë qenë dy muajt më të vështirë për mua psikollogjikisht dhe fizikisht. Ti nuk e ke idenë sa rrija pa ngrënë bukë se me prehej oreksi nga stresi. 

Unë që e manovroj gjendjen e ankthit me meditimin te pemët… as Pemët s’po më bënin më derman për ankthin që s’po më lëshonte. Kam qarë e qarë… një natë po e një natë jo…. Por të gjitha këto nuk mund ti shprehësh në instagram. Se fundja secili ka hallet e veta. Por e rëndësishme është që… Puna aty është gjithmonë. Stresi aty është gjithmonë. 

Me çfarë ka shkruar Zoti nuk lufton dot. Thjeshtë shkëputu. Turn it OFF. Zhduku. Merr veten. Recharge. Trupi jonë, truri jonë, janë tempulli që ne nuk e ndërrojmë dot kurrë. Dhe duhet të kujdesemi. Boll me inboxe idjote dhe xhelozie. 

Shkruaj një “E Meriton o Roza” dhe jemi në rregull. Ose nëse s’ke koment të mirë, mos shkruaj fare. Madje madje, feel free to unfolloë poqese ti vrava sytë. Flm. Klm. Rsp”, shkruan Roza krahas pozave "hot" 

5 Komente

 1. .
  ....

  Normal te zuri ankthi per leke dhe vajte te "pushoje"????????

  1. B
   Bobi

   Sa here i mbarohen leket heq breket dhe opa ne Tirane. Te gjithe harxhojne lek kur shkojne me pushime kjo fiton lek(pa brek) kur shkon me pushime(per te qi..)

  2. M
   Me Prinder shembullore..

   Ka dy vrima,njera qe nxjere Acid dhe tjetra nxjere Allci.. E lum Si Prinderit e saje,qe gezohen kurr vajza nxjere vezet ne Ankant..

   1. M
    Me Prinder shembullore..

    Ka dy vrima,njera qe nxjere Acid dhe tjetra nxjere Allci.. E lum Si Prinderit e saje,qe gezohen kurr vajza nxjere vezet ne Ankant..

    1. B
     Bobi

     ME LEKET E BABIT APO ME DJERSEN E BY... DHE PI... TEND VAJTE

     Lini një Përgjigje