Kush tentoi të hapte restorantin e Nusretit në Tiranë? Gazetari tregon shifrën e “çmendur” që kërkoi kuzhinieri turk

22 Nëntor 2022, 18:04Lifestyle TEMA

Kush tentoi të hapte restorantin e Nusretit në Tiranë? Gazetari

Një biznesmen shqiptar ka tentuar të sjellë brendin e restoranteve të Nusretit në Tiranë. Kështu ka deklaruar gazetari i kronikës Artan Hoxha.

Ai u shpreh se personi në fjalë kishte kërkuar të merrte brendin e Nusretit, për të hapur një restorant në Tiranë, por kuzhinieri i famshëm Nusret Gokçe kishte kërkuar plot 7 milionë dollarë.

“Është tentuat ta sjellin këtu Nusretin si brend. Donte dikush nga këta të sillte Nusretin si brand në Tiranë, por kërkoi 7 milionë dollarë.”, u shpreh gazetari Hoxha në emisionin “Të Paekspozuarit”.

Nusret ka aktualisht linjë restorantesh në 7 vende të botës, përfshi Greqinë dhe vendlindjen e tij Turqi, ku ka 9 restorante.

 

5 Komente

 1. V
  Vito i Orneles se Varuzhanit

  hahahahaha IDIOT!

  1. S
   Sylvester Stallone

   O te q!fsha Nusreten, o Nusret. Gabel muti me gjysylyk dielli.

   1. P
    Pastel Veux

    A e meriton vallë çiltërsia idiot-ë-sinë ? Do me helmoesha ? Më mirë , mos kisha parë Mënynë ? Pene rigato spaguetini tortelini farfale liguini tagliatela . Më mirë mos të kisha hyrë në restorant . Lashë një monedhë e u largova . Kamarieri më ndoqi nga pas si të më thoshte -dikush ju ka porositur diçka .Jo . Jo , mbaeni . Monedha ishte për kohën që kalova . Biseda vazhdoi duke dëgjuar hapat - jo për nëse do merrja diçka , në guzhinën time jam mbret e kush shijon nuk helmohet edhe hasmi ka ngrënë e s'e ka gjetur nga unë , mbase nga mania ose ...Aroma që erdhi nga manxata kur dera u hap më largoi në varr . Jo . Jo . Mbaini . Me vonë dikush i tregonte për ata të dy .- Ai di vetëm ku prehet edhe pse e kujtonte , nuk e ngjallte dot më . - U nis për te varri i saj të uiste lulet e ...- diçka do gatuante në kthim , gjithmonë për trë . - Pëlqente petët e bëra shpiçe me gjalpë . - Kish 19 ditë e netë pa vënë gjë në gojë që kur , më s'e pa . -Kush nuk i njeh ata . Kohëve të largëta tregonin për burrin e lindur të veë . Kush e do ngatëresën le ta gjejë . Kush do varrin si unë e në më pastë zilli ūnë , e vdekjen , e po ta mendoj pa e parë , kur mu nda ? Mbase kur lindte . Ç'them dhe unë i veu .

    1. M
     Muzaka i Ri

     Nustreti nuk eshte kuzhinier i famshem o Tano, eshte shites mishi,ose kasap sic e kupton ti, qe u be I famshem.

     1. D
      Dara

      Ketij ja kan ndaluar floririn ne Europe se nuk pranon Food Standart Agency te hane njerezit metale

      Lini një Përgjigje