Incidenti i dytë brenda pak javësh, mbreti Charles sulmohet sërish me vezë

6 Dhjetor 2022, 16:04Lifestyle TEMA

Incidenti i dytë brenda pak javësh, mbreti Charles sulmohet

Mbreti Charles është sulmuar sërish me vezë gjatë një shëtitjeje në Luton sot ndërsa policia arrestoi burrin e dyshuar për sulmin.

Truprojat ndërhynë shpejt për ta larguar monarkun nga ngjarja në Sheshin e Shën Gjergjit. Kjo ngjarje vjen një muaj pasi u sulmua me vezë teksa ndodhej në York.

Policia tha se kishte arrestuar një burrë rreth të njëzetave, i cili tani është në paraburgim. 74 vjeçari e kaloi me sportivitet situatën dhe shpejt filloi të shtrëngonte duart me audiencën.

Kujtojmë që muajin e kaluar ai u sulmua nga një i ri teksa bërtiste se “ky vend u ndërtua mbi gjakun e skllevërve”.

 

3 Komente

 1. k
  kosta

  Kurse gorrillat e berishes masakrojne nje djale me probleme mendore te cilit ju duk nje moment berisha si gogol. Ky eshte ndryshime mes qyteterimit dhe shpellareve, midis profesionalizmit dhe alabakerise qe shoqeron shpellarin. Ata duhen hetuar me e pakta per plagosje te rende te atij djali fatkeq por qe me doren e zotit u mori hakun gjithe shqiptareve

  1. T
   Tropoja

   O mbret veze ishte mos u bej merak.Angline e ndertuan sklleverit afrikan kryesisht,por dhe shqipot ose populli gomoneve kontribuan me kanabis lavazhe e ndertim.

   1. a
    antiparaziti

    FAMILJA MBRETERORE JETON NE SUPERLLUKS LLUKS ME GJAKUN E SKLLEVERVE. KEJO ESHTE FJALA E VETME E VERTET QE KA THE NE JETEN E TIJ MENDER MBRETI I ANGLIS.

    Lini një Përgjigje