Këngëtarja serbe: Shaqiri më ka dërguar video nga dhoma e zhveshjes, dëgjonte këngët e mia

6 Dhjetor 2022, 10:58Lifestyle TEMA

Këngëtarja serbe: Shaqiri më ka dërguar video nga dhoma e

Këngëtarja serbe Maja Nikolic ka thënë se Xherdan Shaqiri i ka dërguar video nga dhuma e zhveshjes duke dëgjuar këngët e saj në gjuhën serbe. Ajo ka thënë se lojtarët shqiptar duhet t'i kërkojnë falje lojtarëve serb dhe duhet t'i vi turp për gjeste e tyre në fushë.

Këngëtarja me origjinë nga Serbia njihet për patriotizmin e saj dhe mbrojtjen e Serbisë, gjë të cilën e ka treguar më tepër gjatë këtij Botërori dhe humbjes së skuadrës serbe në ndeshjen që kishte para pak ditësh me Zvicrën.

Si adhuruese e madhe e futbollit, e cila i ka ndjekur me shumë kujdes ndeshjet e kombëtares në Botërorin e Katarit, ajo tha se sjellja e lojtararëve shqiptar kundër atyrë serb është e pajistifikueshme dhe duhet t'i vi  urp që dëgjojnë këngët e saj pa i kërkuar së pari falje skuadrës serbe.

Gjatë një emisioni ka komentuar edhe gjestin që Xherdan Shaqiri bëri kundrejt lojtarëve serbë, gjatë ndeshjes ndërmjet Serbisë dhe Zvicrës.

“Për mua futbolli është një gjë e madhe. I përkrah dhe i dua aq shumë, saqë isha gati të këndoja për ta tre ditë sikur të arrinin ta mposhtnin Zvicrën”, tha këngëtarj.

Më tej, Nikoliq ka shtuar për Grand Online: “Ajo që njerëzit nuk e dinë është se Shaqiri më ka dërguar përshëndetje nga dhoma e zhveshjes ku kanë luajtur këngët e mia.

U thash mos me pershendesni rastësisht, por asnjërit deri sa të na kërkoni falje publike, turp të keni, unë jam patriote, si mund të më përshëndesni?”

7 Komente

 1. J
  Ja pra ,se Shqiptari eshte Njerezore s'urren Njeri

  Njerezit duhet te duan e rrespektojne njeri-tjetrin pamvaresishte Politikes se dites dhe te Kaluares ndryshe ku dreqin po shkojme ? Kaq i pazbutur dhe i pacivilizuar eshte populli i Ballkanit !

  1. t
   tetovari2

   Merrni shembull nga kjo këngëtare o ju kozmopolita shqiptar! Shkau shka mbetet deri në vdekje!

   1. a
    anti25642654censurë

    nuk ka gjë të keqe o tetovari 2!! si shaqa dhe maja e kanë me të futme!! shaqa i rrasi golin ajo kërkon ti rrasë ...! sidoqoftë xherdani ja ka fut!! pastaj kjo nuk di sërbisht dhe nuk i kuptonte sharjet që thoshin sërbët!!pavarsisht se luant ezvicra me sërbinë ata shanin shqiptarët!!ça ti bësh!të paditur!!

   2. U
    Undefined

    Rrushi Beogradit....Shaqirit i ka shku ne men per "peshk" me ty.....se per ato konget e tuja vari kkkkk ....se nuk i hyne me "pune" as dreqit...e jo mo Shaqirit me Zvicer.....

    1. Z
     Zeqo Pilafi

     Është normale dhe shumë e respektuar t'a dojë vëndin e saj. Po kaq të drejtë kemi dhe ne t'a duam vëndin tonë. Sidoqoftë, jashtë këtyre vlerësimeve nacionaliste, ajo që më bëri përshtypje të mrekullueshme tek kjo vajzë, është serioziteti shëmbullor në veshje dhe paraqitje. Të paktën në këto foto që paraqiten këtu. Kjo tregon se në thelb njerzit e çdo rrace dhe kombi e duan njëri tjetrin pa komplekse, janë një pjesë e paqytetëruar që i fryjnë dhe mbajnë gjallë flakët e urrejtjes.

     1. P
      Pickaxhiu

      Duket qe kjo vdes per kar shqiptari

      1. .
       ...

       Mu me thane qe ai i bie me dore kur degjon kenget e tua

       Lini një Përgjigje