“Mami nuk më ka folur me gojë” - Rudina Dembacaj rrëfen historinë e saj me Mark Frrokun

23 Shtator 2022, 20:11Lifestyle TEMA

“Mami nuk më ka folur me gojë” - Rudina Dembacaj

Marrëdhënia e Rudina Dembacajt dhe Mark Frrokut në fillime u komentua goxha në rrjetet sociale, ku një pjesë e madhe e publikut e  gjykuan aktoren e humorit, madje duke e akuzuar se arsyeja përse u nda nga bashkëshorti ishte ish-deputeti dhe pasuria e tij.

Por Rudina nuk u ndikua aspak nga komentet negative dhe aktorja vazhdon të tregojë hapur dashurinë e madhe që ka për partnerin e saj teksa nuk ia ‘përton’ as t’ju përgjigjet komenteve të tilla.

Së fundmi, Rudina dhe motra e saj Jereda ishin të ftuara në programin “Rudina”, ku folën për marrëdhënien e tyre të ngushtë. Aktorja e humorit u shpreh se motra e saj ka qenë mbështetja më e madhe në momentet më të rëndësishme të jetës së saj, siç ishte edhe lidhja e saj me Mark Frrokun. Për Rudinën ka qenë një situatë goxha e vështirë, sepse e ëma dhe pjesa tjetër e familjes nuk i flisnin pasi nuk ishin dakort.

“Motra ime dhe një nga djemtë e xhaxhallarëve, Iliri, kanë qenë të vetmit që më kanë folur, se as mami që po na ndjek tani, nuk më ka folur për tre muaj me gojë. Më mbajtën qëndrim se u dukej një  gjë e tmerrshme dhe motra ka qenë mbështetja kryesore, patjetër, hap pas hapi.

Si ja thashë? U ula dhe i thashë unë e dua këtë njeriun, tani zgjidhe vetë. Edhe ika vazhdova. Shumë e komplikuar. Marku, tre fëmijët, unë, goca, nuk ishte një bashkim kaq i thjeshtë, mosha jonë, statusi që kishim si unë dhe Marku, ishte pak e vështirë ta  kuptonin të gjithë. Por kjo nuk kishte asgjë të komplikuar, përveç ndjenjave të mia që mund t’i kuptonte vetëm Reda”- rrëfeu Dembacaj.

9 Komente

 1. L
  Lezhiani

  Po pse mami ty te mbante per goc te ndershme ,ti te Top Chanell nuk k….pa provuar ,u merzite me ta fillove te Al Pazar edhe atje i kalove me rradhe ,gabimi yt ishte se nuk e bere me Agronin dhe ai te perzuri ,ketu u tregove e ndershhe ,u martove e tradhtoje burrin cdo dite ,more kete koqen Marku ,me kete je rahat se e ka per xhins ,mburen kur gruaja ka shume dashnore ,a thua nuk ja kane thene mamases tate qe e ke leshuar timon pa duar ?! dhe se fundi shko dhe ti te arabet te kapesh ndonje dore te mire parash ,se i ploteson kushtet e tyre ,pune kurvash

  1. B
   Besmir

   Eshte bere e udhes qe gra te martuara nuk po e kan problem ti nderrojne Burrat si mi pas veshje. Eshte diqka tjeter kur ti vendos te rrish ne nje lidhje dhe kupton nese ky njeri eshte i pershtatshem per te kriju familje apo jo. Ama nese ti fejohesh ,ndahesh, martohesh ndahesh, martohesh serish i bjen te jesh e ceket si femer. Familja ka pergjegjsi dhe femijet sta kane per borgj te rriten larg njerit prind. Respekte

   1. L
    Londer

    Shume dakort me mendimin tuaj AMA duhet qe te jete per te dy njelloj, vec nje nuk mund ta mbaj dote familjen e shendosh, jo gjithmone faji bie mbi femren edhe pse ne jemi shoqeri maskiliste. Sa per keto tipet e artikullit i vetemi " mekat" i tyre eshte se si figura te ash te quajtura publike kete lloj degjenerimi duan ta kthejne ne normalitet edhe po mundohen qe te edukojne brezat e rinje qe nuk eshte kurre fare gjeje te maresh edhe lesh sa te duash, nuk pyesin se si mund te rritet ai femi qe mund te ken, cfare dramash perjeton, cfare karakteri mund te kete kur te rritet etj. Edhe nje nga FLLIQESIRAT qe bejne keto palo portale eshte reklamimi i shpesht ( vec per te fituar ca therrime me klikime) i ketyre fenomeneve.

   2. W
    Www

    Na detyroni të kemi nostalgji për artikujt e gazetave të xhaxhit me protagoniste gratë punëtore. S'latë kurvë pa na servirur! Kaq keq paskeni qenë?????????????

    1. A
     Anri

     Na cate menderen duke shkruar për një njeri kaq ordiner. Nuk keni gjë tjetër veçse i ulni pikë vetes. Apo hiç mendjen une. Dhe këtë intervistat janë me të paguar. Sa të mjerë duke i krahasuar me 8 vite me pare..

     1. O
      Osman Gazepi

      e ku ti gjejne normalet, kur ne shqiperi maxhoranza e "Vip-ave" jane vetem njerez ordinere? Biznesmene thone, tjetri eshte marre me prostitucion e droge, po aty i therrasin Biznesmene ...

     2. a
      arrifi

      Na hapet barkun me keta mostra.

      1. L
       Londer

       Te promovosh prostitucionin i thone ketij artikulli. Me sa di ky tipi eshte i akuzuar jashte per trafik dhe shfrutezim femrash ne hilland a belgjik, kjo tipja nje cope mishi pa asnje lloj klasi edhe personaliteti e quan veten aktore, ku shume mire mund ti pershtatet fjala ordinere qe eshte gati te shesh edhe shpirtin ( se trupin se kane fare problem) per ca bizhu, udhetime edhe te tj si puna e kesaj kategorie. Jeni kaq gazetar te flliqur qe reklamoni kaq degjenerim sa nuk di cfare fjale tju thuash .

        Lini një Përgjigje