Andi Bushati: Ambasadorët janë kthyer si kaptera të Policisë Bashkiake, i trajtojnë shqiptarët si debila

19 Prill 2024, 18:21Politika TEMA
Andi Bushati: Ambasadorët janë kthyer si kaptera të Policisë

"Ambasadorët e Perëndimit në Tiranë janë kthyer si kapterrë të Policisë Bashkiake".

Kështu u shpreh analisti Andi Bushati në një intervistë për televizionin e familjes Berisha, duke komentuar në këtë mënyrë reagimin e ambasadave pas protestës para bashkisë së Tiranës.

Bushati tha se ato reagimet dukeshin si të porositura dhe për këtë mjafton të shikoni se kush i ka bërë ‘pëlqime’ apo komente postimeve.

Analisti tha se duket se ambasadat janë të shqetësuara sepse nxihen muret e bashkisë, por nuk janë të shqetësuara për vjedhjet galopante që ndodhin në Shqipëri.

“Ambasadorët kanë humbur çdo lloj realiteti dhe fatkeqësisht po i trajtojnë shqiptarët si popull debil”, tha Bushati.

10 Komente

 1. L
  LORA

  Po ti andush perse shqetesohesh, se nuk t'u permbushen porosite e putankes se Rusise ?

  1. H
   Hysniu

   I ke hy detit ne kembet o trimi kapos.sa i peshtire qe je o fshikëz e saliut

   1. e
    eli

    ....Ti andi nuk njeh shqiptaret...je kthyer ne debil

    1. U
     Uffff

     Po ik o ko kandari. Si debila trajtojn ata 20 budallenjt qe dalin aty. Ambasadoret e kan pare sh mire qe populli ju ka braktisur se ndryshe nuk do flisnin. Ju nuk jeni shprese, jeni provuar 2 here. Ca doni me??? Per ca proteston berisha?? Do pushtet per here te 3 pasi vodhi dy here perpara?? Po ik mor kandar beji fresk lekut ne menyre tjeter..

     1. E
      ENTSOE

      Te parin te quajne Ty debil!! Mo's e ze ne goje popullin, ai flet vete. Ti asnjehere nuk ke qene populli!!!

      1. sigurimit

       e keta te sigurimit, vigjilent ndaj imperializmit amerikan. edhe sot te bijte e sigurimit, ose vullnetaret e enverit nen udheheqjn e sali serb komunuistit duan ti tregojne vendin imperializmit amerikan. i tille eshte andi i biri mehdi bushat sigurimsit i nipi shokut hysni qe mbajne lart vigjilencen revolucionare ndaj imperializmit amerika. e dgjuat peca vasiln keta ambasadoret, e ka fjalen per ambasadoret e perendimit,,u shpalli lufte pse, sepose kerkon rusin e grruevskin duan lufte, gjak qe te shpetojne gjene e vjedhur. pece vasli te shkoje e protestoje ne lazel, rinia e tiranes atje duhet te shkojne edhe bilbilushi metes atje ne lazel te shkoje e tu veje zjarrin, sepse aty eshte monumenti i korrupsionit

       1. P
        Pashk syziu

        Te lumte goja Andi Bushati

        1. P
         Populli

         Po kush esht ky more qe flet ne emer te popullit

         1. H
          Henk

          Andi Bythati, këlysh i sigurimit..

          1. U
           Ushtari.

           O andush por ata nuk e kane me popullin por me ca si puna jote qe nuk ka per tju dale kurre era e shlivovices dhe e votkes qe keni pire prej kohesh.

           Lini një Përgjigje