Argita Malltezi në krye të PD? Dash Shehi: Kjo zonja nuk ka patur vizibilitet! Historitë me i ati, i biri...

5 Dhjetor 2023, 09:15Politika TEMA
Argita Malltezi në krye të PD? Dash Shehi: Kjo zonja nuk ka patur

Kreu i LZHK, Dashamir Shehi, ka qenë i ftuar në emisionin "Të Paekspozuarit", për të folur për opozitën dhe gjendjen e saj. 

Shehi u pyet edhe për Kuvendin e Partisë Demokratike dhe fjalimin e Argita Malltezit, e cila po përflitet si "pasardhëse" e Berishës në krye të partisë. 

Ai tha se Kuvendi në vetëvete nuk prodhoi ndonjë gjë, përveç formalizimit të Berishës, ndërkohë që prezencën e Malltezit nuk e konsideroi ndonjë ngjarje, por tha se nuk është e natyrshme, pasi ajo nuk ka patur vizibilitet dhe pjesëmarrja e bashkëshortit të saj, Abi Malltezi, do të kishte qenë më normale, për shkak të angazhimit të tij.

"Nuk u tha ndonje gjë në Kuvend. Edhe unë përtej asaj që dihej, formalizimi i Berishës, besoj do të jetë deri në zgjedhje kjo punë. Kisha shpresuar, që meqenëse rikonfirmimi dihej, do të ishte liria për të thënë disa gjëra të tjera, pra të merreshin me platformë, ide, etj.

Kishin kohë të thoshin disa gjëra, të reflektohej për disa gjëra.

Por, sidoqoftë është çështje e brendashme e këtij grupimi dhe nuk do të kisha qejf të hyja kaq shumë brenda kësaj. Do të doja të flisnim për opozitën, kush janë problemet.

Kjo histori politike me, i ati, biri, etj... Por, është kjo që thoni ju që kanë patur jetë aktive politike.  Kjo zonja (Argita Malltezi), e reja e kësaj pune është se nuk ka patur vizibilitet. Do të ishte më normale që i shoqi të ishte, sepse ka qenë pjesë akive, megjithatë kjo për mua nuk ka fare rëndësi", tha ndër të tjera Shehi. 

8 Komente

 1. B
  Bureto

  Po mër dajë, po! Mir' me lopen PD, që e mole mire tash e 32 vjet, u mor vesht muhabeti, por me at LZHK-në e famshme, të zotnise tate, qi ka mren dhe at fjalen e modhe 'Kombetare' ç'do bëhet, alla hile, se nuk po na thu gjë!?!? Hajt daj, haje tash e deri në shtator 2025 me shnet at goxha rrogen e deputetit qe ta ka bo kismet Sa-lehu, dhe masanejta gëzo pensionin. Boll u rropate per kit popull, qe kurre nuk ju ka kuptu Tung lale!

  1. S
   Sulo

   Uauuu sa ngjajne keta. Njeri me i shemtut se tjetra. Si babe e vajze.

  2. s
   spata

   Ju qe i vini nga pas Sali Berishes, jeni budallenjte me te shpifur ,qe ka njohur historija mijravjecare e shqiptarve . Berisha e ka treguar dhe po e tregon ,se Pd e ka dashur per interesa familjare .Ky eshte koncepti me primitiv i nje shoqerije demokratike .Por c'tu themi, ketyre bishtave ,qe i jane ngjitur Berishizmit .Interesat personale ,ku me pasurite e popullit ,u bene pronare te medhenje qe jetojne nen kercenimin e Berishes . Berisha, ky armik i betuar i shqiptarve e i shpallur Non Grata nga Aleatet tane ,mbahet gjalle nga keta kulisha si Shej me shok .

   1. f
    fcb

    E para punes ti o Dash duhet te dizenjosh mjekrren shtremet qe buzet te dalin drejt, e dyta or pijanec eshte qe grupimi i Berishes me kete aksion po kerkon te drejtat kushtetuese qe i takojne , me elementarja moscaktimi i perfaqesuesit te Opozites ne Komisionin e Reformes Zgjedhore nga Rama .

    1. T
     Tironsi i Vjetër.

     He ore Dash Gjrosha me raki, gënjeshtar dhe mashtrues patologjik. Ke 33 vjet që ushqehesh nga xhepat e varfër të popullit, pa të thënë njeri "puna e mbarë". Ti je një dykëmbsh i neveritshëm, një mizë e bythës së kryekriminelit të kombit tonë, Sali Shpellar Berisha. Ja, ky je ti..

     1. P
      Parti e babit dhe parti e burrit

      NJE PARTI PB DMTH PARTI E BABIT DHE NJE PARTI PB ISH LSI DMTH PARTI E BURRIT...PER QYTETARET NUK KA PARTI OPOZITARE....

      1. 0
       007

       Te dy nje surrat pjella te Sali Vicidolit.

       1. A
        Artani

        Po ju nuk flisni po që thu bëj z. Berisha deputet ju pëlqen! Ju nëqoftëse shihni që nuk shkon puna e opozites dhe se zoto Berisha bëhet pengesë ngrihuni flisni po sigurisht nuk doni ta prishni, dhe dilni e thoni ndonjë llaf si me gjasme, që nuk e merr vesh asnjeri. Ndaj është kështu situata tuaj e të gjithëve e PD se Rithemelimit, PD e Lulit, PR, LZH… e të gjitha partitë që quhen të opozitës. Jeni skutha dhe ja keni me hile të gjithë njëri tjetrit.

        Lini një Përgjigje