“Berisha s’ka parti, ka shoqatë politike” Ngjela: S’i vajtën as deputetët

4 Dhjetor 2023, 18:50Politika TEMA

“Berisha s’ka parti, ka shoqatë politike” Ngjela:

Avokati Spartak Ngjela ishte këtë të hënë në një intervistë për Euronews Albania ku ka komentuar ndër të tjerat Kuvendin Kombëtar të “Rithemelimit”.

Ai tha se fjalimi i mbajtur nga Argita Malltezi, vajza e ish-kryeministrit Berisha në Kuvend, vlen vetëm si kredo në rast se ndonjëherë mund të marrin sërish partinë demokratike, pasi sipas avokatit, për momentin Berisha nuk ka parti.

“Nuk ka parti Saliu. S’ka parti ligjore. ça mbështetje ka? nuk i vajtën as deputetët. Ajo është shoqatë deri më tani. Është shoqatë politike, Nuk është parti politike. Parti politike bëhesh kur merr vendimin nga Gjykata.

Partia politike është person juridik. Parti është ajo e vjetra. Se mori dot Saliu.  Ju e patë si hyri në zgjedhje? Ishte me partinë e Metës. Fjalimi i zonjës Malltezi nuk ka ndonjë vlerë. Vlen si kredo në rast se do marri ndonjëherë partinë demokratike, por për mendimin tim mirë bëri”,-tha avokati Spartak Ngjela.

2 Komente

 1. l
  luli

  gjithe familja berisha, fytyra te degjenerume.

  1. P
   Pamje të papara!

   Fytyra te shpifura! Nje familje, por raca te ndryshme. Pamje alarmante. Vetem syri pa sy - Tvision reklamë. O, Zot, ç'po na shohin sytë! E ke thënë në Shkrimin: -Do të shikoni gjëra të para dhe do të dëgjoni gjera të të padëgjuara kurrë...

   Lini një Përgjigje