Dashamir Shehi: Situata në Kuvend ushqehet nga Rama. I leverdis të ketë Berishën përballë

4 Dhjetor 2023, 19:47Politika TEMA

Dashamir Shehi: Situata në Kuvend ushqehet nga Rama. I leverdis të

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi, është shprehur se situata në Kuvend ushqehet nga Edi Rama.

Në një intervistë në Report TV, Shehi u shpreh se kjo situatë praktikisht i shërben dy vetëve, Edi Ramës dhe Sali Berishës, sepse të dyve u intereson mbajtja e kësaj gjendjeje.

Më poshtë deklarata e plotë e deputetit Dashamir Shehi: 

Kujt i shërben kjo? Kjo i shërben praktikisht dy vetëve Edi Ramës dhe Sali Berishës. Sepse njëri thotë që ky është kundërshtari im, shifeni dhe ju dhe bota, ky është një figurë tani që mban peshën e presionit ndërkombëtar, por mban dhe peshën e situatave të brendshme. Kështu që ky është një personazh vurnerabël tani dhe e Edi Rama e di shumë mirë që ky nuk mund të mbërij kurrë 50% e famshëm për të rrëzuar Edi Ramën. Kështu që këtij i leverdis që ky të jetë, siç e kemi provuar në zgjedhjet e fundit. Edhe Berishës i leverdis kjo lloj situate sepse mirë keq, kjo principata e vet opozitare është e imja thotë dhe s’ka lojtarë të tjerë në mes. Domethënë këtyre të dyjave u duhet që midis Ramës dhe Berishës është një hapësirë bosh. Është një limbo politike që nuk prodhon kurgjë. Kur në fakt ne themi, ne kemi nevojë të provohen personazhe të reja, ide të reja, fytyra të reja, sinergji e re. Ndërsa këtyre nuk u leverdis kjo punë dhe ta thash, në një farë mënyre këta kanë një… Po e them që e gjithë situatë po i shërben Edi Ramës dhe unë kam të gjithë bindjen absolute që e ushqen Edi Rama sepse treçerekun e mediave e kontrollon Edi Rama dhe përditë kemi atë Berishën, grupin e Berishës, s’ka më asgjë tjetër.

 

 

 

23 Komente

 1. t
  tpc

  Dopjo raki e nje salce kosi per Shehin.

  1. D
   Drejtesi selektive

   - Mos abuzoni me alkolin si ky clochard. - Pse Edi Rama eshte pergjegjes per zjarrin ne parlament çfare thua o paçe pilaf , normale qe mazhoranca kerkone te perfitoje nga idiotsia e kundershtarit ?. - Eshte nje gjykate kushtetuese pse nuk i drejtohen per shkeljet e pretenduara ? . - Keta i jane drejtuar kushtetueses per portin e Durresit . - Eshte nje teater per te intimiduar SPAK dhe ka dhene rrezultate dhendri doli nga burgu vete Berrisha po injorone vendimin . - Nese une do beje te njejtin veprim si Flamuri pa shkop Noka, te shkoje te dera e parlamentit te mare nje tufe letra ti ve flaken dhe te kerkoje te djege parlamentin do arrestohem do denohem do burgosem per terrorizem ? Kuptohet qe do arrestohem do burgosem tani nese ligji eshte nje per te gjithe, pse ky udbash nuk arrestohet nuk denohet kjo eshte drejtesia Shqiptare ..

   1. c
    cika

    i nerum krye.ar partise se lozhurave (lzh); deklataren tende askush nuk e merr pa seriozitetet; duk nga tymi te thellosh analiyzen

    1. P
     Pal Melyshi

     Doli Dash Ŕrangalla , Dash Rakia , Dash Magazinjeri i Pyjores se Tiranes , spiuni i sigurimit dhe spiuni personal Sali NonGrates. Kete lloj modeli , kete llum u solli Saliu Sshqiptareve o popull. Si njeti pa turp parazit 30 vje del dhe jep men dashi. E bejnne me radhe dje ishte bamir Hasudja ,sot Dash Nofllashtrembti........turp dhe kaq.

     1. P
      Pal Melyshi

      Doli Dash Ŕrangalla , Dash Rakia , Dash Magazinjeri i Pyjores se Tiranes , spiuni i sigurimit dhe spiuni personal Sali NonGrates. Kete lloj modeli , kete llum u solli Saliu Sshqiptareve o popull. Si njeti pa turp parazit 30 vje del dhe jep men dashi. E bejnne me radhe dje ishte bamir Hasudja ,sot Dash Nofllashtrembti........turp dhe kaq.

      1. P
       Pal Melyshi

       Doli Dash Ŕrangalla , Dash Rakia , Dash Magazinjeri i Pyjores se Tiranes , spiuni i sigurimit dhe spiuni personal Sali NonGrates. Kete lloj modeli , kete llum u solli Saliu Sshqiptareve o popull. Si njeti pa turp parazit 30 vje del dhe jep men dashi. E bejnne me radhe dje ishte bamir Hasudja ,sot Dash Nofllashtrembti........turp dhe kaq.

       1. D
        Doda

        Rama nuk merret me te semure

        1. p
         pilo Lala

         Plonci ne pjate dhe gota e zgjidh kete pune te nderlikuar.

         1. l
          llazi usa

          Eee more Dash, qe je kare e dime, po jo kaq shume.

          1. F
           Fole dhe ti mer thuthuq !?

           O pijanec muti.Turp qe je Tironc,ti mer kokrra kurves,edhe si njeri,por edhe ne politike.Po ca mutin ke me Ramen,kur shashkat i hedh Berisha,zjarrin Muti berishes,thuuthuqi dhe valla me ty,Paloqja,apo Gaz pederasti !?.Je vertet sumqim or legen burre.Ptu te qifsha rracen,mer mut.Pijanec i rendomte.Kurre nuk u bote burra,sepse nuk kishit faj,Sala ju perdhunoj edhe si individ,por ju shkerdheu edhe robt e Shpi’s.

           1. T
            Tironsi i Vorrit Bomit

            Bo bo prape ky hajvani , lepirsi i Saliut per 33 vjet. Shume bukur degjonja kete se vec kot ja fut po ec mbushi mendjen qe eshte safi trap zalli. Gati dopi o Dash eja merre...

            1. T
             Tironsi i Vorrit Bomit

             Bo bo prape ky hajvani , lepirsi i Saliut per 33 vjet. Shume bukur degjonja kete se vec kot ja fut po ec mbushi mendjen qe eshte safi trap zalli. Gati dopi o Dash eja merre...

             1. T
              Tironsi i Vorrit Bomit

              Bo bo prape ky hajvani , lepirsi i Saliut per 33 vjet. Shume bukur degjonja kete se vec kot ja fut po ec mbushi mendjen qe eshte safi trap zalli. Gati dopi o Dash eja merre...

              1. T
               Tironsi i Vorrit Bomit

               Bo bo prape ky hajvani , lepirsi i Saliut per 33 vjet. Shume bukur degjonja kete se vec kot ja fut po ec mbushi mendjen qe eshte safi trap zalli. Gati dopi o Dash eja merre...

               1. X
                XYZ

                Po boll u tallet me kete popull 33 vjet ku e gjeni kete vemje te shpifur o gazeta Tema. Po ketij i ka mbaru karburanti ka kohe......pse talleni se e merr serizish aq budalla eshte.....fergese dhe ndonj dopio boll e ka..

                1. X
                 XYZ

                 Po boll u tallet me kete popull 33 vjet ku e gjeni kete vemje te shpifur o gazeta Tema. Po ketij i ka mbaru karburanti ka kohe......pse talleni se e merr serizish aq budalla eshte.....fergese dhe ndonj dopio boll e ka..

                 1. X
                  XYZ

                  Po boll u tallet me kete popull 33 vjet ku e gjeni kete vemje te shpifur o gazeta Tema. Po ketij i ka mbaru karburanti ka kohe......pse talleni se e merr serizish aq budalla eshte.....fergese dhe ndonj dopio boll e ka..

                  1. X
                   XYZ

                   Po boll u tallet me kete popull 33 vjet ku e gjeni kete vemje te shpifur o gazeta Tema. Po ketij i ka mbaru karburanti ka kohe......pse talleni se e merr serizish aq budalla eshte.....fergese dhe ndonj dopio boll e ka..

                   1. X
                    XYZ

                    Po boll u tallet me kete popull 33 vjet ku e gjeni kete vemje te shpifur o gazeta Tema. Po ketij i ka mbaru karburanti ka kohe......pse talleni se e merr serizish aq budalla eshte.....fergese dhe ndonj dopio boll e ka..

                    1. r
                     rezari

                     Do njerez te rinj fytyra te reja po vete ke 30 vjet qe nuk shkulesh nga kolltuku.

                     1. T
                      Tironsi i Vjetër

                      Wow, doli përseri në ekran ky mashtruesi, gënjeshtari patologjik. Ky Dashi është ndër njerëzit më të desocializuar që ka vendi i ynë. Ka 33 vjet që ha dhe jeton qyl, nga xhepat e varfër të popullit, pa i thënë njeri "puna e mbarë". Rracë e ndyrë!

                      1. B
                       Bojkot politikanve 32 vjet jo me tv ????

                       O raki o raki ???????? po kete mjeker qe ka ber sa i bukur je o daci, daci legeni fajin e kan se ke ti por ata qe te therasin ne emision televiziv. Ke len e disa qime po sa i bukur je be me raft pika ????

                       1. T
                        Timi

                        Tani qe Dashi u bo me mjeker e musteqe , ka fillu me e njofte Berishen . Deri dje i bonte fresk . Duhet zhduk nga skena politike kjo lloj race politikenjsh .

                        Lini një Përgjigje