Beleri, ylli i zgjedhjeve greke për Parlamentin Europian

4 Dhjetor 2023, 20:52Politika TEMA

 

Beleri, ylli i zgjedhjeve greke për Parlamentin Europian

Edhe pse humbën keqas zgjedhjet lokale, duke përdorur Fredi Belerin si Flamur, zyrtarëve e partisë së Micotaqisit, nuk i del inati me Edi Ramën.

Edhe zgjedhjet për Parlamentin Europian që zhvillohen në fillim të qershorit, duket se do të kenë temë Himarën dhe Vorio Epirin.

Margaritis Schinas(Margarit Çina), është një politikan i Nea Demokratia që ka qenë dhe është zv.kreu i komisionit Europian. Pra numri dy i Ursula Von Der Leyen. Por deri tani asnjë nuk e ka njohur, e asnjë nuk e ka ditur.

Zgjedhjet europiane, duket se janë një rast më shumë për të bërë si i fortë dhe si patriot, aq më shumë se në Tiranë ka dy aleatë të fortë : Arjan Çanin dhe Ylli Manjanin. “Asnjë kapitull i vetëm i anëtarësimit nuk do të hapet me Shqipërinë nëse çështja Beleri nuk zgjidhet”, ka thënë Margaritis Schinas për Neakriti.gr gjatë takimeve në selinë e Komisionit Europian.

Margarit Çina, tha sot se deri më tani janë paraqitur 74 veto nga Greqia për anëtarësimin e Shqipërisë në Bashkimin Evropian.

“Miqtë tanë në Tiranë, mendoj se e nënvlerësuan dimensionin europian të kësaj çështjeje”, tha ai, ndërsa në të njëjtën kohë komentoi vendimin për shtyrjen më 11 dhjetor të gjykimit ndaj Belerit që ndodhet në burg që prej 12 majit të këtij viti.

Më tej ai tha: “Shqiptarët janë ngatërruar shumë keq me këtë çështje dhe nuk do të dalin prej saj nëse nuk e zgjidhin”.

13 Komente

 1. s
  shkodrani

  Ky Margarit China kshu nga ngjyra duket si kusheri me Mandi Nishtullen. Puro grek.

  1. V
   Vranakonti

   Ky Margarit Cina na rrofte bythen se nuk na duhet betimi i Belerit,ai te futet ne burg se eshte kriminel dhe hajdut. Greku nuk ka pune fare me njerzit ne shqiperi. Beleri do denohet me te derejte nga drejtesia shqipetre.

   1. a
    american23al

    Perkrahaj e nje terroristi dhe krimineli nga shteti Grek duke ju kundervene organeve te pavarura te drejtesise , tregon mire fytyren e ketij shtei fashist dhe jo europin..

    1. A
     Arjani dhe Manjani

     Meqe e duan kaq shume le ta proporzione per ktryetar bashkie ne Athine

     1. S
      Saranda

      Margarit Shonasi eshte nje bastard shqiptar, sikurse shqiptaret vendas qe vehten e quajne arvanot dhe i jane sulur Shqiperise. Po vetem mutin do ti hane Shqiperise kurse vet arvanitasit bastard e gjakshprishur do te vuajne nen sundimin e greqirve sllavo aziatik.

      1. P
       Pleqesia Himare

       Or Margarit a na han mune ti e soji yt qe palloheni me burra

       1. V
        Vangjeli

        Gremisu more paliKar e vajos sumen per çkepje me burrat e Syrizez, mos harro dhe infermjerin

        1. E
         Erdogan

         Edhe Cerciz dhe Bajram Xristopoulos (Topulli "shqip") vetem Emrat ndryshuan se per Mbiemrat qe tregojne Kombesine Greke Epirote te tyre nuk e ndryshuan dot. Sa per Vorio Epirin e Kastriotit ate e dine edhe Breshkat vetem Veziret,Pashallaret,Bejleret,Agallaret,Hoxhallaret,Muhipet,Dervishet etj nuk e Njohin. Margaritis Sqinas e ka per Nder o turq qe mbajtet ne kembe nje Perandori te tere ate Osmane. Beleri emertim ky turk nga Bej mundcta kete prejardhjen nga Pro-Gonati (Srergjysh shqip) por nuk u turqizua si you per interes.

         1. j
          jam grekqiri gabel

          Erdogan kari. Të ka dhjerë papuja sot në gojë apo akoma?

         2. a
          aleks

          skane faj keta bythezinjte, ka faj spaku qe nuk i fut nja 10 vjet ketij belerit se na çane b***n me kete labin kokelope qe u be grek, ptuuuu race bastarde

          1. J
           Janulla spiuni i asfalise greke

           Ik ore debil , mos na be presion psikologjik , e dime qendrimin e EU dhe ate te Gjermanise …..ti si lamash nuk ke te drejte te ngreshe zerin se je zv president dhe jo zedhenes i Qeverise Helene , leri presionet se nuk shkojne me ….nuk eshte ngateruar asgje kund Qeveria Shqiptere dhe shqipteret ….ju respektoni drejtesine e cdo vendi dhe mos diktoni se cmund te bejme ….akoma jane ne burg tifozet kroate ….apo ste vjen mire o lamash qe deri dje ishe tellall i BE se dhe sa te ngriten ne detyre u bere si jevgut qe e ben mbret …..kuptoeni me ne fund kushdo qe te ishte ne vend te Belerit do dilte , eshte krimineli Beleri qe nuk del , e dini dhe vete sa i perlyer eshte ….nuk keni shanc te nderoni vendimin e drejtesise kush do qe te jete …mblidheni mendjen dhe mos ngateroni EU enkas per qellimet tuaja shoviniste …qellimet tuaja nuk kane fund , mbas Belerit e ka radhen Deti Jon , mbas detit Vorio Epiri …..po te doni coini te gjitha temet ne Gjykaten e Hages , nga Cameria dhe deri te me e fundit …..per pronat came nuk ekziston , per Belerin zhurme e madhe ……nuk i lertypim me bllofat tuaja te peshtire , ka zot vendi dhe ka Kryeminister gji*ant , jo lamashe dhe qelbesira si Sali Berisha dhe Meta , Luli dhe kush do tjeter …..

           1. j
            jam grekqiri gabel

            Shikoni surretërit e tyre, tipikë grekë të lashtë... ????????????

            Lini një Përgjigje