Nazarko: Berisha po shantazhon ‘me të gjithë armët’ që ka në pozicion! Minxhozi: Loja e tij, ta paketojë politikisht hetimin nga SPAK

4 Dhjetor 2023, 22:10Politika TEMA
Nazarko: Berisha po shantazhon ‘me të gjithë armët’

Analisti Mentor Nazarko, në një  intervistë në “Real Story” në ABC teksa komentoi hetimet ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha, theksoi se ky i fundit po shantazhon me të gjitha armët e mundshme që ka në pozicion.

Nga ana e tij analisti Skënder Minxhozi nënvizoi se ish-kryeministri Sali Berisha është munduar ta paketojë hetimin ndaj tij si një shkelje e të drejtave të opozitës.

Nazarko: Berisha po shantazhon me të gjithë armët e mundshme që ka në pozicion. Por sjellja me forcë për të përmbushur “detyrim paraqitjen” nuk do të sjellë asnjë fakt të ri. E them se Gjyqtarët dhe prokurorët nuk vijnë nga qielli. Brenda SPAK, edhe pse është një institucion i vogël mund të ketë edhe dy rryma.

Zheji: Për gjykatësen nuk kemi të dhëna nëse e ka blerë me çmim më të ulët se tregu. Në treg të lirë ka blerë një apartament.

Nazarko: Duhet t’i japim kohën që SPAK të veprojë siç duhet.

Zheji: Berisha bën sikur tregon forcë, por është i dëshpëruar. Ka njerëz që kanë dëshirë ta shohin sa më të dëshpëruar këtë zotëri.

Minxhozi: Berisha bën atë që di të bëjë, ky është personazh dhe ka 30 vite që e kultivon këtë lloj sjellje. Por besoj që një çelës leximi i asaj që nuk po bën SPAK është indirekt edhe sjellja e tij. Sali Berisha me shumë dredhi është munduar ta paketojë hetimin ndaj tij dhe dhëndrin si shkelje kolosale të të drejtave të opozitës.

Ka përpiluar një listë që vetëm tani fillojë të zbatohet, të drejtat e opozitës për të pasur kryetarin e grupit të përcaktuar, për të pasur Komisione Hetimore, që të përcaktohet problemi i siglës dhe stemës duke i shtuar një akuzë transversalë për të gjithë familjen Rama.

Të gjithë anëtarët e familjes Rama se çfarë bëjnë. Pra këto mund të ketë efekt tek SPAK. Loja e tij është ta paketojë politikisht hetimin e tij ndaj SPAK, të ngrejë akuza, duke nisur edhe nga Prokurorët dhe gjykatësit.

2 Komente

 1. i
  ilir

  Keta kane qene dy vellezer te te lidhur ne sliten e qeneve te propagandes se Rilindjes. Ku eshte i dyti?! Ka kohe qe se kemi pare....sa per Ballen...ish burri i GRUAS eshte mbudhes topi i Rames ne cdo kuptim te fjales...

  1. S
   Shpend

   Gjithe ata burra qe e mbajne vehten per analiste , merren me nje te luajtur nga mend e kokes qe vetem varri 2 m i thelle , do te zhduke veset e tij prej rrugaçi dhe huligani ordiner . Me sa duket keto sjellje te komsomolasit viçidolas i interesesojne Rames per zgjedhjet e 2025 . Po harron Rama qe miletit i ka ardhur ne maje te hundes me keta monstra politikane dhe per veprimet e tyre ne kundershtim me ligjin beje pergjegjese ate dhe qeverine e tij . Vertet qe drejtesia nuk varet nga Rama , po ai ka ne dore shumicen qe duhet te mbaje pergjegjesi per situaten e krijuar dhe te vendose normalitetin ne sallen e parlamentit . Duket sikur Sali krimineli me banden e tij , kane marre peng shtetin .

   Lini një Përgjigje