Belind Këlliçi: 7 korriku provë zjarri, arsyeja kryesore rritja e çmimeve. Se ka fajin Bullgaria për hapjen e negociatave

24 Qershor 2022, 21:20Politika TEMA

Belind Këlliçi: 7 korriku provë zjarri, arsyeja kryesore rritja

Deputeti i PD, Belind Këlliçi, është shprehur se 7 korriku dira kur është thirrur protestë kombëtare nga opozita do të jetë provë zjarri.

Në një intervistë për Ora News, me gazetarin Arnold Kariqi, Këlliçi është shprehur se arsyeja kryesore e daljes në protestë është rritja e çmimeve, ndërsa shtoi se kanë qenë vetë qytetarët që kanë këmbëngulur që të udhëhiqen nga opozita.

Belind Këlliçi: 7 korriku është një provë zjarri. Është kërkesë e qytetarëve që kanë kërkuar me ngulm që PD ti rikthehet protestave serioze një orë e më parë. Duke parë situatën është vendosur që më datë 7 korrik në orën 19:00 do të organizojmë protestën e kombëtare. Arsyet janë të shumta: Vjedhja që po u bëhet shqiptarëve, kthimi i Shqipërisë në një shërbëtorë të devotshëm të Serbisë. Por arsyeja kryesore e protestës është rritja e çmimeve.

Teksa ka përshëndetur heqjen e vetos së Bullgarisë për Maqedoninë e Veriut, deputeti u shpreh se nuk e ka fajin Bullgaria për hapjen e negociatave për Shqipërinë, por qeverisja e vendit tonë.

Belind Këlliçi: Nuk na e ka fajin Bullgaria që nuk hapen negociatat, e ka fajin Shqipëria, kjo qeverisje. E ka fajin shteti shqiptar që në çdo raport ndërkombëtar del shteti më I korruptuar I Europës. Në vend që të kemi një qeveri që reflekton, ti ke Edi Ramën që shqetësohet se ku I gjejnë paratë shqiptarët me 300 mijë lekë rrogë që edhe jetojnë edhe hanë bukë, dhe kanë lekë për të pushuar. E gjitha buron prej vizioni të Kryeministrit.

27 Komente

 1. F
  Fatosi-kosove

  Sipas krriqit duhet ta falenderojme zotin (lejlekun) qe e ka sjellur kete magjup dhe do tna shpeton,por ama le ti tregon shqiptareve se pse qmimet jane ngritur ne Germany, France gjithe europen dhe gjithe boten, nese kjo eshte per fajin e Rames ateher i pari krriqi duhet te shkoi dhe ti puthi bythen Rames se paska ndikim ne gjithe boten e pas tij te vazhdon kryetari kriminel i tij sali berisha me tbijt dhe kshilltarin spécial per siguri kombetare serbin fazlliq, ne te kunderten ky magjupi dhe klika e tij e qenefit shqup me 7 korrik duhet ta ndiej doren e shtetit,krimineli kriminel ngelet edhe kur behet mret se jo vetem kur eshte deputet.

  1. i
   ida

   Çfare moshe ka ky, sepse duket si moshatar i doktorit!

   1. L
    Llesh

    Idjot i lindur, pjella juaj vetem ne albanistan bejne hajer....

    1. g
     gomari

     Sa i zgjuar eshte ky KRRICI.... Merru me mire me Kokalarin se do denohesh.

     1. A
      Arber iliri

      Ik o Bleb bli atlete blu se me te bardhat ste doli mire.Shqipòve mos u qaj hallin as ti e as Berisha.

      1. B
       Bardha

       Bir gabeli i nanes o ke te qaje ma pare

       1. J
        Jevgu nuk beht kurre mbret

        Do deshtojne 100 % dhe do thone ishte nxehte nuk na erdhen ne proteste po do organizohemi nga shtatori . Ju nuk rrezuat dot nje Lule Basha o jevgu Tiranes .Ju jeni plehra doni te shpetoni familjen kriminale Berrisha non grata Berrisha komunisti fundit i ballkanit plaku qe rrezohet rruges ju jeni estrada e Ballshit me ju PS e ka te siguruar fitoren mos harroni Tiku Rosakun , Gomarin e portokallise ujkun e Cerrikut te Fierit Vores Shkullaku A .Canin Fevziun grupi varri trapin

        1. B
         Berlin I

         Uaaa po ky çpati!!, ishte mire deri tani..!!! E ka fajin “qeverisja e korruptuar” qe spo happen negociatat me BE..!!! Nuk mendoj se je te drejt Mr. Berlin..,! Dhe mendo kur ti do behesh udhheqes.!!.??? E kurrupsion sdo gjej vend ku te futet..!

         1. A
          Angjelini

          Ik ore pis burre se ke kryetar nje hajdut-vrases te shpllur non-grata per korrupsjon dhe shum te zeza te tjera nga shteti ma I fuqishem I botes. Jeni shembulltyra e se keqes.

          1. K
           KASEM

           PO mjaft llomotitet o kerric pse sthoni drejt se uduhet te merrni pushtetin se po te jete per korrupsionin dhe demokracine e keni ne krye ''non graten''

           1. A
            Aron

            Idiotsi. Rritja e cmimeve eshte kudo e sidomos ne kete kohe.

            1. P
             Peco glasa

             Belind je trap ne 7 korrik futu ne furik se sala po ha glasa bashke mety.

             1. N
              Niku

              Prove zjarri Beline? Hallall te qofte. Prandaj je kolone e peste ne ate parti dhe kete e ben nga nje ane per te fitusr pike para Berishes, por ne fakt u ben thirrje grupeve terroriste te infiltrohen ne proteste per te organizuar dhune dhe dopio gjashta ti mbetet Berishes. Ky je ti por Berishes nuk i shpeton gje, tashme je identifikuar se kush je. A mund ti tregosh Berishes se me cilin je takuar naten ne SHBA?

              1. M
               M

               Po mor këriçi ke të drejtë se sipas teje Evropa ka turpë apo frikë që të thotë se e ka fajin qeveria shqiptare që nuk hapen negociatat!!!! Gjithmon sipas Kosheres që sos të mbeti bosh pasi të vun gishtin por edhe të shfrytëzojnë pasi mizat të lan e morën dhen fajin e ka kjo qeveri pse u ngritën çmimet e jo se ashtë si pasojë e luftës në Ukrainë, Gjithmon sipas radakes tate qytetarët kërkojnë me ngulm që ajo që shkatëroi fabrikat dhe uzinat,rafinerinë e naftës ,gazit të rikthehet dhe me në krye non gratën që "u qanë hallin,i nderon e respekton e i mbron nga sulmet veri_ jug",dhe nuk është shërbëtor iSerbisë me 50% të familjes serbe,dhëndrin boshnjak,dhe nuk thieu embargo me naftë gjatë luftës së Kosovës po furnizonte traktorit kosovarë për punime bujqësore kur gjysma e popullsisë qen refugjat e pjesa tjetër luftonin me Serbin dhe shokun e dedës............

               1. B
                Boston

                Kete ne vend te budallait e kane vene…… Besoj nuk ka me PD por nje organizate teroriste…,. Prisni dhe mesoni

                1. S
                 Saliu dhe idiotët e tij komunistë

                 Kerriçi i Saliut, Edhe per të share nuk dini. Prandaj Rama të tjerët "o kolopuç".

                 1. l
                  labi

                  IKNI ORE IDIOTET E SALIUT LUFTONI PER TE MBROJTUR PARATE E FAMILJES ME TE DEGJENERUAR E ME KRIMINELE TE TE GJITHA KOHERAVE SALI BERISHES NOC RROKUN DO MERRNI JJU .SALIU DHE GJYQTARET E KORRUPTUA DO PRESIM DHE NJE MUAJ SA TE IKI INJORANTI I SKRAPARIT NGA PRESIDENCA

                  1. P
                   Poema e mjerimit

                   Njerezit jane te neveritur nga " dituria" e dumbabizmit berishist. Nje fenomen qe historia, vete shqiptaret dhe demokracia me e madhe e planetit e konsideruan jashteqitje kleptokrate, kafsherore, antishqiptare, tribale dhe terroriste. Ne emer te kujt vazhdon e flet ky kungull?! Ne emer te supostos se vrimes se nje halabaku te mbaruar e te shporrur qe perlyhet me jashteqitjet e veta?! Edhe si supusto, pasi e perdori, nuk duket se ja ka me nevojen. Flet ne emer te nevojave te Shkerdhenit dhe Shkerdhites? Ne emer te dumbabisteve nuk mund te flase, se ata baben e kane gjalle dhe pellet nga mengjezi ne darke. Gomari i Vicidolit e dumbabistet e tij hajvane i kane ditet e numeruara. Jane perfundimisht ne vrimen e halese se historise. Tragjike eshte ndergjegja dhe niveli i kesaj rinie, pa bole, pa tru, vetem me vrime bythe

                   1. M
                    M

                    Puet Meron ku jan komentet?

                    1. timo

                     Opozita më antikombëtare dhe më karagjoze në Europë.

                     1. N
                      Nari

                      Ky jevgu qe medemek kryesonte komisionin e foltores,dhe sapo mbaroi pune nongrata e flaku si limon te shtrydhur,dhe per turp te ketij nuk i dha as doren ne nje takim,ku takoi nje per nje me shume se 30 vete,kerkon te duket qe eshte qen besnik.Si tha Sali Protopapa tek ai filmi : Jevgu nuk behet kurre nishanlli

                      1. Z
                       ZHELJA

                       Ky Kërriçi është kokrra e idiotit. Njeri pa karakter, flluskë sapuni, njeri i përdorur dhe i destinuar të dështojë. E talli Sali Qen Krimineli dhe ky Kërriçi si ogiç i shkon prapa atij plaku të rrjedhur që i rrjedh shurra nëpër shalët e rrudhosura.

                       1. D
                        DEMOKRATI

                        IK O DEBIL NJERI PA KARAKTER I LIPIN BOLET SALIUT DHE PASI AI TE OFENDOI NE SY TE GJITHE DEMOKRATEVE NUK TE DHA AS DOREN QENKE VETEM NJE QELBESIRE.

                        1. r
                         raul

                         O Belind kerrici po ato naziskinet me uniforma kafe qe i komandoje kur dogje bunkerin ne Tirane a i ke ne gadishmeri se ke dhene prova se je i nxituar , te pame me 11 dhjetor kur drejtove grushtin e shtetit brenda pdse o hunderr, ne stadium , u solle si robot ne tribune, do te kishte zili dhe dr. Gebelsi si e organizove grushtin e shtetit per 2 ore o hunderr, por ti ne pushtet nuk vjen kurre, kembes ti biesh bashke me Visidolin

                         1. L
                          London

                          London Ore këto kokëpalarit , prrallat dhe mashtrimet e këtyre do dëgjojmë ne. Nuk vihet në pushtet me mashtrime, mashtrimet tuaja vetëm dëmtojnë popullin sidomos atë pjesën e verbër që ju vjen pas. Po pse o copa e injorantit ti kupton më shumë se sa ne. Kuj ja shet të bardhën për të zezë dhe të zezën për të bardhë. ik o injorant se ngele pas bythës së berishës se gjoja do të bënte kryetar, po ja që të futi prasin dhe prap beson dhe do të bësh edhe qytetarët të besojnë qorrthi si puna jote. Bëj opozitë me kokëpalarin ti me shokë, se opozitë për Shqipërinë nuk do jeni ndonjë herë ju mashtrusë ordinerëëëëëë! Qeveria duhet ndryshuar por jo me ra në dorë të këtyre injorantëve dhe kriminelëve e hajdutëve të kombit. Si i kanë dosjet e zeza në SHBA ata kolegët e tu, apappapapapa të zeza sterr, po nejse ke kohë me ua dëgjuar zërin....! Hajt shëndet e bythtë e forta!

                          1. S
                           Spak

                           Nuk zuri mend ky Kerrici qe Sala e emeroi Gamor? Do te hash prape shuplaka nga Saliu,prit dhe do te shohesh dhe jo vetem ti!

                           1. c
                            ce

                            O Belind krrici cfare do me thene se pordhesta e 7 korrikut eshte prove zjarri, apo te kujtohet djeg'ja e bunkerit qe organizove ti me uniformat e frikeshme dhe kujton se do perdoresh zjarr dhe me 7 korrik. o hunderr , harroje ti dhe banda e Muli kryevagabondit se do te perseritni epoken e molotovit te tre viteve me pare, ajo kohe ka mbaruar. ju jeni perjete ne opozite, kete denim jua ka dhene populli shqiptar .

                            Lini një Përgjigje