"Kujdes me gjuhën", Rama i përgjigjet Bullgarisë: Oh, paskeni probleme me të folurën time? Hiqni veto-n ose më duroni

24 Qershor 2022, 11:07Politika TEMA

"Kujdes me gjuhën", Rama i përgjigjet Bullgarisë: Oh,

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur Bullgarisë e cila kritikonte qasjen e tij në Bruksel pas bllokimit të negociatave.

“Oh! Ministria e Jashtme e Bullgarisë paska një problem me mënyrën time të të folurit! Mjaft e drejtë. 

Edhe unë kam një problem me mënyrën se si Bullgaria dëshiron të zgjidhë çështjet biletarale duke përdorur procesin e zgjerimit si mjet për rrëmbimin e dy vendeve të NATO-s! Miq. e lehtë: Hiqni VETO-n ose duromni me mua!”, shkruan Rama, ku në një reagim tjetër shton: 

"Dhe meqë ra fjala, më lejoni t'ju kujtoj të dashur miq bullgarë se u desh një telefonatë e shkurtër@BoykoBorissov për të zgjidhur miqësisht dhe sinqerisht çështjen e minoritetit bullgar në Shqipëri! 

Miqtë e vërtetë nuk dëmtojnë njëri-tjetrin, por flasin me të vërtetë me njëri-tjetrin dhe i japin dorën", shkruan Rama.

117 Komente

 1. A
  Albani

  Ket pergjigje meritojne ata qe nuk dine çfar eshte miku dhe KOMBI. Te lumte zoti kryeminister i vertete i Shqiponjes tone krenare. Bullgaret duhet te shikojne veten ne pasqyre dhe pastaj te flasin me kryeministrin tone . Gjuha e Edi Rames shume e thjeshte, popullore dhe shume e vertete perballe intrigave te Europes dhe shteteve si Bullgaria. Europa nuk ka lidership te bisedoje me gjigandin Rama.Gjigandizmi dhe mençuria nuk varet nga popullsia dhe km.kateror POR NGA TRURI. Europe degjoje dhe pastaj merr vendime qe te mos gaboshe.

  1. P
   Ppsh

   Eh cme nxori mallin e komandantit Eh Enver ,Enver !

   1. L
    Lymi

    Tall menderen ti po diplomacia nuk behet me brekë nëpër këmbë Sidomos sot në kohën e facebook Po se tregove dinjitetin e krenarinë qoftë edhe dhunshëm të shumëzojnë të gjithë me 0

     1. P
      Ppsh

      Po mer lym Ka mbet Edi te perdori dhune ?! Lum ti per mendjen qe paske ! Dhuna Edit i ec me Grate po jo ne diplomaci ! Po erdh puna pastaj per dhune Edi vetem te beje shurren ne breke i ngelet se nuk ka me cfare ti pergjigjet dhunes!

     2. T
      Torino

      Hahaha.Vertet na nxorri mallin e ENVERIT more ppsh.Po kur fliste ai miku dikur-ne mos iu shpetonte-te pakten e degjonin me kureshtje.Vetem AI na beri komb.Le tia leme historise reston(me shume difekte apo te mira).

     3. B
      Bureto

      Ketu nuk eshte rasti t'i thurrim ditirambe Rames (Rama nje dite nuk do jete me kryeminister), por në kete rast ai ka te drejte, sepse ai perçon keshtu edhe zemerimin/mllefin tone me talljen qe Europa historikisht, na ka bere dhe na ben si komb. Sot Kosova, po të mos qe Amerika (sigurisht dhe kjo per interesat e saj, por me shume vlenin interesa tona qe ulurinin prej mbi nje shekull)ne favorin tone), do te ishte shbere (zbrazur) me keq se Çameria. Megjithe ate sherbim qe beri Europa në kuader te NATO-s (Amerikes), nuk vonoi ta tregoje fytyren e saj ndaj kosovareve kur u premtoi heqjen e vizave, duke detyruar ata te falin 8000 ha. nga territori i saj, dhe sot e kater vite vazhdon te mos ua heqe ato duke vazhduar mashtrimin. Me cilin komb europian, jane sjelle keshtu te medhenjte e Europes? A mos na duhet ne shqiptareve te rikujtojme ofshamen e Pader Gjergj Fishtes, kur trojet shqiptare gllaberoheshin nga fqinjte: " Moj Evrop' ti kurv' e motit, q'i paske rae mohi Zotit!"?

      1. K
       Kalec Dega

       Bullgaria na ka ba nder te madh......Nuk hyhet ne Evrope me diktator dhe sharlatan si Ramaxoni....lol = Vendi dhe shteti me i korruptuar dhe diktatorial ne Ballkan

       1. K
        Ka rka lec

        Te mirat priti diku tjeter. Ortodoksia vec na ka vjedh, or taj.

        1. "
         "....nese gervish sadopak nje myslimon shqipfoles

         Turk i piset.....

         1. F
          Flet shqip po eshte nga gerqiu

          Kar...kalec ortodoksi. Papuli nga dera e mbrapme te pastron edhe ullukun edhe shpirtin.

          1. A
           ABC

           O bol3 grekofon. 15 përqind e popullsisë bullgare janë myslimanë me prejardhje nga Turqia. Te mi thuash mamit tënd te mi bëjë të fala papulit nesër.

         2. E
          Emigrante

          Shko mor Kolec ,se vete emri qe Ke zgjedh tregon se cfare mostre antikombetare je

          1. s
           shqip

           Kalec-diktatures, tipa si puna jote i faleshin nga mengjezi ne darke. Diktaturen deshte ta mbante ne kembe Salih Berisha, por shqiptaret e hodhen ne hale dhe atje do te qendroje bashke me ty dhe disa te tjere si puna jote qe i shkoni nga mbrapa.

          2. D
           Delina F.

           Nuk eshte as Bullgaria e aq me pak Franca që Shqipërisë nuk I hapet rruga për BE. E vetmja arsye dhe pengesë okulte eshte Edvin Rama. E vetmja. Ai nuk do askënd mbi kokë. Shqipëria është një çiflik pa njerëz por me pasuri për të. Kush bën sikur skupton ( se te gjithe e kuptojne) eshte rrogetar tek borderoja e Ripjelljes. Kur tju pritet edhe kjo do kujtohen por do jete vonë. Kasaphana për mbiegzistencë do ketë filluar. Beu I Surrelit do jetë në Maldive duke ju bere fresk koqeve si diktatoret e Amerikes Latine.

           1. G
            Gota

            Delina Fënda, paske fjalor qe tregon qarte se çfare je dhe çfare llumi i përket!

            1. G
             Gota

             Delina Fënda, paske fjalor qe tregon qarte se çfare je dhe çfare llumi i përket!

             1. G
              Gota

              Delina Fënda, paske fjalor qe tregon qarte se çfare je dhe çfare llumi i përket!

              1. s
               shqip

               Delina F.-Nga ato qe shkruan, dukesh qe ke ngrene supen e prishur te Salihut.

               1. A
                ABC

                Ja dhe Delina, ja fut si kau pelës. Amerika është duke ngritur bazat në Shqipëri dhe i bën jehonë Ramës, Delina thotë si diktator i Amerikës Latine. Nuk ka faj Delina sepse u shkollua tek Kristali.

               2. I
                Iluzionisti

                Mbani sqepin mbyllur, ju qe kakarisni. Se c'pergjigje duhej dhene, "E di Rama". Fjala e tij eshte shume here me me peshe se e krye - kakarisesve vucidoliste, cepaniste apo fluturakeve hollandeze. Pra shhhhhhhtttt...

                1. t
                 tony

                 Bravo nuk durohet me Duke na tallur Rama eshte burre

                2. v
                 vezhguesi

                 Shume shpejt Shqiperia eshte nje ze qe do te ndigjohet!E pikerisht javen qe vjen ajo (vendi yne per inat te gazetarucit kalama Balla) do te behet antare e keshillit politik te Europes .Ndaj per goje qefenet qe mezi prisnin qe te ribenin nje foto me kryekrimin Berishe do tu digjet ne dore fotoja.Ja dhe nje aresye se perse ne nuk e meritojme te jemi anetare e BE-se ,sepse na mungojne intelektualet qe i jane versulur ekraneve te kazanit si "turku sumes"! Javen qe vjen do t'ju ngrije buzeqeshja ne fytyre,ju pizevengeve qe memorja ju shkon deri tek shallapati Berishe! Per ty langaraq qe edhe ishgruaja e kishte konstatuar qe ishe e do te vdesesh kalama rrugice pavaresisht pozicionit qe mbart per momentin!E kush nuk u be drejtues emisionesh qe mos te beheshe edhe ti!

                3. E
                 ERTV

                 Kësaj i thonë tamam asaj që thashë dje. "Edhe dhi e zgjebosur, dhe bishtin përpjetë" Thua se politika bohet me gangsterllik

                 1. R
                  Roberto

                  Ne nuk jemi dhi e zgjebosur te pakten tani. Ndoshta me pare po sepse kishim frike te kerkonim ndonje te drejte tonen. Rama eshte perballur me te gjithe kur ka patur probleme per Shqiperine dhe qeshtjen shqiptare dhe aspak nuk po ben gangsterin per nje te drejte qe na takon? Si mendon ti qe Shqiperia gjithmone do ule kurrizin qe ti hipin te tjeret siper??? Duhet ta kuptosh kete.

                  1. m
                   matteo

                   O I paemër, pse je hidheruar kaq shumë, mor djalë?! Rama iu pergjigj me te njejten monedhë bullgareve, dhe miqesisht, apo jo? Po ç'pate?!

                   1. c
                    cipini

                    ERTV...si mund ta themi ndryshe...dhi e "zgjebosur" dhe manallin ne b..th?

                   2. t
                    then ne Shqip ...

                    Peshtyma Bullgari dal nga goja e qelbur e Makrronit rene mbi Maqedoni , sigurishte nuk beri pis aspak Shqiperine , (sepse ne s'lejome t'na bejne pis Peshtymat e asnji Pedofili Politike Francez ) dhe se Ragimi i ber nga KM i Shqiperise Rama eshte me se i domosdoshem dhe Korrekt ! Ne te tilla raste - paraljmerohet jovetem Goja nga e cilit doli Peshtyma =(Bullgari) por edhe krijohet ajo Distance e nevojeshme ,si reflektim mbrojtes . Pra eshte shume kuptimplote nqs Peshtyma ben pis Maqedonine e Veriut qe Shqiperia te reagoj ,qe inkesioni mos te perhapet . Kjo eshte sot Politika e BE-se dhe Franca eshte Korona e saj e Covidi ne Politiken e Brukselit

                    1. m
                     mos ja vini re

                     Eshte i semure keq nga nje narcisem absurd dhe askush nuk mund ti dale perpara,per ta sheruar.

                     1. A
                      Ana

                      Me mire i Semure si Rama se sa Kriminel dhe tradhetar si saliu

                      1. c
                       cere psiko i shpelles se erret !Uahahah

                       "mos ja vini re " - hahahah cfar Mut - muti je ! Nuk mundet te shikosh si duhet Realitetin por edhe kuptosh ate si duhet ,nqs e shikosn si Ty -nga Vrynma e bythes se Daktorr Adhamudhit ! - uaaaaaahahahahahahaahahahahaaaaa

                      2. I
                       Indignados

                       Po s’je ne kafe o loqe!! Me mikun tend bej c’te te doje bytha, por me nje shtet tjeter beju serioz se ky qendrim prej ‘lideri global’ qe ta kane mbushur mendjen ca, nuk eshte per nje rrote kari KM i nje vendi pabuks si puna jote

                       1. J
                        Jeton

                        Loqe je ti nga trutë e kokës, copë zhgarravine që sje as mish as peshk. Ndaj të fusin mangallin në bythë në punë për dy lekë edhe nuk ankohesh, vetëm kakarit online.

                       2. n
                        nora

                        te lumte goja...te urrej por per politiken e jashte je njesh

                        1. L
                         Lali

                         Per politiken e jasht- qitjes ,e ke zotrote?

                         1. I
                          Ilirida

                          Jashtëqitjen ta lëmë ty!

                         2. O
                          Opinion

                          I modh është, prit kur ti thotë Papës pse vishesh me te bardha. Po pse te bilardo poshtë lagjes jemi këtu?

                         3. E
                          Erta

                          Je i madh o edi.Mir ja ben sepse keshtu eshte kur dalin nga fjala

                          1. A
                           Arta

                           Ose te na japin ate qe meritojme , te drejten tone ose te na durojmne ska zgjidhje tjeter.Rama eshte ne rrugen e duhur.

                           1. L
                            Leci

                            Un ta mbeshtes ty Arta Biles them qe Edi tu bjere armiqe , ti sulmojm ne befasi se kemi te drejten me vete !

                           2. L
                            Lea

                            Po ik aman se mjaft i degjuam keto,ne si vend e meritonim te ishim pjese e Bashkimit Europian

                            1. K
                             Koli

                             Hiqja Right way te drejten e Minoritetit Gollobordsve.Nuk e meritojne kete te drejte.Muti lahet me Mut. Koli

                             1. B
                              Brisi

                              Qeveria ka permbushur cdo nevoje per tu bere pjese e Bashkimit Europian

                              1. J
                               Joti

                               Bahahhaahah sa mir ja paska bo. I madh esht. Si ta ken perqef dhe ata te durojn

                               1. t
                                tosi

                                me vjen keq qe bullgaria po mban peng 2 vende te cilat i duhen shume bashkimit europian edhe se ne i kemi plotesuar cdo kusht te vendosur nga beja per antarsimin tone

                                1. J
                                 Jani

                                 E thuj ktyre bullgarve po bone pordh do durosh dhe pordhet e te tjerve

                                 1. S
                                  Sanije

                                  Sa mire ia ben me fjalet qe thote

                                  1. t
                                   titi

                                   po bullgaria e meriton kete gjuhe mos them me shume . na ka ballokuar 2 shtete qe duhet te ishin antare te bes

                                   1. A
                                    Ani

                                    Si e zgjidhe me nje Telefon dicka qe nuk qendron...nuk ka minoritet Bullgar ne Shqiperi I mbreti yne....Marc nga ditet tona.....

                                    1. l
                                     lisa

                                     sduhet tja benin shqiperise kete gje

                                     1. I
                                      Indira

                                      prisnin ndonje reagim te mire nga ana e rames ato bullgaret pas asaj qe ben??

                                      1. G
                                       Gani

                                       Se kuptoj pse i djeg Bullgarise e folura juaj kryeminister…me pelqen kunderpergjigja juaj

                                       1. A
                                        Aqif

                                        Pergjigje mjaft te drejta nga ana juaj kryeminister!BULLGARIA mos te merret me pergjigjet e tua Edo ,por te hape rrugen e mos te behet pengeseee !

                                        1. D
                                         Denis

                                         Shume mire i ka folur zoti Rama, mese e drejte gjuha qe ka perdorur

                                         1. P
                                          Petrit

                                          "Edhe lyps edhe hunden perpjete"

                                          1. .
                                           ....

                                           O petrit ! Nuk jemi lypsa !!!!!!!!!! Reagimi i Rames eshte reagimi i nje populli . Me gjithare kur te vije LEXHENDA juaj do pranohemi diten e dyte te qeverisjes.

                                           1. K
                                            Koli

                                            LEGJENDEN e bllokoi Rama para 12 vitesh me tre ligjet e integrimit se moti do ishte kry kjo pune,

                                          2. B
                                           Besi

                                           Mos te prisnin ndonje falenderim keta bullgaret? Mire i ka folur rama

                                           1. A
                                            Arli

                                            Përgjigje të sakta z. Rama. Me dinjitetin e Shqipërisë asnjëri nuk duhet të luajë. Jo si Berisha që kërkon të falur bullgarëve në emër të PD-së! Berisha duhej të ishte pas hekurave dhe jo të vazhdojë të diskretidojë Shqipërinë. Bullgarët kanë qenë gjithmonë filorusë dhe bëjnë një politikë të fshehtë proruse.

                                            1. z
                                             zalli

                                             Bravo lojtari me i mire e me i zoti ne politiken shqiptare qe prej 100 vitesh.Nuk jemi kolonit e sklleverve te afrikes se dikurshme ,qe duhet vetem te ushqehemi,te shtohemi dhe te punojme, se per te tjerat vendosin "te tjeret"per Ne,besoj se asnje shqiptar nuk e ka me te qarte se KM,Edi Rama,se ne Evrope nuk do shkojne 3-milion shqiptare por gjithe shqiptaria,kudo ku ajo ndodhet ne trojet e veta etnike, kush nuk e shikon largpamesine e Edi Rames,per kete problem,eshte i paditur e drite shkurter,ne mos me keq ,i shitur dhe i lidhur me alternativat anti shqiptare,per nje cike pushtet personal e familjar.

                                             1. "
                                              "BOHOTINA"

                                              Shume mire. Pergjigje e nje burri shteti qe i flet zemra dhe jo buzet. Nja 2-3 komentues ketu qe nuk jane dakort jane nga ata lepirsit e foltores.

                                              1. 3
                                               3D

                                               Kur shikoi reagimet e ketij, besoj se Europa u ndje shume mire qe nuk ia hapi rrugen, sepse duke pare se si ben ky duke qene akoma perjashta, imagjino se si ben po te jete brenda.

                                               1. B
                                                Bullgaria - kjo Pordh e qelbur e Francezit Makrron

                                                Eshte pergjigja e merituar qe KM i Shqiperise . Nuk mendoj se kerkon komente shtese . Ajo qe eshte per te ardhur keq ,me vendet e Ballkanit eshte se BE-ja po sillet me to si Greqirin edhe Bullgarin si Tutore i tyre dhe kto Dy Shtet si Prostituta te BE-se - jo duke mos treguar asnji lloj Dinjiteti e rrespekti si popuj te ballkanit qe na lidh me shume se Historia por edhe teper Ordinere ,pa Karaktere . - Po keni edhe surrat ju Prostituta te fryra ne bythe me Miljardat e BE-se te na Pengoni ne Shqiptareve ??????? Ptuuuuuuuuu Karakter Kurvash qe ju perdor Tutori si Prostituta

                                                1. B
                                                 Bullgaria e Veriut

                                                 Nuk po kuptoj perse i jeni ‘sulur’ Bullgarise? Bullgaria ka vene veton per Maqedonine e Veriut (aka Bullgaria Perendimore-sipas liderit boteror), problemi eshte i BE qe na ka ngjit me MV

                                                 1. N
                                                  Ndryshe

                                                  Ca thu or bole. Kjo eshte loje.

                                                 2. P
                                                  Plaku

                                                  Meriton respekt. Edi Rama je titan. E dime qe pas bullgareve qendron bushtra Franceze.

                                                  1. H
                                                   Him

                                                   Hic as telefonate jo, vec nje twitter i shkurter mjafton dhe ti gati je te njohesh edhe minoritetin Bangladeshas, iranian, kinez, angolez ... ne shqiperi. Ca tdush ti mer jahu. Ca problemi ka? Edhe vete bastard italo-vlleho-greko-shqiptar je sic e pohon vete me shume krenari.

                                                   1. A
                                                    Ana

                                                    Spo kerkojme asgje me shume se aq sa meritojme bullgaria turp tju vij

                                                    1. A
                                                     Alban

                                                     Te isha une si rama do ju kisha share nga robt

                                                     1. M
                                                      Mateo

                                                      Hahaha je i madh me kenaq me pergjigjet qe jep jeni dhe shume i sakt keni nje ironi qe vetem inteligjentet e bejne dhe e kuptojne

                                                      1. P
                                                       Po them kot se mbase qelloj

                                                       Nuk ka cti bej gomarit dhe i bie samarit. Bullgaria ecen me interesat e vendit te vet dhe jo me te Shqiperise. Ajo eshte ne te drejten e saj. Duhet ti drejtoheni atyre qe kane ciftuar Shqiperine me Maqedonine e Veriut dhe jo Bullgarise. kot si koti.

                                                       1. P
                                                        Patrioti

                                                        Na ka mbetur vetem nje rruge shpetimi si komb.Bashkimi Europes eshte nje shtet i pandare politikisht.Te terheqim amabasadoret kudo nga Europa.Te mos njohim Bashkmin Europian dhe asnje shtet me vete te Europes.Asgje s'kane se c'na bejne.

                                                        1. F
                                                         Furtuna

                                                         E shpallim edhe ‘non grata’ biles

                                                        2. L
                                                         Likja

                                                         EUROPA ESHTE KURVE. KURVAT SHKERDHEHEN. TE LUMT RAMA.

                                                         1. t
                                                          thirri mendjes o rrote

                                                          Enveri shkerdheu Europe e Amerike e kine e Rusi bashke ! Dhe likja jetoi i lumtur nen hyqmin e GJGANDIT ENVER

                                                         2. D
                                                          Detari

                                                          bullgari foli drejt, bullgari kerkon shqiperi evropiane dhe ju turkiane.

                                                          1. H
                                                           Henci

                                                           Po mire more ja beri se e meritonin perderisa nuk po na mbeshtesin

                                                           1. E
                                                            Ersen

                                                            Une shpresoj qe te arrijme nje gjuhe te perbashket dhe te arrijme te futemi ne Be

                                                            1. G
                                                             Gramoz

                                                             Ta gezoni Edi Ramen si Rusia Putinin. Ka te njejtin kompleks madheshtie, te njejten elokuence, arrogance the mosperfillje ndaj te tjereve, sidomos ndaj opozites. I duket sikur dicka e mbinatyrshme e ka derguar te shpetoje Shqiperine, ta integroje dhe gjithe te tjeret i duken ose i trajton si armiq.

                                                             1. E
                                                              Edhe ti shoku Gramoz?!

                                                              Fiks fare! Asnje fjale tjeter nuk shtoj

                                                             2. G
                                                              Genti

                                                              Opozita duhet të kërkojë mocion mosbesimi për kryeministrin Rama për acarimin e panevojshëm me Bullgarinë mike të popullit shqiptar. Kjo retorikë e Ramës ndaj Bullgarisë i çon ujë interesave serbe dhe na heq nga mbështetja një vend mik tonin në rajon. Nuk ka pse ndërhyn Rama në çështjet med Bullgsrisë dhe Maqedonisë së Veriut. Vaj halli ç'do kishte ndodhur po të bënte të njëjtën gjë me Greqinë për çësjtjen e emrit. Rama ka 9 vjet në pushtet dhe nuk i falet diletantizmi në mardhëniet me shtetet e tjera. Por kam frikë se nuk është thjsht diletantizëm. Rama jo vetëm duhet ti kërkojë falje Bullgarisë zyrtare por edhe popullit mik Bullgar për fjalët e rënda dhe të japë dorheqjen nga drejtimi i qeverisë.

                                                              1. k
                                                               kurvat e lulles

                                                               Genti duma , t'u prish Suma ? hahahahah do kerkoj saliu notion mosbesimi - nga Lalzi - sepse acaron maredhenjet me Bullgarine thot Shpellari Primitive heeeeeeej !!!!!!!!!!! haaaaaaaaaahahahahahaahahahahahahaaaa o Zot , nga e qite kte lloj specie te Peshtire nga cila Hale mbi kte Toke !

                                                               1. K
                                                                Komunisti skandinav.

                                                                E para , pergjigjja e Rames mund te jete gjithçka por vetem diletentizem nuk eshte E dyta, dhe aq mik sa mendon ti, nuk na ka Bullgaria jo.

                                                                1. (
                                                                 (E.Dantes)

                                                                 Pirth,pirth se lirohesh ti mer doc i sales. Prit koqet e dashit te bien dhe pastaj : Hyp xhixhi Sala Kryemut-nister.

                                                                 1. D
                                                                  DB

                                                                  "Miq" për të na hequr stolin poshtë litarit?! Miqësor është treguar Rama, që "me një telefonatë" bëri të njihet minoriteti bullgar në Shqipoëri, edhe pse nuk është real. Çështjet që ngre Bullgaria ndaj MV mund të zgjidhen edhe pas fillimit të bisedimeve, ka kohë deri kur të bëhet gati MV për t'u pranuar në BE. Kështu i hapet rruga edhe Shqipërisë, meqë po digjet për hir të MV.

                                                                  1. D
                                                                   Detari

                                                                   nuk shkulet ramiu i erdoganit, ngeli aty si enver hoca deri sa te vdesi. Keshtu ndodh kur ke popull te torrollasur nga xhurma e xhamive

                                                                  2. M
                                                                   Mane

                                                                   Paskan probleme ataa me gjuhen reee??? Ca thu ti reee po ne a skena probleme me juve qe vec na largoni nga europa apo ce deshe

                                                                   1. D
                                                                    DEMOKRATI

                                                                    NEQOFTESE BULLGARIA PRETENDON SE KA MINORITET NE MAQEDONI? AJO I BERI DEM MINORITETIT BULLGAR SHQIPERIS ME VETON E SAJ. PO TE ISHA MINORITETAS BULLGAR NE MAQEDONI DO TE FLISJA ME KEQ PER BULLGARET. UNE NUK E DUA RAMEN POR SHUME MIRE JA KA BERE

                                                                    1. S
                                                                     Salah

                                                                     Kta te bullgaris qenkan cmen fare mrsh. Po dun me na lon mrapa bote edhe tashi derrci merrci jopo ose flet keq. A sillesh vet keq m lla ca pret tashi me ardh me t thur lavde??? Hej zot

                                                                     1. k
                                                                      kledio

                                                                      Bullkarise duhet ti veme flaken se nuk e meriton te jete ne bashkimin europian

                                                                      1. R
                                                                       Redi

                                                                       Po ca probleme te kene me te foluren tende Edhe me keq ti kishe fol shume mire do tia kishe bere

                                                                       1. F
                                                                        Fredi

                                                                        Ata as nuk na mbeshtin edhe na penalizojne per pakenaaqesite e tyre vend e pa vend dhe kane goje edhe te thone kujdes me gjuhen

                                                                        1. E
                                                                         Eni

                                                                         Pra vendos Rama e ne kemi minoritet Bullgar....hajde shtet hajde....po ku ka vend ne Afrike qe vendos keshtu....mire qe e tha vete...po pse nuk ka institute a struktura qe e vendosin kte pune ? O zot....ky tak faku me nje Telefonate...o burre ky....o perendi

                                                                         1. A
                                                                          Alfred

                                                                          Do ju duhet ta duroni pra Ramen sepse edhe Rama e ka nje durim.Ropt npidh asaj bullgarise per keto lloj pengesash t kota qe nxjwrr

                                                                          1. N
                                                                           Nikol

                                                                           Bullgarise mire ti behet madje ti flasin keq te gjithe sepse penalizoi dy vende te natos

                                                                           1. a
                                                                            albozi

                                                                            tani u kujtuan keta , sa te poshter paskan qene

                                                                            1. D
                                                                             DREJTESIA

                                                                             Te lumte Z. Kryeminiter! I tregove vendim Bullgarise. Europa duhet te ndjehet e ofenduar, kur diskuton problemin e Shqiperise, qe eshte ku e ku me Bullgarine. Kur do te shash dike ne shqipraret, themi ik je be si bullgar, qe do te thote i trashe. Ceduam europem kur ajo po na diskreminon. Nuk e kuptojne qe jane ziliqare se ne shqiptaret jemi race me e zgjuar se te gjithe kombet qe perbejne europen "kurve". Europa per ne eshte me hile. Te heqim dore prej saj. Z. Kryeminister, mos e ulni popullin tone duke kerkuar hapjen e negociatave me europen plake. Kemi plot rruge te tjera per te treguar mencurine tone e per te gjetur zgjidhje te duhura.

                                                                             1. J
                                                                              Jorgo

                                                                              Bullgaria u tregua vertet e padrejt kunder shtetit shqiptar dhe maqedonise se veriut ku nuk ishte pro ndaj antaresimit tone kshuqe e meriton cdo fjalor te mundshem

                                                                              1. Y
                                                                               Ylli

                                                                               Cfar pret Bullgaria te na lere aty ne pritje sa te kete qef ajo dhe ne mos te kthehemi???

                                                                               1. M
                                                                                Megi

                                                                                Keta thropat e bullgarise duhen shplare nga robt sepse jane vertet nje shtet i felliqur

                                                                                1. V
                                                                                 Vladimir

                                                                                 Per aq koh sa do te thoni jo per antarsimin tone fjale eshe me te renda duhet te prisni prej nesh

                                                                                 1. S
                                                                                  Skenderbegasi

                                                                                  Që të drejtosh në politik, ka te bëj më shumë me karakterin, se me inteligjencën. Por për "dreq" ky Edi i ka te dyja.

                                                                                  1. E
                                                                                   Emiljano

                                                                                   Enver hoxha e mprehu shpaten!!! Akoma aty jemi

                                                                                   1. a
                                                                                    anila

                                                                                    keshtu vazhdoni z kryeminister, nuk meritojn ti flasim mire kur na sorollasin ne te till menyre dhe nxjerrin vazhdimisht justifikime

                                                                                    1. d
                                                                                     dritan

                                                                                     shum turp nga ana e tyre qe vepruan ne te till menyre sepse ne e kemi te merituar integrimin ne BE. vazhdoni keshtu sepse nuk meritojn respektin nga ana jone nese nuk eshte reciproke

                                                                                     1. S
                                                                                      Soni

                                                                                      Na thuaj pse e kemi te merituar? Na jep ca fusha ku jemi normal? Ose me sakte nje. Por rendesi ja te maresh rrogen per komente....

                                                                                     2. A
                                                                                      AGUSH

                                                                                      MERJANI NE GOJE TANI GJIGANDIT !!! EDHE TE MOS FLISTE PO JU SHKERDHATA KUNDERSHTARE DO THONIT SE NUK FLET. NUK VARET SA I MADH JE SI SHTET POR SA I ZOTI JE.

                                                                                      1. A
                                                                                       AGUSH

                                                                                       MERJANI NE GOJE TANI GJIGANDIT !!! EDHE TE MOS FLISTE PO JU SHKERDHATA KUNDERSHTARE DO THONIT SE NUK FLET. NUK VARET SA I MADH JE SI SHTET POR SA I ZOTI JE.

                                                                                       1. A
                                                                                        AGUSH

                                                                                        MERJANI NE GOJE TANI GJIGANDIT !!! EDHE TE MOS FLISTE PO JU SHKERDHATA KUNDERSHTARE DO THONIT SE NUK FLET. NUK VARET SA I MADH JE SI SHTET POR SA I ZOTI JE.

                                                                                        1. S
                                                                                         Sita

                                                                                         Rama nuk po sillet si Politikan e as dipmlomaci nuk po tregon. Eshte kollaj te nxjerresh dufin , zhgenjimin, por nuk arrin gje . Per cfare je ne krye te shtetit, duhet te pergjigjet ne emer te kombit e mis ta marre personale. Trego qe je burre shteti.

                                                                                         1. D
                                                                                          Drini

                                                                                          Me kujtoi kenngen “Fole Enver te lumte goja Fole e mbro te drejtat tona. Dhe pastaj.Bar do hame dhe parimet nuk i shkelim. Kjo eshte mendesia idiote e politikes sone te jashtme.

                                                                                          1. Z
                                                                                           Zalo

                                                                                           Edi qe i la te gjitha pergjysem ne kete jete, sportin, pikturen, rritjen ekonomike (Jo ate te vetes, Ahmetajt, Zamirit, Çetit

                                                                                           1. G
                                                                                            GEZUAR BAFTAJAR

                                                                                            SALIH KERMA E QELBI SHQIPERINE TEJ PERTEJ POR CDO GJE NDRYSHON BULLKARI HOQI VETON ME KERKESE TE FRANCES POR JO PAK INFLUENCOI EDI RAMA. BULLGARISE JA KA PLOTESUAR DESHIREN PER GOLLOBORDASIT EDI RAMA PER NJE LLAF GOJE DHE TANI KA TE DREJTEN E GJITHE BOTES EDHE TI SHAJE SI BLLOKUES GJYNAH PER SALEH KERMEN QE JA DHJEU MUHABETIN. POR SALEHU DUHET TA MARE VESH SE PAS EDI RAMES QENDRON SHBA DHE JO ANASJELLTAS. SALEHU ESHTE I VDEKUR E I PAKALLUR DHE KUSH I SHKON MBRAPA .

                                                                                            1. G
                                                                                             GEZUAR BAFTAJAR

                                                                                             SALIH KERMA E QELBI SHQIPERINE TEJ PERTEJ POR CDO GJE NDRYSHON BULLKARI HOQI VETON ME KERKESE TE FRANCES POR JO PAK INFLUENCOI EDI RAMA. BULLGARISE JA KA PLOTESUAR DESHIREN PER GOLLOBORDASIT EDI RAMA PER NJE LLAF GOJE DHE TANI KA TE DREJTEN E GJITHE BOTES EDHE TI SHAJE SI BLLOKUES GJYNAH PER SALEH KERMEN QE JA DHJEU MUHABETIN. POR SALEHU DUHET TA MARE VESH SE PAS EDI RAMES QENDRON SHBA DHE JO ANASJELLTAS. SALEHU ESHTE I VDEKUR E I PAKALLUR DHE KUSH I SHKON MBRAPA .

                                                                                             1. G
                                                                                              GEZUAR BAFTAJAR

                                                                                              SALIH KERMA E QELBI SHQIPERINE TEJ PERTEJ POR CDO GJE NDRYSHON BULLKARI HOQI VETON ME KERKESE TE FRANCES POR JO PAK INFLUENCOI EDI RAMA. BULLGARISE JA KA PLOTESUAR DESHIREN PER GOLLOBORDASIT EDI RAMA PER NJE LLAF GOJE DHE TANI KA TE DREJTEN E GJITHE BOTES EDHE TI SHAJE SI BLLOKUES GJYNAH PER SALEH KERMEN QE JA DHJEU MUHABETIN. POR SALEHU DUHET TA MARE VESH SE PAS EDI RAMES QENDRON SHBA DHE JO ANASJELLTAS. SALEHU ESHTE I VDEKUR E I PAKALLUR DHE KUSH I SHKON MBRAPA .

                                                                                              1. H
                                                                                               Heu

                                                                                               Jooo mooore ! Pa pa pa sa i zgjuar qenke

                                                                                              2. L
                                                                                               Lili

                                                                                               Edi Rama trim o partizan.Po qesh bota me budallallekun tend.

                                                                                               Lini një Përgjigje