Erion Kristo: Bëra një postim dhe më tallën, edukoni veten dhe fëmijët se do ju vijë "Banda e Pallateve"

24 Qershor 2022, 10:55Politika TEMA

Erion Kristo: Bëra një postim dhe më tallën, edukoni veten

Gazetari Erion Kristo duket se ka pakënaqësi nga fansat. 

Ai thotë se postimet e tij shpesh ironizohen duke kërkuar më shumë seriozitet. 

"Para pak ditësh postova dy lajmërime lidhur me dy sende të humbura. Si zakonisht shumë njerëz u tallën në vend që të tregonin pak mirëkuptim. Madje dikush më akuzoi duke thënë se e kam kthyer faqen në JOQ.

Natyrisht që njerëzit që tallen nuk nisen për keq. Por tallja është diçka që nuk mban gjatë.

Çdokush mund të gjendet në këtë situatë. Dhe çdokush do donte që dikush t'i gjendej pranë. Ne duhet të heqim dorë nga marrja e gjësë së tjetrit. Nuk të nxjerr në dritë. Që të respektojmë gjënë tonë, duhet të respektojmë gjënë e tjetrit. Se përndryshe vjen "Banda e pallateve" dhe të bën gjëmën. Tani banda është në burg.

Mos e merrni një lek që gjeni në rrugë. Nuk të takon. Kështu prishni rrathët kozmikë dhe i kokolepsni. Do e vuajmë të gjithë një shoqëri që përvetëson gjënë e tjetrit! Kjo ka lidhje me moralin, por më shumë është matematikë. Duhet të edukojmë fëmijët me këtë ndjenjë. Kështu do fitojmë dinjitet. Dhe dinjiteti nuk të lë kurrë pa shpërblim. Tung!

P.S. Siç bëj shpesh, i lë të pambyllura shkrimet e mia, që të tjerët të kenë mundësi të japin argumentet e tyre. Prandaj quhen shkrime të hapura", shkruan Kristo.

11 Komente

 1. F
  Franz Kafka

  Sa shume sozi ka Sazan Guri ne kete vend dallkaukesh si Shqiperia: ja njeri prej tyre, Erion Kristo, sozia ne versionin e gazetarit

  1. D
   Dymi

   Erion, thirri mendjes! Nuk të bën të famshëm një ide(shkrim) që nuk e kuptojnë të tjerët. I pranuar bëhesh kur të pranojnë ata që ti nuk i kupton!

   1. s
    shijaku

    "- ja ata atje jane njerezi - i tha ne vesh orakulli jezuit kur ishte pese vjec...- gjysma e tyre jane budallenj...te tjeret jane ziliqare...budallenjte edhe mundet tju pranojne dhe degjojne, por ziliqare kurre...kurre-."......o dymi !, degjo pak: jetojme ne nje bote, ku nuk te do as nena, nqs nuk calon pak....eshte e natyrshme qe erionin (i cili per mua eshte brilant), te mos e kuptojne, madje madje edhe ta tallin...kjo bote eshte ...skemi cbejme

   2. H
    Hoxha

    Kristo= tornado= Berisha

    1. A
     Arian

     Ik mor trap.kete do marrësh po të tallesh dhe ti me të tjerët në atë emisionin tënd idiot

     1. Z
      Zareli

      Erion Kristo ngjan si pederast pasiv

      1. d
       dashamiri

       O bythlepires i neverishem,boll qe perenia te ka bere te shumtut,por dhe shpirt dhjere.Kuc er dreq se na treme kalamojt

       1. d
        dashamiri

        O bythlepires i neverishem,boll qe perenia te ka bere te shumtut,por dhe shpirt dhjere.Kuc er dreq se na treme kalamojt

        1. f
         faliks

         Ky eshte kokrra i idjotit, qe nga fytyra duket qe eshte antikapat...

         1. f
          faliks

          Ky eshte kokrra i idjotit, qe nga fytyra duket qe eshte antikapat...

          1. T
           Taras Bulba

           Mor trap eduko veten pastaj fol per te tjeret ,ka rastis te te shoh ne disa emisione ne TV me thene te drejten ,ti je nje cope mishi ,je shume ifiot ,je shume injorant dhe je shume i pa edukate

           Lini një Përgjigje