"Nuk të dëgjonim ty, se ishe analisti i Edi Ramës", Monika Kryemadhi përplaset me Lorenc Vangjelin

24 Qershor 2022, 08:45Politika TEMA

"Nuk të dëgjonim ty, se ishe analisti i Edi Ramës",

Në emisionin "Të Paekspozuarit" ka qenë e ftuar kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, e cila foli edhe njëherë për humbjen e zgjedhjeve. 

Në emision ka patur një debat mes Kryemadhit dhe analistit Lorenc Vangjeli, i cili tha se fajin për humbjen e zgjedhjeve e ka vetë opozita. 

Monika Kryemadhi: Ty nuk të dëgjonim ne sepse ishe analisti Edi Ramës...

Lorenc Vangjeli: Unë kuptoja atë që nuk kuptonit ju. Që kur ta hedhin një herë, herën e dytë nuk është faji i atij. Ju e zgjodhët Ramën dhe më thoni mua analist i Ramës. Në 2017, humbët ju sepse nuk ishit të qartë. Basha edhe atëherë nuk e kishte ndarë mendjen, do të ishte kryeministër apo ministër i Ramës. Luftonte me LSI për vend të dytë dhe të tretë.

Monika Kryemadhi: Si t’ja bëjmë hallin që ndërkombëtarët e korruptuar kishin skenarin tjetër? Këto janë kur të hapen shërbimet sekrete pas 40 viteve. A ishte skema e përbashkët në 2019 mes Bashës dhe Ramës?

Lorenc Vangjeli: Ka qenë në 2017.

Monika Kryemadhi: Loja e Bashës me djegien e mandateve ishte bllof. Nuk e priste Rama dhe Basha që LSI do të digjte mandatet. Kokën do e fuste në burg Rama për inceneratorët dhe do të ishte ministri LSI. Basha do të bënte sikur dogji mandatet…

Lorenc Vangjeli: Edhe në 2017 edhe në 2021, nuk fitoi Rama por humbët ju. Opozita nuk kuptonte. Opozita nuk mundi të bëjë kohezion. Gabuat në dashurinë me Lulzim Bashën. Po ju them, faji juaj.

Monika Kryemadhi: Cfarë të bënte LSI, të hidhej në krah të Ramës? Apo të vijonte opozitarizmin? Ju si analist i denjë, më thoni dot pse mediat e kanë 4% LSI-në? Zotëri, po të them një rast, e vetmja parti politike…

9 Komente

 1. R
  ROCKODAN

  te degjosh muniken dhe nuk mbetet gje tjeter veçse te ikesh nga trute e kohes. ooo zot ku je pse na le keto shushunja neper parti, me debile ska ku te veje

  1. T
   Tirana

   Ku ma gjen te ishte vetem debile....

  2. M
   Mon Kukaleshi

   2 kurva. Vangeli dhe Monua

   1. P
    Prefekti

    O Mono sa e kane diten e punes keto pidhdheneset e mesiperme.Po qene lire na siguro nje takim

   2. A
    Anri

    Bravo gazeta tema qe u jepni hapesire njerezve kaq te urryer per shqiptaret. Me sa duket edhe juve ju pelqen kjo status-quo dhe ricikloni njeri tjetrin.

    1. T
     Taras Bulba

     Or Lorenc ,thua Rama nuk i fitoi zgjedhjet ,por i humbet ju ,mor gomar Rama mori si gjithmone votuesit e tij qe jane mbi 800000 mije ,dhe prap ne 2025 po mbi kete shifer do mari ,beji hesap mblidhi te gjitha partite me qener e mace ,nuk kalojne 600000 mije

     1. n
      nqs do isha Gazetare pyetjen e pare qe do i boja :

      Do ishte : maloqia monika , me deftoni ju lutem se mbas kaq nderhyrje ne pjesen e surratit tat ,qi dikur e kishe si bytha presidentin na cepani , damethon kaq shum Operacionesh , qe s'le kock te surratit nofulla e strofkulla pa shkurtuar e ndryshuar _ ne pjesen e poshtbarkut dhe pas ,qe mendoj jeni shume e shmetuar me ju a rras dikush ,si e keni edhe ju vet marak -Te Gajtin , ,, do kryeni Operacione zbukurimi me e bo eshte poshte si keni bo Surratin Nalt ??????? - Flm -per pergjigjen tuj e tuj tuj tuj moj surrat nallane qi nau bane bukurane Lalzit .

      1. S
       Sa-Hale Breshkani

       Lavire, baxhelle, buce, prostitute, rrospie, kurve, shoshe etj etj sinonimet = Monika Kryemadhi

       1. m
        munika qy e do mas'shumti nga pas

        munik golleshka ,ne seks -ka si prirjoriotet ate ,nga pas , si pederatet lyl basha . Kush ja ka bo nga pas munikes , te lajmrohet Urgjent se fiton nji paket Miljoneshe . nano s'mundet me te ja ket bo vertet nga pas ksaj se ateher ka ken goc e re dhe e fejume me kllounin kokbreshke na cepani hahahahahahaah sa kom qesh

        Lini një Përgjigje