Monika Kryemadhi: Lulzim Basha, një këlysh që u rrit e u bë buçe. Na vodhi 4 mandate dhe ia dha Ramës

23 Qershor 2022, 21:59Politika TEMA

Monika Kryemadhi: Lulzim Basha, një këlysh që u rrit e u bë

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi deklaroi se numëruesit e Lulzim Bashës në zgjedhjet e 25 Prillit kanë shitur katër mandate të LSI-së duke ia dhënë socialistëve.

Ajo deklaroi se Lulzim Basha ka bërë pazar me gjakun e Lëvizjes Socialiste për Integrim.

“A e dini që 4 mandate të LSI i kanë shitur numëruesit e Bashës. Kanë ndërruar fletët e votimit në kuti. Numëruesi, kryekomisioneri i PD në KZAZ e Beratit ishte djali i tezes së Engjëll Agaçit, kushëri i Bashës. Katër mandate ia vodhi PD-ja LSI-së dhe ia dha PS-së.

I vodhi në tavolinë fletët e votimit. Ti shkon për të bërë një gjë të mirë dhe njerëzit ta fusin sa krahu. Ka bërë pazar me gjakun e LSI. Sali Berishës ia futi këlyshi i vet. Këlyshi u bë buçe, e shqeu”, tha Kryemadhi.

45 Komente

 1. t
  taipi

  Ik moj rospie ty ta ka fute tan lepri.

  1. K
   K

   Dorëzo gjënë e vjedhur baxhelle bidonvili.

   1. G
    Guri

    O zonjaMonika Jo sa krahu por dhe gjithe kemba Ty nuk te mjafton

    1. J
     Juristi

     Haha ty ta paska shperlare ate cik tru avokot Ngjela ? “-Amerika do i ktheje gjene e vjedhur POPULLIT “ ( Avokot Ngjela)

    2. J
     Jorgo

     Tan Lepri e nxorri ne cete..

     1. O
      Osman Gazepi

      Bucja e njeh bucet duke i nuhatur nga bytha ...

    3. M
     Mona (Liza) Gjiza

     Besojeni këtë... Pasi buçja i njeh mirë buçet (kjo është e sigurtë)

     1. P
      Pjese e grupit kriminale Berrisha

      Fjalore rrugacesh eh cfare mund te presesh nga njerez te tille faji eshte i drejtesise shqiptare kjo eshte pjese e krimit

      1. P
       Pero

       Mero Të merresh në tre faqe të ndryshme të gazetes me këtë medioker femër, me llogjiken dhe gjuhën rrugaçore të kësaj udheheqse të fandaksur, tregon se gazeta Tema po rrëshqet drejt fundit

      2. f
       fari

       Kurva floriri....

       1. H
        Hajro Lula

        Po pse moj buce fajin Lul bythata kish ty qe Tit zagarin e votuan vetem 350 veta ?? Po te bej nder qe them 350 se me duket as 300 vete ......Luli ta kish ??? Jeni bere te peshtire dhe kerkoni preteks vend tjeter ....ju ne zgjedhjet e ardheshme nuk do jeni ne Parlament ....prap Lyli ta ka fajin ???? Ik e mberthe ndonje hajdar dhe mile mire dhe leri karlliqet o bajge ...

        1. B
         Ben

         O zot çfare gjuhe.

         1. n
          neri

          NDRYSHE NGA LULI QE ISHTE KELYSH DHE U BE BUÇE, TI BUÇE ISHE DHE BUÇE U BERE.

          1. R
           Red

           Ha ha bucja e LSI qe rrihet qe kelyshe. Ptu rrace e keqe

           1. A
            Arber iliri

            Si mundet qe kjo femer e te 99 tave,te dale ne tv.turp per media.berisha,meta ,monika,turp turp turp per median.une i injoroj por dem bejne te degjues.

            1. S
             Sulejman Pumi

             Hajde fjalor hajde. Nje buce kalibri 20 karatsh shan Lylin: buce, sa krahu, ja futi, etj. Suksese ne te ardhmen.

             1. U
              Ujku Plak

              Qe Luli eshte Buçe, ke te drejt, por kur thuhet nga nje Ordinere si Mona , eshte Kompliment. Kur degjon dhe shehe komunikimin e Mones dhe Mendon qe: Kjo Rruspie me Fjalor Rruge eshte Kryetare Partie ( edhe pse Lsi eshte vk eshte Parti) , Gruaja e Presidentit, Gruaja e ish Krye Ministrit, Gruaja e ish K Parlamentit, etj… Arsyet jane te shumta qe Shqipetaret ikin nga Shqiperia, por Personi qe ka ndikuar me shume ne ikjen e Shqipetareve eshte kjo Baxhella, qe po te kishte Zot? Do ta kishte marre me kohe, si Familje dhe Fise qe te kishte shpetuar Shqiperia. Ky mallkim i shkon shume Plotikaneve ne Shqiperi, te gjitheve atyre qe kishin pushtetin dhe mundesin te benin diçka te mire per Shqiperin, dhe zgjodhen te benin vetem keqe.

              1. S
               Salih

               O thes me mut, e ke mesuar se cfare eshte buçja, te lumte moj buçe e buçeve...!

               1. a
                arushi

                Ka me buce se Ti moj buce, qe gjithmone vetem leh,leh,leh.

                1. E
                 Elio

                 Kjo eshte politika shqiptare ne dore te !!!mjer shqiperia

                 1. I
                  Ich

                  Turp per 1 femer qe e quan veten nene te flasi me kete fjalor turp

                  1. K
                   Katnaret

                   Karaputane fshatare. Kur zbarkove ne Tirone ishe e gjitha e mbuluar me lesh dhe barkun e kishe derrase. As derrat me te ndyre nuk te denjonin si specie. Pas 30 viteve, 1 miliard euro te plackitura, 2 milion eurove plastike e thike akoma nuk i ngjan dot njeriut o thithlope kanalesh. E ke thithlopen e fshatit ne gjak o felliqesire

                   1. B
                    Beje 100 miliard

                    Pse thua nje miliard Euro mer ?! Futja 100 Miliard , pune zerosh eshte , ne dore e ke vete ! Pastaj 100 miliard egerson me shume militantet e Rilindjes. Beje taman sherbimin !

                   2. M
                    Monika

                    Ha ha ha kryeministrja e ardhshme

                    1. D
                     Drejtësia

                     Mëndja te të futurit sa krahu i punon kësaj kusares!

                     1. Q
                      Qytetari i Thjeshte

                      E frikshme te shikosh nivelin intelektual te diskursit te saj politike. Dhe kjo pretendon te behet ministre e jashtme apo e brendshme! Prostituta politike Mona shan Lulken per vjedhje. Hapu dhè te futet brenda Mona e Likja bashke. O popull shqiptar hapni syte e veshet e zgjohuni nga gjumi. I merrni ato prostituta qe kane 80 vjet qe ju pine gjakun dhe hidhini ne Adriatik.

                      1. s
                       shqiptar

                       Kurve e neveritshme

                       1. M
                        Mostra

                        Kush flet,kjo krye bucja,qe bema e saj si buce,nuk kane te mbaruar,historia e saj eshte e larmishme,qysh ne adolishence,e ne vazhdim,shprehja e Nanos-qe ke lene nje pale brekë ne makine,eshte me se shpjeguese.Kur te Ben moral kjo moster,eshte hall i madh

                        1. l
                         lenci bira

                         Basha nje kerric, ti je nje kokerr kurve hajdute qe populli do tu denoj sipas sheriatit te salih bin ladnit tu mbysin me gure Fytyre e poshter

                         1. D
                          Dymi

                          Ahhh moj buçe, që je hapur sa asnjë kurve( buçe ) tjetër. Vazhdon të jesh e shpartalluar. Nuk mbyllesh dot.

                         2. J
                          Jo komformisti

                          E Turpshme. Thua se s’ta kam thane,moj d…….e. PD ju rriti si Parti ,qysh ne vitin 2009, 2011 , 2017. Kreret e PD , harruan ekperiencen e keqe me Partine e Gjinushit( PSD) ne vitin 1994. Koha ka treguar se keto koalicione keshtu perfundojne. Sa per zgjedhjet parliamentare te 25 Prillit 2021, ishte LSI qe luajti kunder PD . Ne qarkun e Vlores ,caktoj Luan Ramen ,qe nuk kishte lidhje me kete Qark, te mblidheshin ca vota dhe te shperdoroheshin ,vetem mos Ti merrte e Djathta. Po Burri yt ,me 23 Prill 2021 , beri thirrje kunder Amerikes e Perendimit, arsyen e dine te gjithe. Edhe ai elektorat I lire e I pavendosur por I pakenaqur nga qeverisja socialiste,u step dhe nuk votoj per Opoziten e Bashkuar. Ja kushtu, plus ca faktor te tjere te lojes mazhoranc- opozite, nuk e sollen ne pushtet PD. E keqja u be bashke dhe nuk lejuan qe pjesa e Re e PD te vinte ne pushtet, ne dem te reformimit real te Drejtesise, te modernizimit te administrates, te reformave reale ne bujqesi, arsim, shendetesi. Duhet te jemi realist, ta shohim realitetin ne sy sepse e ndeshim ate perdite. Pasojat jane te qarta..

                          1. A
                           Agroni

                           TI JE VET KRYEBUÇE MOJ ZUSKË.

                           1. E
                            Elio

                            Presindetja e ardheshme e shqiptareve e piketuar nga Alibaba

                            1. t
                             taho

                             Si ka mundesi qe nje femer i thencin te flase me kete gjuhe tja kene futur me te vertete sa krahu si e paska duruar

                             1. E
                              Emiljano

                              Republike bananesh me plehra te ketilla ska per tu bere ai vend sa te jet jeta

                              1. !
                               !!!!!!!!!!!!!!!????????????

                               Mallkuar qofshim si popull ne qofte se mbeshteten njerez te tillle si Mona. .liri...agushi. ..salehu. ...fat gerdeci. ..etj...jane shume. Kush I numeron. Ato sollen fatkeqesi ne kete vend te bekuar nga Zoti por I vrare nga Poltiqene te tipit BAXHELLELLASH.

                               1. M
                                Mallkuar qofsh

                                Mallkuar qofsh po mbeshtete njerez si Rama ,Veliaj Ahmetaj , manjaj , spiropalaj etj!

                               2. S
                                Sali gerdeci

                                ASHTU SIC U BERE DHE TI BUCE KUR VOTAT E LSI QE ISHIN FALE PS..JA DHE SALIUT KUR ZAGARI YT LIKJA U BE ZEVENDES KRYEMINSTER...IK MOS HA MUT O ZHULE...HAJDE DHE NA RRUANI TOPET TASHTI SI YT SHOQ DHE AI KERMA SALI QE QELBI DYNJAN LART E POSHTE...FILLONI PROTESTAT SE NE TE SEMES DO VENI

                                1. r
                                 robi

                                 Dhe kjo Nafije dybeku i leshelise sic njihet tashme rendom ne popull nga ngjashmeria e komunikimit me Nafijen e Xha Brahos. Kjo Nafije dybeku ka ngritur kampingun me te degjeneruar te planetit ne Jale i njohur ne popull si haremi erotiko naziskin i Jales ku lristat trajnohen per 10 dite ne vit me mesime erotiko naziskine qe pastaj te perdoren si mish per top per bllokim mesimi ne fakultete, bllokim rrugesh, bllokim ndertimi te veprave si Unaza e madhe etj. Kjo eshte banda e leshelise qe populli e dergoi per skrap perjetesisht ne 2021 bashke me sharebajgat e neveritura Kejdi dhembcakallja, Nora bythderrja Floida surratufoja,Elona Guri apo drandja e mirdites apo surratnallonja e leshelise, kjo eshte cizmeparticka e ministrave dhe drejtoreve superhajdute dhe te gjithe te pandehur.

                                 1. T
                                  Torre

                                  Ouu Po nese ,sipas teje , i paska bere kto gjerat Moni cne ce na krahason me Nafijen e partise, apo aq ta pret ajo e shkrete ! Jo pef gje po je perpjek me bo gangsterin .

                                 2. T
                                  Tosi shallvare

                                  kjo kete fjalor ka pasur qekur e palloshim te muri i shkolles "20 vjetori" te shallvaret kur qe vetem 16 vjece

                                  1. m
                                   mos me keqkuptoni thjesht nje opinion

                                   te q.... lsine mu ne bythe

                                   1. i
                                    ilir

                                    Nje femer vulgare si Mona...

                                    1. H
                                     Haxhi Qamili

                                     Po ç'të keqe ka që Luli ia dhuroi mandatin, kurse ti "zogun" Edit!? Milionat që i grabite nga shteti dhe komuniteti s'të ngopën ty akoma. Kërkon edhe më shumë pushtet. Të uroj fatin e Elena Causheskut, se edhe ashtu i ngjan fare shumë.

                                     1. J
                                      Juliano

                                      Bravo monika, hera e parë që tregove se je nëna Buçe, ku i rrit këlyshët për ti bërë buçe si vetja. Meriton një bigap të çanit, një puthje mga Curri dhe një përqafim nga kulla, të tre këta figura karikatura të origjinës familjes dhe rracës tënde si buçja e buçeve.

                                      Lini një Përgjigje