Mirë këta soroistët, por Doktorit po i bëjnë dalje edhe trumpistët

24 Qershor 2022, 09:30Politika TEMA

Mirë këta soroistët, por Doktorit po i bëjnë dalje edhe

Ish-zv.presidenti amerikan Mike Pence, krahu i djathtë i Donald Trump, ka qenë një ditë më parë në Tiranë.

Ai ka takuar muxhahedinët iranianë dhe ka mbajtur edhe një fjalim, ku ka sulmuar Joe Biden se po bashkëpunon me Rusinë.

Pence, një konservator dhe i krishterë i devotshëm, ka qenë një ndër njerëzit me besnikë të Trump.

Por, ashtu si Mike Pompeo që vizitoi Shqipërinë pak javë më parë, shmangu trumpistët e Tiranës, me doktor Berishën në krye, që mendon se me ri-ardhjen në pushtet të Donald Trump, atij dhe familjes së tij do t’iu hiqet damka “non grata”.

Në takimin e Pence, në fakt kanë qenë present Taulant Balla dhe Enkelejd Alibeaj, që njihet si përfaqësuesi zyrtar i PD.

Madje ka qenë edhe Monika Kryemadhi, por jo Doktori, edhe pse thotë se është kryetar i PD-së.

Dhe është e sikletshme për të, se mirë këta soristët që i bënë puçin e madh, por duket se edhe trumpistët janë duke e injoruar.

Tani imagjinoni që pas dy vjetësh Donald Trump të rikthehet vërtet në pushtet dhe Doktorit të mos i hiqet ashtu siç shpreson, damka “non grata”.

Do ishte më keq se vdekja, edhe pse deri atëhere, nëse vërtet kjo ndodh, ka kohë të mendojë ndonjë justifikim.

Nëse do të jetë, sigurisht.

12 Komente

 1. G
  Guri

  Nuk ha mortja m....Kelyshi vicidolit Do vuaj gjynofet se ka bo.

  1. K
   Kalec Dega

   Fakti qe nje i falimentuar viziton Shqiperine duhet t'i shqetesoje shqiptaret e ndershem qe duan nje Shqiperi serioze dhe krenare.

  2. S
   Spak

   Maredheniet e Trump dhe Pence jane prishur! Artikull shkruesi ka te drejte kur thote se nuk jane vetem soroistet! Saliu eshte nje kerme!

   1. D
    Deni

    Po Ramen e takoj??

    1. D
     Denis

     Rama qe ne Bruksel o loqe...

     1. T
      Taras Bulba

      Jo mor bole se Rama ishte ne Bruksel ,po ijnoranta ngelet or cecena

     2. V
      Vini

      Denis te qifte Rama,se do e kesh per nder me sa duket.

      1. V
       Vini

       Denis te qifte Rama,se do e kesh per nder me sa duket.

       1. e
        e ka lon goja e i muta, ne hije brrishen lol

        ja ka shtrydh bolet Cifti i Shpifur Familja Botox Rrondokopi _ hahah plakut ardhur nga Larg ,me shfry bolet ne stanin e tufezuar me iraniane . ------brrrisha me kujtohet kur ishte me Bamir Topin President ne Bruksel ,(c'ishte ateher nji pervjetore i NATO-s me duket ) qe ju qep Obames me nji surrat te ndezur Flak , (mbas Topit i dah doren Obama e po fliste ) si ato Kurvat qe i kap menjiher Histera e duan t'ja marrin sa me shpejt ne Goje te gjithe, nji Kari te Enderuar , te Madhe nderkohe qe nga Goja e shpellarit te skuqur si Pidh Dhie - binin jarge epshi !!!!!!!!!!!---------------------------------------------------------------------------- Mirpo ,Obama e injoroj ,duke mos ja hedhur as shikimin ,si te ishte berisha Muti i Presidentit Topi lol !!!!!! E keni ne Video dhe mundet ta shikoni nqs kta te Kazanit e bien ktu .Thjeshte me vertetu Histerine qe kapi Shpellarin me ja thith Obames deri sa tja boshatiste sepratorin :)

        1. E
         Eno

         Vini ti duhet te jesh ndonje nga ata pederastet qe rrine verdall Dordolecit te Vucidolit duke shpresuar tja marrin nje here ne goje po kot e ke se dordolecit nuk i puno Merr kete timin me mire

         1. E
          Eno

          Vini ti duhet te jesh ndonje nga ata pederastet qe rrine verdall Dordolecit te Vucidolit duke shpresuar tja marrin nje here ne goje po kot e ke se dordolecit nuk i puno Merr kete timin me mire

          Lini një Përgjigje