Gazetari: Gjithë deputetët u turrën të takonin Mike Pence, por nuk i lanë rojet e sigurisë

24 Qershor 2022, 12:18Politika TEMA

Gazetari: Gjithë deputetët u turrën të takonin Mike Pence,

Ish-zëvendës presidenti i SHBA, Mike Pence, ka vizituar kampin e iranianëve “ASHRAF 3” në Manzë, me të mbërritur në Shqipëri këtë të enjte, por nuk ka takuar personalisht asnjë nga politikanët shqiptarë.

Këtë e bën të ditur gazetari Sebastian Zonja i cili ishte prezent në këtë takim.

I ftuar në emisionin Dekalog të gazetarit Roland Qafoku në RTSH 24, Zonja tha se të pranishëm ishin disa nga politikanët shqiptarë të të dyja kampeve politike.

Ndër ta ishin Taulant Balla, Enkelejd Alibeaj, Valentina Leskaj, Monika Kryemadhi, Nasip Naço, Pandeli Majko, Mimi Kodheli, Ferdinand Xhaferi, Belind Këlliçi, Kreshnik Çollaku etj, por asnjë nga ata nuk ka arritur të takojë.

“Ishte një moment që të gjithë u turrën për ta takuar, por rojet e sigurisë nuk lejuan asnjë nga politikanët t’i afrohej”, u shpreh gazetari.

Ndër të tjera Zonja tha se Pence erdhi me statusin e kandidatit të republikanëve si president. Sipas tij, Pence pëlqehet edhe nga demokratët dhe është një konservator më i fortë se Trump.  

“Pence ka bërë distancim nga Trump edhe për atë që ndodhi në 6 janar në Capitol Hill” tha gazetari Sebastian Zonja.

10 Komente

 1. S
  SALI VIRUSI PPSH

  Si ka mundesi qe ky Rikani nuk takoje ( O Sali o hero gjithe plehrat ti i do ) te mos takoshe ate qe bie rruges te mos takoshe ate qe ka jetuar e milituar 30 vjet si sekretare i PPSH eshte katastrofe si ka mundesi i beje thirrje foltore-nevojtore te bojkotojne cdo gje Amerikane te mos rrespektoet ai qe prodhoi 1997 e pa pranueshme per demokracine jooo ndihem shume i trishtuar si i dale nga shpella

  1. K
   Kalec Dega

   U habiten Amerikanet.....allahu akbar, lol

   1. U
    Uran Marku

    Ik ore moter qir ....

    1. k
     kacaku

     Je i gezuar Kalec se e takoj jot eme eeee.....hallall Kalec , ja e regullove dhe ti pjesen per te ardhmen se te kish mbetur ora te Trumpi ....ja e shikon si ta regulloj mamaja te ardhmen .....

   2. n
    nji Amerikan ne Stanin e dhjer Shqiptare

    Cfar degradimi Shteterore mor ja kafsha rracen .c'i bon ktij veni Gjaprinjte e Botes dhe pederastet politikane shqiptare ! - Shikojeni cfar Cfaqje poshteruese dhe e Shemttuar !!!!! Pandi nder me te Eksituarit para boleve te Amerikanit ! Cfaqje degraduese poshteruese

    1. T
     Taulant

     Mimi Kodheli cfare poshterimi baxhella qe shkaterroi floten ajrore te ushtrise. Avion te vjeter por hynin ne pune per emergjencat e zjarreve. Baxhella i shiti per skrap.

     1. I
      Isufi qe ta futi

      O Taulant trapi pse ha mut me lopate.Pasurine e ushtrise sone e shiti bythqiri Sali Berisha spiuni i vertetuar i Serbise dhe antishqiptari me legen i gjithe kohrave

      1. A
       AI

       Te gjithe e shiten...nja 2 I ke ke kjo foto....nja 2 I ke oligarke ish kapterre ushtrie....

     2. L
      Lavdi Enver Hoxhes!

      Ka ardhur ne nje koloni te depersonalizuar. Fakirat qe e banojne i sherbejne vec per ti mbajtur valixhet.

      1. Fjona

       Eshte skandaloze! Ky eshte realiteti i shemtuar i politikaneve tane pa dinjitet, e pa krenari!!!!!!!! Prandaj kemi arritur neve popullli te kemi "Kuklla politikane" pa Personalitet !!!!!! !

       Lini një Përgjigje