Sali Berisha: Më 7 korrik Edi Rama do marrë përgjigjien e merituar

24 Qershor 2022, 11:54Politika TEMA

Sali Berisha: Më 7 korrik Edi Rama do marrë përgjigjien e

Sali Berisha i ka ftuar qytetarët në protestën e datës 7 korrik të mblidhen kundër nismës Ballkani i Hapur, që e quan “Ballkani i Putinit”.

“Sot kemi një njeri që s’ka më interesa shqiptare e kombëtare por ka si interesa të tij ato të Vucic. S’kam asgjë për zhvillimin e marrëdhënieve normale, por s’pranoj aleancë bilaterale apo trilaterale në rajon se janë të rrezikshme e koha e provon këtë.

Ndaj le ti japim në 7 korrik përgjigjen më të merituar Ballkanit të Hapur apo Ballkanit të Putinit, të dëshmojnë ne bashkarisht besnikërinë tonë ndaj orientimit perëndimor, të dëshmojmë se për shqiptarët anëtarësimi në BE është ëndrra më e bukur, e ardhmja më e shkëlqyer për ta”, tha Berisha.

Sali Berisha: Shqipëria ndodhet në një moment jashtëzakonisht të veçantë. Çdo ditë dhe evoluim i situatës fakton se Tirana është shndërruar në Beogradin e vogël.

Rama fliste për martesë, “ne jemi gati por nusja s’po na vjen”, një i përdalë në rrafshin diplomatik e politik. E kishte shprehje të preferuar deri sa ia prenë, ‘këtu nuk është punë martese por punë kriteresh’.

Në fakt ai i martuar në kuptimin që ka qejf ai është me Aleksandër Vucicin, por duhet të dini që në vendet e Ballkanit, pavarësisht nga besimet fetare, disa rite islamiste janë praktikuar nga individë të caktuar, kështu që Vucici s’e ka për gjë të ketë dy- tre si puna e Edi Ramës në kuptimin politik gjithnjë, jo në kuptim tjetër se nuk mund të mos them, nuk mund të mos marr hua dicka prej tij.

Këto qëndrime të pashembullta janë një apel për gjithë shqiptarët të marrim në dorë fatin tonë e mos vendos Beogradi për ne.

Sot kemi një njeri që s’ka më interesa shqiptare e kombëtare por ka si interesa të tij ato të Vucic. S’kam asgjë për zhvillimin e marrëdhënieve normale, por s’pranoj aleancë bilaterale apo trilaterale në rajon se janë të rrezikshme e koha e provon këtë.

Ndaj le ti japim në 7 korrik përgjigjen më të merituar Ballkanit të Hapur apo Ballkanit të Putinit, të dëshmojnë ne bashkarisht besnikërinë tonë ndaj orientimit perëndimor, të dëshmojmë se për shqiptarët anëtarësimi në BE është ëndrra më e bukur, e ardhmja më e shkëlqyer për ta.

62 Komente

 1. h
  hahah Hamut e qesh

  shpellari do hajkari

  1. Z
   Zeqo Pilafi

   Ky qendrim recidiv i Berishes me data dhe ore fikse me kujton ate historine midis nje oficeri dhe nje ushtari ne kohen e Atij.... Merr ne tel oficeri ushtarin dhe e pyet: -E kreve detyren qe te lash? - Jo. Eshte e pamundur te behet per aq kohe sa e kerkoni ju! - Ashtu? Ju kisha lene oren 2 per ta mbaruar. Tani, po te them: Nese brenda ores 1 nuk e ke mbaruar, do vij aty dhe kam per ta rregulluar qejfin. - Po ju thate ne oren dy dhe tani e kerkoni akoma me shpejt, ne oren 1? - Leri fjalet! Do jem aty ne oren nje. Dhe nese nuk e ke perfunduar detyren, gjej vend ku te futesh! - Nuk behet po te them, merr vesh? Dhe ti ne oren nje fiks, po deshe, hajde qe t'me hash m.tin. -Si?... Si the? Te vij te ha m.tin? I bere dylle i verdhe nga inati, oficeri perplas telefonin dhe niset si i marre drejt vendit ku ishte ushtari. Rruges per atje i del nje shoke i tij oficer perpara dhe e pyet se per ku po shkonte me kaq nxitim. Duke ngaterruar fjalet nga nervozizmi, ky e sqaron per arsyen e ketij nxitimi kaq te madh. - Nje palo ushtar... i padisiplinuar... i lash nje detyre per ne oren nje qe ta perfundonte.. Ky jo vetem nuk do e bente deri ne oren nje sic ja kerkova, por me pergjigjet: Te thash, nuk e beje dhe pike. Dhe po deshe, me thote, ne oren nje hajde t'me hash m.tin! Pasi shikon oren ne dore, shoku i pergjigjet qete qete: -Ashtu?... Po c'ke qe nxitohesh!... Ora eshte 12 e 5. Deri ne oren nje, ke gjithe ate kohe.

  2. B
   Bredhi

   O Sali felliqesire.O ndyresire e kombit.Ke 32 vjet qe e ke terhequr zvarre Shqiperise.Mos t'u degjofte emri brez pas brezi or felliqesire .Krijesa me e ndyre e kombit.

   1. B
    Baba

    Me 7 korrik ti dhe shpellarët e ata që flën në pemë do na hani munë.

   2. E
    ERTV

    Në 7 Korrik ditën kur përkujtohet Srebenica ti Saleh do marrësh nga të 3-ja më të gjatin. KGB dhe UDB je ti o plehrë e kombit. Sa për kujtesë ata në Srebenicë u rrethuan , u shtypen dhe vranë nga nafta jote e kontrabanduar me Shqiponjën dhe Tritan Shehun o fëlliqësira e kombit. Mbase ky edhe ka ca gabime e shume problematika te brendshme po ashtu me Ballkanin e Hapur por nesër në EU a nuk do jesh i hapur o plehrë dhe fatkeqësia e Shqipërisë.

     1. !
      !!!!!!!!!!!!!!!????????????

      Delir I Madheshtise. Ndersej qente.

      1. D
       Denisi

       TI DUKESH QE NE FYTYRE SE CFARE KERKON,NDYRESYRE. TI KERKON ME CDO KUSHT DESTABILIZIMIN E VENDIT. FALE TEJE GJYKATAT DHE PROKURORITE E SHQIPERISE VEZHDOJNE TE KENE AKOMA ELEMENT TE KORRUPTUAR DHE KRIMINAL QE I KANE SHPETUAR SITES SE VETINGUT. NJE PERSON QE ESHTE NON GRATA PER MEGAKORRUPSION NGA SHTETI ME I FUQISHEM NE BOTE, DHE QE NUK GJYKOHET PER KETE AKT NGA SHTETI I TIJ,ESHTE KJO FYTYRE E RREZIKSHME. KUR TI TE MARRESH PAFAJESINE ( SIPAS TEJE) NE GJYKATE,ATEHERE MUND TE KETE NDONJE SHQIPTAR QE EDHE MUND TE TE BESOJE. TI JE NJE UJK QE TE GJITHA LEKURET I KE NDERRUAR DHE PERSERI KE MBETUR I NJEJTI,KRIMINEL,VRASES,HAKMARRES......

       1. K
        Klluf Berrisha non grata tatuazhe Amerikane

        Haaa non grata vrasesi tradhetari spiuni dhendri Serbise e trembi Ramen o klluf qe bie rruges Edi Rama nuk e rruane fare ti do vdesesh non grata tatuazhe amerikane Made in non grata

         1. D
          Dinamo TR.

          O Sali Berisha, u shofsh me soj e sorollop, o egërsirë shpellash mesjetare.

          1. F
           FATMIRI

           NE 7 KORRIK RAMES DO TI RRUASH KARIN TI PO MER DHE FAMILJEN ME VETE O RRACQIR

           1. T
            Toni

            Sali,ju do vdisni 3 breza në opozitë

            1. U
             US

             Gomar! Ata qe te vine nga pas nga Luli deri tek Meta, e bejne me shpresen qe te shpetojne bythen dhe pasurine ne kembim te shitjes se lekures tende. Ata i luten Zotin qe Amerika tja u kerkoje, prandaj nuk te ndahen. Lekura jote e Shkerdhenit dhe Shkerdhites jane per ta garanzia me e madhe

             1. t
              tosi

              po sala ne fakt na ka cuar shume lart ne nivel europian po ik o o sale akoma do me e xhvat ket popull

              1. T
               Taksirati i Popullit...

               Ha do pranoje ajo pakice njerezish, qe te perseritet 97..! Ha mund ta lene Ushtaret Amerikan dhe Ushtaret Evropianqe Jane ne te tere shqiperine te instaluar per te luftuar Korrupsioinin. ! kete njeri te pa nese ne shekuj, nuk mund te beje trazira me.. SE POPULLI ka kohe qe eshte zgjuar nga gjumi.. Pervece nje pakice te paguar..

               1. t
                titi

                ne qoftese shqipetaret jan budallenj athere votojeni perseri kete kriminel vetem keq i ka bere shqiperis

                1. R
                 Rama i dhjet ne goje shpellarit prostitute serbe

                 hahahaah o vertet me qesh . salih prostituta vlen sa (ai qe s'thuhet ) qe ben Rama cdo mengjes . qesh o Sharkatn qesh ,se po vjen dita qesh - or qesh - se me radhe eshte kjo pun

                 1. L
                  Luli

                  Te fala nga Karaxhici,dhe Xhelili

                  1. L
                   Lirka

                   Po cfare po thua Salke,ti nuk nxorre dot Bashen nga selia e partise tende e jo me te rrezosh qeverine

                   1. A
                    Arben

                    Qesh mire kush qesh i fundit o Sale

                    1. H
                     Henso

                     Ahahahhaahhaahha o zot i madh ca rrote qe eshte ky Sala. Eshte si budall i shkreti

                     1. a
                      albozi

                      Ashtu sic e more ti pergjigjen e merituar nga populli qe ste do me as ne pushtet dhe as aty ku je

                      1. B
                       Bledi

                       sali karit i behet qejfi kur shef naj gje qe sshkon mire per shqiperine , a pall kari a

                       1. E
                        Ergi

                        Burr pa rr kemi sali berishen

                        1. T
                         Tea

                         O hajdut boll fole se do t vi koha dhe ty t maresh denimin qe meriton per cdo krim dhe vjedhje qe ke bere

                         1. R
                          Redi

                          Me 7 korrik ndoshta do t besh t njejten gje qe bere ne 21 janar?

                          1. A
                           Alfred

                           Mos ndoshta do perserisesh ato protesta me 100 veta,me mamin,babin,tre cunat nje goc dhe komshien? Hahahaha

                           1. M
                            Mando

                            Ju n 7 korrik do arrini ato qe arritet sa ishit pushtet mos e vrisni mendjen

                            1. M
                             Mami

                             Dilni ne protest pa merak se nuk i vret protestusit rama sic bone ti me 21 janar

                             1. A
                              Albiona

                              Mos dil se eshte vap mos te bie infrakt se tka vajt bytha n gardh sje me per shtet ti

                              1. N
                               Ne te Sheqerkes shkofsh me 7 korrik

                               Une te theme dil te te bjer tifua ne kok a p.o. mer dhe nje bastuon pistolet se kena me bo namin ti djegim mullaret e tosum bacit. E O SALI ke 32 vjet qe VETEM keq I ke ber ketij vendi,NON Grad eshte medallion qe DASH shperdan per killera si ti, ndersa ti o Qelbes I shtiresh ketij populli te vuajtur si engjell. JE VETEM nje kerme Sali.

                              2. P
                               Petrit

                               Po ik ere plak anej. Ti je aq i vjeter sa edhe nburg se di a do tfusin kur ta shofin ca ke bo

                               1. R
                                Renato

                                O sali po te ishte per ty do na kishte mare lumi me kohe e sdo kishim pa hajer ndonjehere ti flit ca te duash dhe vazhdo prrallit se nuk ti beson me njeri fjalet

                                1. O
                                 Olta

                                 Se ti me fakt o Sale na ke ndrit gjithe kto vite..e kemi pare sa i perkushtuar je per ta cuar shqiperine perpara

                                 1. f
                                  fisnik

                                  Me 7 korrik do fillosh te pushosh ti mos te flasesh mo besoj

                                  1. i
                                   inva

                                   si dihet deri me 7 korrik cfare te keqe ka rezervuar jeta per ty more plakush i shpifur

                                   1. A
                                    Ardi

                                    Ah pleqeri e shkret aaa, te le mendja e sdi cthua fillon e flet percart si ky

                                    1. q
                                     qerim

                                     nje non grata te dali e te flasi ne lidhje me nje ceshtje kaq delikate per vendin tone vetem sa i prish pune dhe nuk rregullon asgje

                                     1. M
                                      Marsel

                                      Pse ca do behet me 7 Korrik do zhdukesh ti o Sale qe te shpetojm te gjith. Do na i besh kte nder?!!

                                      1. L
                                       Luan

                                       A ti je i marre , di vetem te krijosh kaos dhe zhurme

                                       1. L
                                        Labi

                                        Mer dhe Ajliun edhe slobodanken e masturbohuni te kujtoje kohen e rinise zonja jote mos harro rospin tjeter vokshin

                                        1. B
                                         Berti

                                         o sali ti svje ne pushtet se shqiptaret ta kane pare surratin po ik shijo pensionin

                                         1. n
                                          naim

                                          me 7 korrik do marresh fundin tend o non grada se na e ke shpifur

                                          1. l
                                           luis

                                           po ca pergjigje do marri rama o mortje, ti je turpi me i madh i ketij vendi

                                           1. M
                                            Mondi

                                            Ca thot ky.Paska pa naj enderr ku behet prap kryeminister mdkt

                                            1. J
                                             Jorgo

                                             Hahahahahahhahahahahha ore je rrotkari ta apo ben vete

                                             1. A
                                              Albi

                                              N 7 korrik mbase t vjen dita qe t fusin n burg se kkryeminister as n endrra nuk behesh

                                              1. M
                                               Megi

                                               Po me vjen vertet per te qeshur me kete budallik qe ka thene ky non grata shif endra me sy hapur

                                               1. a
                                                anila

                                                mezi pres diten qe ti tmos merresh me me politike dhe mos te na dalesh me para nongrata kriminiel

                                                1. d
                                                 dritan

                                                 hahaha e kush do ia japi pergjigjen ti o nongrata. ne shyqyr shpetum prej teje ti akoma na del perpara

                                                 1. L
                                                  Lulzimi

                                                  Perseri ke deshire te besh rremuj ne popull plak matuf

                                                  1. R
                                                   Redion

                                                   Sali lere vendin te ec perpara e mos perhap perseri panik e shkatrim se kete gje di te besh me miri ti

                                                   1. x
                                                    xhoxhi

                                                    Tërë e urejnë dhe gjithë ajo Tiranë nuk ka aq burra që tja tregojnë vëndin këtij trapi?E bëri lesh e li Shqipërinë dhe askush nuk guxon ti hedhë një domate...Për ne është turp i madh sepse po tja sëllonim me vezë e domate nuk do dilte nga bunkeri.Një komunist stalinist sjell vërdallë një Shqipëri të tërë.SPAK BËN SEHIR DERISA TË VRITET NDONJË NJERI....

                                                    1. V
                                                     V. Ledht

                                                     Ah Nongrata, Nongrata! C,na bone! Do ishte Luli Hala Kryetar!

                                                     1. D
                                                      Doktorri

                                                      Do i rrush bolet,o bole

                                                      1. A
                                                       Agush nga cepani me lesh dhije

                                                       7korriku erdhi dheasgje nuk ndodhi Se sali Berishen nje popull e pordhi. E pordhi shume ,sa u qelb ne dere bashke me Ilir Meten mbeten ...si te dhjere

                                                       1. S
                                                        Si Luli .

                                                        Si Luli , më 8 JANAR !

                                                        1. P
                                                         Polo

                                                         Ti je nje plak matuf dhe inacor qe deshirone te vene zjarrin Shqiperise per interesa te tij dhe familjese se tij. Ky qe ishte sundues plote 24 vite me Enverin dhe 32 vite me banded e tij, qe I solli Shqiperise shkaterrimin e plote moralisht dhe ekonomisht. Kete e prete burgu I Recit.

                                                         1. P
                                                          Polo

                                                          Ti je nje plak matuf dhe inacor qe deshirone te vene zjarrin Shqiperise per interesa te tij dhe familjese se tij. Ky qe ishte sundues plote 24 vite me Enverin dhe 32 vite me banded e tij, qe I solli Shqiperise shkaterrimin e plote moralisht dhe ekonomisht. Kete e prete burgu I Recit.

                                                          1. A
                                                           Albanezi

                                                           O Sali ti je nje _ Minus imadhe per opoziten dhe nje plus per maxhorancen.Sa vite te jeshe tau Opozita e Vetter JO ajo qe ke ti nuk ka per te mare frym lirishte.Sa per Edin ti rrush topet se KA ka vite se rrun per ty.

                                                           1. P
                                                            Pollo

                                                            Ay do marr pergjigjen, a ti do marresh per vehte fawrn e zeze, per tere jeten tende. Turp per ty te luftoshe kundra shtetit per interesat e vehtjake.

                                                            Lini një Përgjigje