Sali Berisha zbulon planin e bashkëpunimit me Ilir Metën: Ja kush do ketë rol kryesor

24 Qershor 2022, 12:05Politika TEMA

Sali Berisha zbulon planin e bashkëpunimit me Ilir Metën: Ja kush do

Sali Berisha ka zbuluar planin e bashkëpunimit me Ilir Metën, i cili pasi të lerë postin e presidentit më 24 korrik ka deklaruar se do të jetë aktiv në politikë.

Sipas Berishës, ideja e tij është një front opozitar, me një udhëheqje kolektive, ku siç theksoi rol kryesor do të ketë Partia Demokratike.

Berisha u shpreh i hapur që frontit opozitar ti bashkohen edhe faktorë të tjerë nga shoqëria civile apo njerëz të shqyar, duke bërë që Rama të përballet me frontin për Shpëtimin e Shqipërisë.

“Ideja ime është një front opozitar, me një udhëheqje kolektive, ku rol kryesor ka PD. Kontributi i çdo force politike, apo faktori tjetër, organizata të shoqërisë civile, individ i shqyer është i mirëpritur. Ne jemi të hapur. Rama duhet të përballet me frontin për shpëtimin e Shqipërisë.

Berisha: Disa herë jemi takuar në Baku me presidentin Meta. Ai i mbyll këtë javë detyrimet. Mirëpritet kontributi i tij dhe i LSI-së në opozitarizmin kundër Edi Ramës. Do bashkohemi me të gjitha forcat politike që besoj se ky regjim është armiqësor ndaj shqiptarëve.

Pyetje: A ju dha fjalën Ilir Meta që do bashkohet me ju?

Berisha: Disa herë jemi takuar në Baku me Presidentin Meta. Ai i mbyll këtë javë detyrimet. Mirëpritet kontributi i tij dhe i LSI-së në opozitarizmin kundër Edi Ramës. Do bashkohemi me të gjitha forcat politike që besoj se ky regjim është armiqësor ndaj shqiptarëve.

Pyetje: Do të keni një koalicion me bashkëkryetar apo PD do ta udhëheqë

Berishës: Ideja ime është një front opozitar, me një udhëheqje kolektive, ku rol kryesor ka PD. Kontributi i çdo force politike, apo faktori tjetër, organizata të shoqërisë civile, individ i shqyer është i mirëpritur. Ne jemi të hapur. Rama duhet të përballet me frontin për shpëtimin e Shqipërisë.

45 Komente

 1. B
  Berrisha koka krimit ne Shqiperi

  Ti do te shpetoshe familjen tende kriminale po harrone qe me ju PS dhe Rama e ka rrugen e hapur per te fituar zgjedhjet e ardheshme dhe si ti e krimineli Meta do kaloni para drejtesise

  1. M
   Mero, edhe per ty...

   Gazetar analfabet, sikur sapo ka mbaruar kopeshtin dhe do filloje klasen e pare. Perserit dy here te njejtat fjale.

   1. B
    Baba

    Jo dy her por nga 5-6 herë. Nuk e di ti që gazetar bëhen ata që me zor mbarojn të mesmen?? Jan të gjith trapa

   2. K
    Kalec Dega

    Ju ka ngelur sahati te Berisha, o beqirat e Ramazont....lol..dhe ai ka 10 vjet ne pension....(sipas Ramuqit, lol)

    1. S
     Sa-Hale Breshkari

     He more Koqe Dega, po c’po ha m#t kot duke I dale ne mbrojtje Sa-Hales, po a s’eshte kjo Hale kryetari, udheheqesi legenkar qe eshte ne krye te bandes se Haleve si puna jote…??? Do te ngrej popullin per te dale ne rruge ne protesta per te mbrojtur bythen e vet dhe te shkerdhatave ne familjen e tij.

    2. M
     Mjaft

     Aman mjaft me shabllonin alla taulant balla “ do te shpetoje familjen , apo veten “ Po te ishte ashtu do kishte vepruar ashtu sic ishte pergatit skenari , do kishte ndejt sus , dhe do ishte zhduk jo nga politika por edhe nga Shqiperia ! Mjaft se vertete u bete te neveritshem me kete parulle

    3. U
     Ujku Plak

     Tani i vure Vulen o Dr Vdekja: I dhate Pushtete te Perjeteshem Ripjelljes dhe Edi Rama u be Mbret.Ripjellja e di mire se sa do Gabime te beje si Qeveri, bemat e juaja ne Krime e Korrupsion nuk i arrin kurre. Vete kam ikur me Familje nga Shqiperia dhe ja kaloi shume here me mire se ne Shqiperi, por me merzit fakti qe ju rq ate Vende te bukur , qe Natyra eshte treguar Bujare, e bete te Pa Banueshem. Keqeardhje per Shqipetaret e Ndershem dhe Puntore, mallkim per Politikanet e mbas 90‘es.

     1. R
      Respekte

      Bravo Respekte

     2. m
      matteo

      Te gjithe e dine qe Rama ka nje thes me gabime ne qeverisje, si kushdo qe qeveris, por te presesh shpetim nga dy kokat e krimit shteteror...këtë kush e di.

      1. V
       Vranakonti

       Protesta e opozites se Saliut dhe Metes do jete nje flluske sapuni. Ju do t'i rruani topet Edi Rames. Eshte fat i madh per Ramen qe ka perball plehra si Saliu me Meten.

       1. R
        Refugjati

        Cohu o popull coni para drejtesis keto plera,per Edi Ramen keto jetojne è vjellin tere jeten

        1. M
         Mira

         Plehrat ushqejne jeten, keta te dy ushqejne Ed Surrelin.

         1. H
          Hade mendje hajde

          Ja sa te mbahet mbledhja e FRONTIT DEMOKRAKTIK , do ta diskutojme propozimin tat dhe do vendosim ti demaskojme sic na meson Partia dhe shoku Enver !

         2. r
          raul

          Ik or se na qave trapin te ka ngelur ne goje emri i Gjigandit Edi Rama qe te duket si mali i Korabit dhe per te ardhur ti ne pushtet duhet te kapercesh Korabin qe ti ske per ta arritur kurre me ne jeten tende. Jo me Agush Habib Burgiben te bashkohesh ti por dhe me dreqin e te birin ti nuk vjen me ne pushtet se ke rreth vehtes llumin e shoqerise shqiptare.Mjafton te shohesh Adriana Kalajen gruan me te shpifur te planetit, Klevis krricin e faro pace pilafit me dy gishta lart hipur mbi furgonin e policise duke bere garipin, paloqen, Vokshi gerdallen, Strazon me patllake , shpellaret e Astirit dhe naziskinet e mamurrasit dhe e kupton vete se sa mundesi ke ti per te ardhur ne pushtet.Harroje ne 2025 Edi Rama e ka te sigurte fitoren spektakolare sepse shkon me nje bilanc pozitiv si rindertimi i vendit pas tragjedise se termetit, Tuneli i Llogarase, Rruga e Kardhiq Delvine, Aeroporti i Vlores, Rruga e Arbrit, Ura per ne Ulqin , Rruga Lesh Velipoje,Rruga Thumane Vore, Rruga e Ersekes, Unaza e Tiranes, Rruga Prrenjas Qafe plloqe e sa e sa vepra qe ja kane ngritur reputacionin Edi Rames. Ju beni gati cfurqet, hanxharet, kazmat e sopatat, si dhe molotovin e naziskineve te mamurrasit se ne te s'emes do shkoni.

          1. V
           Vici-doli dhe Cep-rani,nuk levizin nga istikami

           Ju keni rastin e fundit,te bemi opozite bashke,miqsia juaj,ka filluar qysh nga levizja e Policanit,ku ju e arrestuat Liken,e cveshet lakuriq,e grasatuat,dhe ne fund bete kompromisin e madh,qe te usurponit Shqiprine,njeri ne opozite,tjetri ne mazhorance,dhe te benit sikur ishit ne lufte me njeri tjetrin,per hallet e popullit,po me teper per pasurite tuaja,qe erdhet nga dhite,dhe u bete sheik,mire e menduat,shume u afruat,po ne fund,duket se po i hmbni te gjitha.Ly popull ju njeh mire dhe me kohe,ti plaku,i biri Karaxhicit,baxhanaku Xhelilit,te cilin e kishe dhe tutor,agjent i UDB-se,more ne patronazh,me urdher te Sulos,kete cobanin e Cepanit,dhe sot jeni njerzit me te diskretituar dhe te urryer,nga shumica dermuse e shqiptarve,kudo qe jane.Fatmirsisht sot ju jeni njerzit me te diskretituar dhe per aleatet tone strategjik/Shtatori,po vjen,ju pa tjeter do beheni bashke publikisht,jo se keni qene te ndare,dhe do beni opozite te forte,te dy me titullin -Non grada-,prap do ta vazhdoni rrugen bashke,deri ne Rec

           1. N
            NOC rroku

            Po so nuk te vjen turp na keni lene Edi Ramen edhe 20 vjet ne pushtet .Populli thoni ju qe ky popull nuk ju jep voten as Ty as as atij tjetrit qe do shkunde polititiken.Me gjemat qe keni bere ju te dy nuk ju vjen Njeri Prapa.Ballkani I hapur Eshte projekt American . Luftojeni Ameriken se ajo ka per tju bere ne nenen.Amerika nuk Humbe ne as nje vend te botes me te fuqishem se ne.Ku pjerdh Amerika per ju. Thirreni mendjes se keni per ta ta hanger .

            1. s
             samiu

             Like floriri e ka gati non gratensi hajdut vrases dhe anti Amerikan..... Do behen dy non grata dhe do plasi gallata...

             1. a
              ashtu posi

              Nga e ke kte informacionin ti ? Nga Ngjela apo Frroku?

             2. s
              salkurva

              Redaksia e Temes ju lutem na sqaroniketa individet e shqyer qe kerkon Sala te be e kualicion jane te shqyer nga bitha apo nga goja,pasi mund tju rekomandojme kandidatura me bollek

              1. S
               Sqepari

               Parti konservatore per te konservuar familjet e rrezikuara nga drejtesise, Berisha dhe Meta

               1. R
                Roberto

                Dikur ka qene nje grup muzikor i perbere nga studente muzikante te Institutit te Larte te Arteve dhe quhej " Na bashkoi kenga popullore". Saliun dhe Agushin nuk i bashkon kenga por i bashkon pislleku qe kane bere dhe gatuar bashke. Keta mendojne se do rrezojne qeverine dhe do rikthehen prap ne pozitat e dikurshme??? Hahhhaha sa gjynah per ata qe shohin endrra me sy hapur.

                1. 1
                 19

                 Ca fati ka ky rama me kta kurvat qe do behen bashk

                 1. F
                  Fatmir

                  Mitingu “kombetare” i dates 07.07.2022ne temperatura mbi 40 grade,me cmimet e karburantit ne ekstrem,ne piken e turizmit,behet thjeshte per t’i treguar gjyshi Likes se une kam me shume mbeshtetes se ti.,dhe kur te lesh detyren e presidentllekut i futu ne rresht si Kokolari!

                  1. S
                   Sali Trimi

                   1-Fronti i Shpetimit te Shqiperise sipas kesaj mostre eshte fronti i shpetimit nga Amerika... 2-A ka tru ky qe e takon Ilir Meten ne Baku? Cjane keta ilegale? 3-Edi Rama eshte nje trap qe nuk te futi ty ne burg, por nuk eshte armik i shqiptareve. Armiku dhe spiuni je ti.

                   1. T
                    Taras Bulba

                    Do ti hani mutin Rames ,ju te dy si familje ,si dhe cecenet qe ju mbeshtesin

                    1. A
                     Arianiti

                     Me vjen keq z.Berisha. Por veshtire tu besojne juve njerezit. Ju kryesuesit dhe shumica e atyre qe u rrethojne jeni te pabesueshem. Nese ne vendet tuaja do te ishin disa te rinj e te reja, indelektuale te devotshem per te ardhmen e vendit, te pakorruptuar, atehere, do te ishim ne krah te tyre. Une nuk kam ndonje simpati per Ramen dhe kabinetin e tij ministror, per shkak te korrupsionit dhe paaftesise se ketij kabineti dhe administrates shteterore ne pergjithesi, per zullumet e pafund te tyre. Dhe keta duhet te ikin sa me shpejt. Por kush te vijje? Ju? Te jini te sigurt, ju nuk vini me. Fatkeqesi, te mbeten keta qe jane sot. Nese kini sadopak dhemshuri per kete vend dhe kete popull te munduar, vini ne krye te protestes njerez te mire, per te cilet shkrova ne fillim dhe postet qe kini sot leruani atyre.

                     1. B
                      Baba

                      Ti legen muti me gjith Like Floririn jeni e keqa e këtijë kombi. Pa vdekur ti dhe likja nuk gjen qetësi ky komb. Çdo gjë që i ka ndodhur dhe po i ndodh këtij vëndi ësht pasoj e punës tuaj. Ju kurr sdo vini më në pushtet. Ndaj dhe Rama qëndron aty ku ështe se e mbani ju.

                      1. E
                       Estref Coku

                       O tema a keni gazetare se na e shpifet me gabime. Individ i shqyer Lat nam analfabet

                       1. N
                        Nga Une!

                        Jam shume dakort, qe t'i bashkohen Sales dhe Ilirit, sic shkruahet ne artikull: ''...cdo individ i shqyer''!

                        1. M
                         Moza

                         Gjurmët e bashkëpunimit tënd me të gjithë kriminelët e mundshëm dhe pasojat e atij bashkëpunimi kriminal po i vuajmë ne shqiptarët e ndershëm që nga viti 1990.Nuk lat gjë pa vjedhur e shkatërruar o njerëz të neveritshëm.Jeni dy kriminelët më të mëdhenj gjatë gjithë historisë së Shqipërisë.Akoma ju gënjen mendja se do vini në pushtet o krimba të tokës .Keni hall të madh koke se përveç burgut do t'ju sekuestrohet edhe ajo që keni vjedhur .E drejta vonon por nuk harron.Mbase do dali një demokrat i hajrit,që të bëjë opozitën e vërtetë dhe jo duke shpifur dhe nxirë çdo gjë të mirë që mendoni se nuk ju shërben për të vjedhur

                         1. K
                          Keshille shoqerore

                          Direkt te psikiatri Moza ! Sa me shpejt aq me mire per ty !

                          1. Z
                           Zeqo Pilafi

                           Moza, cilësoi me emra kriminelët moj e uruar e Perëndisë, se më ngatrrove, mu duk sikur e kishe fjalën për shokun Edi Rama. Sepse si ka vajtur kjo punë moj motër, është bërë pak e vështirë sot dallueshmëria e shokut Edi me këta " dy kriminelët më të mëdhenjë gjatë gjithë historisë së Shqipërisë."

                          2. ?
                           ????????????????????????

                           2 halet bashke 2 vrasesh bashke 2 kriminela bashke 2 hajdutat bashke ....fare e poshter

                           1. E
                            ERTV ose Edi Rama Turpi Vendit

                            Plan bashkepunimi per te na larguar nga Pusht-shteti Ramen?? Mos e dhente zoti! Ku do gjejme tjeter kryeminister qe ta lartoje Borxhin Publik me tej se e ka Rama? Ku do gjejme tjeter kryeminister qe te mbaje rroga e pensione aty ku i gjeti para 10 vjetesh ne 2012? Dhe me kryesorja - Ku do gjejme tjeter Uturak per mollaqet e Vucicit aty tek Open Ballkan?

                            1. A
                             Aron

                             Kur flet dhe ky kerma per "armiq ndaj shqipetarve", kur ky eshte kryesori armik i cili e shkaterroi Shqiperine ne themel.

                             1. K
                              Kadiu

                              Poshte Banda Sali-Ilir

                              1. K
                               Kadiu

                               Poshte Banda Sali-Ilir

                               1. D
                                Dinamo TR.

                                O Sali Shpellari, ajo nëna e jote, Shiqerja, nëse do t'a kishte prerë kokën në vend të kërthizës, do të kishte bërë punën më patriotike të një nëne shqiptare. Ti je një kriminel i lindur, absolutisht i pandreqshëm.

                                1. F
                                 FATMIRI

                                 O KOLEC NA RROFSH HAJDARIN PO KY SALIU YT SI KA MUNDESI QE BASHKOHET ME ILIRIN SE E KA AKUZUAR NE PARLAMENT PER VJEDHJEN E FLORIRIT DHE PER VRASJE NE MALIN E DAJTIT SALIGRUAQIRI ESHTE NE GRAHMAT E FUNDIT

                                 1. F
                                  FATMIRI

                                  O KOLEC PYETE NJEHER SALIUN E VERTET ESHTE AI SHKRIMIN QE DOLI SE LIRIA KA QEN DASHNORE ISH MINISTRIT ALI ALUSHANI DHE PO QE SE ESHTE E VERTET TA ÇOJ ÇESHTJEN TE GJUKATA E PARISIT OSE TE PIDHI I NENEN VETFATMIRI

                                  1. B
                                   Bobi

                                   Merru merru me Berishen se ai e di mire qe ti je i mbytur,po te pakten tradheti ndaj atdheut si ai ske bere, vetem ke vjedhur,e ke denimin me te lehte,ai e ka Brylin brenda por do me ti fut edhe ty te dy brylat bashke.Ruju like ziu plak dinak terzietà vete gjithmone.

                                   1. Z
                                    Zeka

                                    Sali Ram Berish viqi Sali komunisti Sali gerrdeci Sali hajmi Sali vrasesi i 150 tropojanve Sali vrasesi i haklajve Sali vrasesi i UÇK SALI FURNIZUSI I TANKAVE TE SERBISË PER VRASJEN E SHQIPTARVE TE KOSOVES Toka nuk ka per te lenë brenda o kriminel i kombit shqiptar Turp te kesh ti dhe Slobodanka gruaja jote qe lindi nji kriminele qe beri dosje per UÇK ne Kosovë Dhe nji kriminel si Xenin Marri ju qoftë juve familjes BERISHOVIQ

                                    1. Z
                                     Zeka

                                     Sali Ram Berish viqi Sali komunisti Sali gerrdeci Sali hajmi Sali vrasesi i 150 tropojanve Sali vrasesi i haklajve Sali vrasesi i UÇK SALI FURNIZUSI I TANKAVE TE SERBISË PER VRASJEN E SHQIPTARVE TE KOSOVES Toka nuk ka per te lenë brenda o kriminel i kombit shqiptar Turp te kesh ti dhe Slobodanka gruaja jote qe lindi nji kriminele qe beri dosje per UÇK ne Kosovë Dhe nji kriminel si Xenin Marri ju qoftë juve familjes BERISHOVIQ

                                     1. Asgjë e re , ata bashkë kanë qënë .

                                      Po këta bashkë kanë qënë ka vite , bashkë ishin dhe më 8 janarin e FAMSHEM kur i rahu Luli me Gridën e Salihanjin dhe e detyruan të fshiheshe në HALETË e SHQUP-it .

                                      1. M
                                       Moza

                                       Për personin që jep këshilla: Flm ,po nuk kam nevojë për këshillat e tua se dukesh që je nga ato që lëpinë Kockat që të hedh pronari.Unë nuk jam nga ato që bëhem pis kollaj. Dhe për pilafin: Herën tjetër lexoje deri më fund komentin ,se do e kishe vënë re se në fund kam shpreh mendimin për një demokrat prej vërteti që t'a çojë opozitën aty ku duhet

                                       Lini një Përgjigje