Berisha në Vlorë: Betohem para varrit të Ismail Qemalit, se do e paketoj Edi Ramën e do e dërgoj në Beograd. Vitin tjetër do e zhduk nga pushteti dhe Tirana

28 Nëntor 2023, 10:53Politika TEMA
Berisha në Vlorë: Betohem para varrit të Ismail Qemalit, se do e

Sali Berisha ishte sot në Vlorë për të uruar të gjithë shqiptarët për festën e pavarësisë, por për mediat ai kishte edhe një mesazh për Edi Ramën, për të cilin tha se sot vendosi kurorën e fundit në memorialin e Ismail Qemalit.

“Erdha këtu për t’u betuar para varrit të Ismail Bej Vlorës, se Pashiqi shqiptar, që sapo ka vendosur kurorën aty, e ka të fundit, sepse shqiptarët, në Shqipëri, Kosovë dhe kudo që ndodhen, do e paketojnë atë në Beograd, aty ku e ka vendin”, tha Berisha.

Berisha vlerësoi figurën e Ismail Qemalit, që siç u shpreh ai bëri të mundur ekzistencën e Shqipërisë dhe kombit shqiptar.

“Sot, mbarë shqiptarët, kudo që janë, përulen me mirënjohjen më të pakufishme, nderimin më të madh, para veprës së pavdekshme të Ismail Bej Vlorës, ditës së Flamurit Kombëtar, ditë e të gjitha ditëve të kombit shqiptar.

Me aktin e tij të një vizioni dhe kurajo të jashtëzakonshme, Ismail Bej Vlora, bëri të mundur ekzistencën e Shqipërisë dhe kombit shqiptar.

Pa këtë akt, Shqipërinë dhe shqiptarët i prisnin greminat, honet e historisë.

Sot, ata janë anëtarë të NATO-s, Kosova është e pavarur.

Por unë erdha këtu për t’u betuar para varrit të Ismail Bej Vlorës, se Pashiqi shqiptar, që sapo ka vendosur kurorën aty, e ka të fundit, sepse shqiptarët, në Shqipëri, Kosovë dhe kudo që ndodhen, do e paketojnë atë në Beograd, aty ku e ka vendin.

Tradhtar si ky, kombi nuk ka pasur ndonjëherë në histori.

Dhe ky është një zotim solemn përpara babait të Pavarësisë se edhe njëherë, Pashiqi nuk do ketë vend në Tiranë, por të shkojë në Beograd te padroni i tij Vuçiç.

Gëzuar qytetarë dhe qytetare të Vlorës, gëzuar shqiptarë dhe shqiptare kudo që jeni, këtë ditë të bekuar, këtë feste të të gjitha festave tona.

Rroftë flamuri ynë, nderim përjetë Ismail Bej Vlorës dhe etërve të pavarësisë“, tha Berisha.

139 Komente

 1. M
  Mortja o Vlonjate qe lejoni kte Putane t'e ndyj VL

  Turp qe ky Jashteshqitje Kombetare ,ky shpellar e Antishqptare i betuar ,nuk terhiqet zvarre sot ne Vlore .Ptuuuuuu ta shkerdhefte Dreq faren o surrati Putanes se Kombit .Sot ky Karaputane duhej terheq zvarre pas Makines se Mutit ne rruget e Vlores

  1. M
   Marseli.

   Kry krimineli qe veshi me te zeza grat e vlores,gjen akoma mbeshtetje nga mbeturinat e jashtqitjes vlonjate.Ty o gerdalle duhet te treteshin kockat ne Burge.Kush te perkra sot ty jan me ktiminel se sa ti o njeriu me veset me kriminale ne bot.

   1. T
    Tahir Gashi

    Prostituta Kombetare Sali

    1. R
     Raimond vlonjati

     Shume sakte thote Berisha. Tradhetar si Rama nuk ka pare historia e Shqiperise. Rama qelbesira eshte nje sherbetor i qelbur i Serbise dhe i Greqise . Dhe Rama bastardi po vjedh ne menyre te perbindeshme cdo pasuri te Shqieprise . Edhe Vloren aty ja mori bregdetin dhe po jajep Zamir Manes dhe milionereve. ndersa vlonjatet e thjeshte te shkojne te bejne plazh andej nga Plazhi i vjeter

     1. E
      Edantes

      Or ti malok muti me nick "Raymond vlonjati ",ku jeton ti mor te qifte kina fisin? Krahason kryekriminelin S.B me Ramen? Ik ne shpellen ku ke le e mos na caj trapin me komentet e tua infantile. Debil i lindur.

      1. L
       Labi.

       Hiqe mbiemrin o zagar i kriminelit të Vlorës.

     2. F
      Fajtori.com

      Për të gjithë Berishistët; Hani M.t hani se është falas! Qeras Qeveria!

     3. N
      Nikla

      Eee o byrazer edhe vlonjatet nuk jan mo ata qe kan qene,..me ca i ka bo ky vlores te pakten duhet ta kishin mor me shkelma kete HALE..!

      1. L
       Lavdi Islaml Qemalit -vdekje Tradhaterit saleh b

       Do ndhesha me shume se Kurr sot Shqptare ,por edhe ne cdo dite tjeter dhe Krenare si Shqptare nqs do ja ksha shkrehur ne goje karikatoren salih Esadist Kryekurves e lija shtrir aty ta shqyenn qent e rruges

       1. N
        Niku

        Po he shkrepe, c'pret? Kot komenton te Tema, duhet te ishe ne Vlore sot e t'ja beje fora. Do te te permendte historia ne te njejten fjali me Avni Rustemin dhe Vasil Lacin.

      2. m
       marigoja

       Po çvlonjate ore derebardhe!Vloren e ka pushtuar veriu dhe kosova !Vlonjatet nuk jetojne atje !Keta qe i shkojne mbapa Sali Berishes jane veriore te gjithe qe jane bere vlonjate pas 92.Vlonjatet ose i futi ne burge ose ia la Majkos ti vrase me togat e zeza.Mirpo haron qe po u ndez gjaku i Vlores, s'ka ku shkon me krimineli i Viçidolit!Prisni dhe nje vite thote kryebisha duke menduar se po fitoi Trampi ne Amerike do ti reabilitohen te gjitha dokumentet sekrete si poliagjent dhe se Trampi per para (qe fatmiresisht Saliu i disponon me miliona)s'ben shaka.Ndaj thote pas nje viti,por nuk e kupton qe nuk e mbajne me gjunjet e qe Rama eshte gjithnje tre hapa para.Me kete thenie ai bene betimin qe po isha gjalle do ta ridjeg edhe nje here Vloren por kesaj radhe jo me mercenaret e Bukoshit por me mercenaret e fondamentalistit Ab Bin!"Ne do Shqypnis me i vu zjarr,merr nja do kosovar"! Pyetja qe shtrohet eshte valle ,po valle a do jete gjalle kafsha prehistorike Sali !

       1. T
        Tahir Gashi

        Doktor Mortja!

        1. V
         Vranakonti

         More pis dreqi,kjo shprehje te tskon te thuash ne kete dite feste per shqipetaret. Ti maskara gjithemon je per te keqen sepse keshtu je gatuar. Po ty keto shprehje i ke nga droga qe mere. Pftuu t'u nxift fytyra.

         1. T
          Tirona

          I lutem SPAKUT mos ta arrestojë dhe gjykatësit mos ta fusin në burg këtë mostër, se nuk duhet që taxapaguesit të paguajnë për mbijetesën e tij në burg si parazit , lëreni të lirë duke ja konfiskuar edhe qindarkën e fundit që mban në xhep , duke bredhur i vetmuar , se do jetë burgu më i egër për të

          1. J
           Janulla Airline

           Ky Serbo Shpellar me Ilir Mutajn, bejn edhe te pafajshmin, me presh ne dore vune Fredi Mpelerin ni Jevgogrek antishqiptar per Kryehimariot, turp per Himariotet, kishen qen b yth shitur putanat.

           1. A
            Argita orangutangu, baxhella

            Zot jepi jete Saleh qelbesires te shijoje kobin në familjen e tij zoologjike, sekuestrot e gjithe grabitjeve dhe burgun për gjithe vrasjet e vuajtjet e shqiptareve !!!!!

            1. K
             Kalec Dega

             Rama dhe drejtesia qe ndertoi ai ne vite thua!

             1. L
              LolRoftPariaLeninisteMarksiste

              mortja shqipkarve! ka vetem nje zgjidhje:Konfiskim i pasurise ne breza i Edvin Rames/Berishes/Metes/Bashes...... pa pasuri humbin pushtetin pa pushtetin do hane mun si shqipkart e tjere

             2. B
              Bato

              Pse o Zot nuk ja ndave Shqiperise te cmendurit?

              1. M
               Mesuesi

               "Patriotisme is the last cover of scoundrel!". Duket sikur kjo shprehje është formuluar tamam për Sa-leh Berishën.

               1. X
                Xhezo Smokthina

                Sa në mënyrë të qytetëruar feston zoti Berisha, mjaltë, vetëm mjaltë nxjerrë nga goja!!!! Jo si disa, që ditën e festës ku njerzit duhet të gezojne dhe të urojnë dashuri e mbarësi për njëri tjetrin, kërcënojnë me zhdukje, paketime dhe postime për t'i dërguar në esfel. Rrofsh sa malet, zoti Berisha, engjell i vërtetë je me butësinë ungjillore që shfaq. Vetë Muhamet Mustafaj a.s. do të kishte zili butësinë tënde të mëndafshtë.

               2. P
                Populli

                S’paske bere torte kete vit Vishu se ben ftohte, bej dhe ndonje sponsporizim te rregullohet ndonje burg qe kur te shkosh te kete ca kushte dhe per ata qe do tete shoqerojne Festa e clirimit eshte neser se te paska dale nga mendja ta urosh sot

                1. S
                 Shqiptar

                 Do ti rruash topet!

                 1. I
                  Ilia

                  Kryekriminel , i paburre , i pabese nuk ke fytyre te shkosh para varrit te nje njeriu aq te madh dhe me vlera. Para drejtesise e ke vendin. Ti perbindesh i zi duhesh te paketohesh dhe te ikesh nga kjo bote sicai beri te ndierit Remzi Hoxha. Berishizmi me i tmerrshem se Enverizmi.

                  1. l
                   likefloriri

                   Ti plehre e ndyre mos e permend emrin e Ismail Qemalit me ate goje te felliqur! Qelbesire...

                   1. G
                    Grida

                    Shkoj dhe iku si Qen I zgjebosur I shoqeruar vetem me turmen e bodigurdeve te tij! Qenie e neveriteshme.

                   2. g
                    graziano

                    Hapu dhe, foli Urjahipi Shqiptar

                    1. D
                     Demokrati i viteve të para

                     O koqe Berisha. Edhe 31 ditë jetë ke se brenda dhjetorit 2023 do të shkosh më hale të gomarëve, siç ka thënë një ditë fallxhorja me saktësinë maksimale. Kina të shkërdheftë me libër shtëpie.

                     1. T
                      Tirona

                      Nqs Shqiperia gjate gjithe historise se saj ka nxjerre nje funderrine ky e ka emrin sali berisha!!

                      1. r
                       raul

                       E pate perbindeshin e foltores sa i mjere ishte, i vetmuar vetem me shpuren e foltores nga prapa dhe i braktisur nga gjithe populli i Vlores ben nje premtim qesharak qe as ne enderr nuk do ta realizoje dot. Premtimi i tij i ngjan momentit kur 2 dite para se te vetvritej ne bunkerin e Berlinit Fyrheri del nga strofka dhe takon nje grup djemsh 14-16 vjecare me arme ne krah dhe me doren qe i dridhej i perkedhel te gjithe dhe u thote se fitorja mbi Berlin eshte e afert . Sa e ngjashme pamja e Fyherit te rrenuar me ato femije mjerane qe kishin mbetur shpresa e fundit e Fyrherit kur trupat tankiste te mareshallit legjendar Zhukov ndodheshin vetem 2 km larg qendres se Berlinit. Dhe kjo mumje politike e foltores sot premtoi se vitin tjeter do jete ne pushtet, qe nuk do e shohe me kurre as ne enderr. 14 maji ishte fitorja e fundit e tij me 92% te teritorit te humbur dhe me 5 bashki te dores 2 te te fituara me breke neper kembe. Bravo populli i Vlores qe e braktiset sot ne menyre ekzemplare perbindeshin e vicidolit ne gjendje te rende mendore.

                       1. C
                        Currilasi

                        Ore b....iri i kombit shqipëtar shkove në Vlorë dhe u betove para Ismail Bej Vlorës si trathëtari më i madh i kombit për herë të fundit , sepse të pret burgu që të shijosh dhe vdekjen në qelit e burgut i vetmuar.

                        1. Z
                         Zhdukeni Kermen e Shpells nga Vlora !

                         merreni zvarre dhe hidheni diku ne mes te detit Kryekurven e Shqiperise ,Tradhatarn e Kombit ,kriminelin e shqptareve . Paskan vdekur Patriotet ne Vlore !!!!!!!!!!!!!!!

                         1. P
                          Pa emer

                          Ik o zagar, jep llogari per zollumet qe ke bere vete ti! Ik ne prokurori se te kerkojne! Dorezo miliardat e eurove qe iu ke marre shqiptareve nga vitet 90!

                          1. l
                           libofsharaku

                           Vitin tjeter do jet ne burg bastardi.

                            1. K
                             King D

                             Njeri me te degjeneruar ne Shqiperine tone s'lid me... dhe sot qe eshte feste po e njejta gje... thashetheme.... njeri pa dinjitet... pa kulture... edukate,llogjike,ndergjegje, respekt etj etj.etj Po kush te voton ty o shpellare qe ne vendin e lindjes ke vrare shume bije nenash..!

                             1. T
                              Tahir Gashi

                              Prostituta Kombetare Sali

                             2. L
                              Luani

                              As bythën ste kafshon dote .., kërmë qe qelbe dynjanë.., u shofte rraca juaj me fis e me fare

                              1. K
                               Kristi

                               Nuk e kuptoj Vloren. Duhet ta kishin perzene me hu.

                               1. F
                                F-22 Raptor

                                Nese jo Rama, kush do t'a ngreje flamurin vitin tjeter, ti me Belerin?!

                                1. s
                                 spata

                                 Nuk ka perdhosje me te madhe nga ky kriminel qe shkel ne Vlore .Shkon ne Vlore me duar te gjakosura .Ka rreth tij disa evgjitet nga Kanina qe e mbeshtesin .

                                 1. L
                                  Lina

                                  Kerma Sali ...fatkeqesi Kombetare...

                                  1. k
                                   k

                                   Atdhetarizmi ekstrem nationalist , strega e fundit e hajdutëve, korruptuarve, drogaxhijve dhe non gratave.

                                   1. E
                                    Erdhi polici , shpejt ne wc

                                    Erdhi polici haaa ky ka mbaruar e ka bere frika e burgut haaaaa budalla fare

                                    1. K
                                     Koli

                                     Edhe ju Vlonjatet Trima,Spurdhjaker qenkeni.Si harruat qe jy njeri me 97 nisi Tanket qe tju Zhdukte te gjitheve.Turp per ju:Nuk paska Vlora nje njeri te Vrare nga 97,ku Familja e tij te pakten ti gjuante me Gure ketij Monstres.Turp per Vlonjatet.

                                     1. K
                                      Kater snajper dhe une ne dritare do hapnim zjarr

                                      bariu dhive u be mbret edhe 30 vjet vetem shkatrron vret,pret,vjedh,kercenon se do te vij ne pushtet dhe familja e tij te vazhdoj pasurimin.Harroje o gedaf se do vish ne pushtet me aq krime sa ke bere dhe me ata njerez qe te servilosen e vrasin per llogarine tende,si guxon ti more kriminel qe kudo qe shkon,vetem kercenon te gjithe ata qe ta kane futur,dhe ti me shpirtin e zi kerkon tja besh fytyren si kpuca,ti terheqesh zvarre,ti hedhesh ne lane e sot thua do e paketoj dhe vitin tjeter do e coj ne beograd,po te jesh kaq i zoti coje sot e mos prit vitin tjeter se po te kete dtejtesi do te jesh ne REC

                                      1. E
                                       Evropiani nga Shqipëria

                                       Or ti Shpellar. Ti je në paketim dhe jashtë po të pret karroca e plehrave për të çuar në destinacionin e fundit.

                                       1. R
                                        Revolucionari

                                        Ik ore jashtëqitje e kombit. Mbete si zagar rrugëve ndërsa Ramës do ti rruash karin por kujdes lart e poshtë. Plehrë muti.

                                         1. U
                                          Uuuu komunisti Berrisha haaa

                                          Si qene rrugesh eshte katandisur . Burgu per burrat eshte o kopile me shume se po vuan tani nuk do vuash ne birruce . Shko varre veten legen se krimet e tua jane sa nje male

                                          1. I
                                           I felliqur

                                           O Penicilina i UDBse! O Zoti te pafte! Ku te dhembi me shume!! Se ajo qe i ke bere ti ketij vendi sja ka ber as armiku me i keq! Emri yt do shkruhet me shkronja te zeza ne histori!! Do ta marresh ate qe meriton se Zoti vonon po nuk harron!!!!

                                           1. A
                                            Andi

                                            Bej gati briskun, felliqesire ti tradhetari me i math dhe me i shemtuar qe ka nxjerur kombi ynte. Pleher

                                            1. V
                                             Vuco Pasha dhe fansi i tij Ram jevgu

                                             Ramen mezi e kemi ne Tirane, c'ta duam Beograd! A nuk e tha cope dhe ai Analisti gjerman se "Edi Rama eshte kryeministri me i mire qe Serbia ka patur ne Tirane qe nga vakti i Pashiqit"?

                                             1. H
                                              Hashimi

                                              A nuk e tha Millosheviçi ne gjyqin e Hages se: Do e kishim nenshtruar kosoven me ndihmen qe na dhe duke thyer embargon kryeministri Berisha po te mos ishin futur amerikanet “ , po tani çar do shpifesh akoma o shpellar morracak!

                                              1. Y
                                               Ylli

                                               Haqime, duke sajuar deklarime te Miloshevicit tregon se je as me shume as me pak por nje hajvan rrenacak.

                                             2. D
                                              Dardhari

                                              Beee beee beee

                                              1. L
                                               Li

                                               Na eshte ngjitur si muti pas kepuces zor se shkulet NON GRATA nga marrezia qe e ka kapllosur. Po dhe vlonjatet qe i shkojn nga mbrapa si kuptoj. Haruan qe ky gjakpires ngriti verioret per ti vrare. I haruan gjith ato varre qe u hapen per faj të piramidave qe ky vrastar i hapi. Epo mirë ja u paska ber se s’kam ç’tju them tjeter.

                                               1. N
                                                Noci

                                                Avash pak .Duhet t'u thuash atyre po qe se nuk ke perfunduar ne burg ndoshta e bej ate pune,por problemi eshte si do t'a besh se Shqiperia sot nuk eshte e 97 qe bere t'i por çdo ndrim pushteti behet me zgjedhje te cilat ti as ne enderr nuk ke per t'i fituar me.Sa i takon tradhetive qe i jane bere shqiptareve por sidomos Kosoves ti qendron ne krye duke lene pas edhe Enverin dhe duke konkuruar me Esat Pashen

                                                1. C
                                                 Cipini

                                                 I kane thene serbet na shaj sa te duash, vetem beje detyren qe te ka ngarkuar atdheu i femijve te tu deri ne fund para, se te marre mortje o Mortje. Lule do kesh nga serbet tek varri sic ja bejne Esatit qe e dashuron per vdekje.

                                                 1. Roberto

                                                  Sali zagari beri kasapane ne Vlore. Kete e di gjithe bota. Vrau e syrgjynosi me mijra vete dhe ka kurajon te flase aty per tradheti?? Po nese ka tradhetar me te madh dhe me te ndyre se Sali Berisha qe duhej te zhdukej nga faqja e dheut nuk besoj se do gjeni nje te dyte. Enverit i rruan sumen ai sepse duke share ate qe e beri gjysem njeriu ka qendruar ne pushtet. Turp per Voren dhe vlonjatet qe thone se jane trima por qenkan bythace.

                                                  1. D
                                                   DMK

                                                   Është bë si ujku i Cërrikut

                                                   1. U
                                                    Ujku Fierit

                                                    E ke gabim si ujku Fierit.

                                                   2. J
                                                    Jack

                                                    Ky ka per me shune se 30 vjet, qe punon per shkaterrimin e Shqiptarise, eshte gati ti vere flaken akoma, betohet para varrit te Ismail Qemalit.....

                                                    1. s
                                                     sam

                                                     Po sikur te mos jesh gjallë vitin tjetër, I ke do vite moj kalbesirë po te rendojenë mbi supe çdo dite

                                                     1. M
                                                      Motra Heroike

                                                      Ky kriminel Teston...........Kërkon ta dëgjojnë të pa formuarit dhe të hidhen në sulm pa kuptuar se cfar bëjnë, për të krijuar një 1997-te dytë sepse aq i kërcet për popullin shqipetar dhe për Shqipërinë..................Analizojeni dhe kuptojeni.................Shqiptarët ndoshta se kanë shumë qef Ramën, POR këtë Katil, KURREN E KURRES.

                                                      1. Q
                                                       Qytetari i Thjeshtë

                                                       Ismail Bej Vlora po përpëlitet në varr nga këto që thotë ky vulë humburi! Etërit e Mëmëdheut shkrinë pasuri e katandi që ky vend të dilte në dritë, ndërsa ti o Salehu i Birrishëve shkrive Mëmëdheun për pasuri e katandi personale. Dhe ndaje mendjen, Ramën do e fusësh në burg apo do e dërgosh në Beograd.

                                                       1. P
                                                        Presheva

                                                        Kujdes se po flet krye tradhtari i shqiptarëve sal non grata, kujton se njerëzit harrojnë kur ky kryetradhtarë bënte biznes me millosheviçin, kur krye salnongrataviçidolli kishte si këshilltarë mafiën serbë Damir Fazlliç dhe me paturpsin që e karakterizonë ktë vemje mendon se shqiptarët harrojnë bëmat e tij. Shqipëria dhe shqiptarët në përgjithësi nuk kan qenë kurrë më mirë o viçidollas falë kryeministrit dhe partisë socialiste të Shqipërisë. Ik ti për beograd o bajgë se i ke dhe miq serbët, dinë gjithë shqiptarët se gruaja jote serbe e ka emrin sllobodanka (lirie). sal k…i non grataaaaaaaaaaaa

                                                        1. P
                                                         Populli

                                                         HEDH SHURREN PERPJETE SE E GJETI GATI HELMIN QE MBAN BRENDA RAMES HA RREGON SURRATI DASHTE PERENDIA SHPORRET NJE EDVIN E NA SJELL DHURATE DHE NE NJE ALBIN

                                                         1. E
                                                          Emi Dervishi

                                                          Do te vene ty Qene I albinit qene bire bushtre

                                                          1. E
                                                           Emi Dervishi

                                                           Do te vene ty Qene I albinit qene bire bushtre

                                                          2. T
                                                           Toni

                                                           Edhe një ditë të shënuar si kjo vazhdon ky me fjalorin e urrejtjes.

                                                           1. L
                                                            Labëria

                                                            Ky morr nuk meriton të shkelë veçanërisht në Vlore Një vemje e ligavec i fëlliqur nga koka tek këmbet na fëlliq Vlorën ca më tepër në një ditë feste Ai kutërbon era hale, që tek Ura e Mifolit e në juge më tej një 'NON GRATTA"i përjetshëm

                                                            1. M
                                                             MATO GRUDA

                                                             Merr nje brisk e behu berber Sali Berisha...ti rruash Trapin Edi Rames dhe gjithe Shqiptareve...ke ngelur vetem si Qen Rrugesh vetem me ca sherbetore te paguar dhe injorante...Ti Qelbesire e ketij vendi..Ti goje ndyre e felliqesire..Je fatkeqesia e kombit Shqiptar..Lus Zotin vetem Drejtesi dhe te paguash cdo krim qe ke bere Ti dhe familja jote..Qen Rrugesh ..Ti vetem Neveritesh e Refuzohesh

                                                             1. N
                                                              Normale

                                                              Vetem vrer vjell

                                                              1. T
                                                               Tirana

                                                               Po ky esht fatkeqsi kombetare.

                                                               1. E
                                                                ENTSOE

                                                                Qeni- Serb dhe grek qe leh rrugeve te Shqiperise edhe Pak!!!

                                                                1. M
                                                                 Murgu

                                                                 Shqipëria gëzon,korbi i zi vajton!

                                                                 1. D
                                                                  Dardani i Ri

                                                                  Po, ore krykrimineli i kombit tonë, ti ke dhënë prova si vrasës, si tradhtar i kombit. Ti, je vërtetë një vrasës gjakftohtë, nëse do të kishe mundësi, do të vrisje jo vetëm Ramën por, të gjithë shqiptarët që nuk janë si ti. Por, ti je i vdekur, vetëm llapa e gjatë dhe e helmuar të punon akoma.

                                                                  1. D
                                                                   Dyri

                                                                   O koqe! Thuji Mulit te boj ndonje torte si ajo e Lulit se po presim ne populli patriot me kova e legena pas muzeut.

                                                                   1. f
                                                                    fcb

                                                                    JU jeni Shpresa e vetme e Shqiptareve , mos u ndal Komandant tregojua vendin Horrave dhe Hajduteve .S

                                                                    1. q
                                                                     qim pyka i hasit

                                                                     Betohu se do te hash mutin me gjithe familjen o kamikaz

                                                                     1. f
                                                                      fcb

                                                                      Jeni shpresa e vetme e Shqiptareve , tregojua vendin hajduteve dhe tradhetareve.

                                                                      1. S
                                                                       S'KA SHPETM PER TRADHETARIN E KOMBIT sb

                                                                       BURGM E EKUESTRIM TE GJITHE PASURISE VJEHUR SHQPERISE ______________________________WE ARE OVER _____________ O MUTI I POLITIKES SHQIPTARE

                                                                       1. L
                                                                        Llogaraja

                                                                        Mortja të hajë o cjapi plak serb. Edi Ramës ti hashë mutin. Shko sonte të bëjë një gojore Gaz Bardhi. Llomotit se ke mbetur si jetim, si non grate që ke titullin, që nuk merr pjesë në këto parada madhështore. Ti je një qen që heh dhe nuk të ha. Tu bashkoheshin trutë e kokës je oalcën e kurrizit o vulëhumburi

                                                                        1. D
                                                                         Dardhan

                                                                         Sjellne ne Kosove ket bir shkine se na kosovart jepin « bithen » per ket bir shkine e shkjau…. Bjerne ne Kosove dhe musafir nderi i gazetes « botha sot »….

                                                                         1. v
                                                                          vlonjati

                                                                          nuk e harrojne vlonjatet 97 o malok kur dergove maloket per te terrorizuar Vloren. Pergjigjen ta dhane vlonjatet atehere. Po ti je kurve nuk je burre

                                                                          1. L
                                                                           LULUSHI

                                                                           O kryekari i federatës,o kopil i vicidolit,o laper, po clidhje ke ti,mor mut,muti,me Shqipërinë,e Shqipetaret,ti,i biri i Karaxhicit,i shoqi i Sllobodankes,ti kopil serb,qe te shkerdheu serbi,te shkerdheu PPSH-ja,te beri shërbim familjar,Ahmeti e Xhelili,dhe te dha dorën e fundit Luli,miku i ngushte i tet bije,ti bir kurve pa din e iman,ti funderrine,me praninë tende,perdhos Shqipërinë dhe Shqipetaret,sic përdhosi 100 vjetorin,ti kafshe sociopatike,je turpi i kombit,qe po e mbyll jetën me turp,sic linde,laskar mashkull,ketij te gjati,ti hale,i rrun ate te gjatin,o kryekar

                                                                           1. N
                                                                            Niku

                                                                            Berisha kërkon të ndyejë edhe varrin e Ismail Qemalit gjoja se po sulmon Ramën! Pis njeri, që mëndja i punon vetëm për të tallur shqiptarët. Kështu ndodh kur mungon drejtësia. Ky duhej të ishte prej kohësh pas hekurave.

                                                                            1. L
                                                                             Landi

                                                                             Kurva e vucidoli ka ngelur si qen rrugesh .

                                                                             1. U
                                                                              U shofshin zagaret e Lexhendes

                                                                              O vampir a shihesh ndonjehere ne pasqyre. Tremb femijet ço dite.

                                                                              1. T
                                                                               Trotski

                                                                               O SPAK Na ke Bo Marak .Pse nuk e Fut kete Zullap -Sali Kermen me gjithe Oborrin.Po na ndyen Natyren !!!Rrasni Mrena Horrin.

                                                                               1. Q
                                                                                Qazim bej Mulletja dora vet

                                                                                Tamam ashtu doktor! Dy jav, shum shum tri dhe s’ka mo Edi Ram:)

                                                                                1. H
                                                                                 Haka Tekizoti

                                                                                 Çfarë ndyrësire antikombëtare! E di shumë mirë që do ta përpijë humnera që kish përgatitur për Shqipërinë dhe shtiret sikur nuk e di, duke shpresuar si ujku që i angullin hënës se, kushedi... Ky është kryeqelbësira e gjithë qelbësirave antishqiptare.

                                                                                 1. S
                                                                                  Shkodrani-Belgjike

                                                                                  Je betua edhe 91 se do futesh në EU për 10 vjet, njeri që nuk mban fjalen, Edit smund ti bash gja ti, po shpejt ke me shku te Esat pasha. Tradhtari i kombot Shqiptar.

                                                                                  1. X
                                                                                   Xha Braho

                                                                                   DO TI RRUASH K…..TE GJITHE SHQIPTARVE, ME RASTIN E FESTAVE TE 28-29 NENTORIT…TI ,PA TE GJATIN, DHE AI PA TY, NUK RRONI DOT NE POLITIK….

                                                                                   1. T
                                                                                    Tja rrush me dhom Edit.

                                                                                    Prit sumqim plak se Robt do te shkerdhehen,buce dhe kurve Serbi.

                                                                                    1. P
                                                                                     Populli.

                                                                                     O Sale sinqerisht e kam nuk e shikon se sa poshte te ka rene steka.Vete nuk ke takat per ta mbajtur larte por edhe ata qe ke per rreth po ta ulin poshte e me posht.Nuk je me i zoti per keto pune.Bene mire qe me ndonje kishe xhami apo teqe rrefe mekatet e tua.Te pakten laje shpirtin para zotit.

                                                                                     1. T
                                                                                      Trapajane hesapi

                                                                                      Agjenti i UDB Sali Berisha zotohet se do rrembeje Edin dhe do e coje per perpunim ne Beograd.Kjo tregon se agjentura serbe eshte thelle dhe po' perpiqet me veprime konkrete per grusht shteti proserb ne Shqiperi.

                                                                                      1. H
                                                                                       Hasani nga Kucova

                                                                                       Ky kriminel me damkë vetëm si kriminel ordiner di të flasë.Rezultati dihet- i gjati e ka të gjatë.

                                                                                       1. L
                                                                                        Lashi

                                                                                        Bravo Vlora merreni ne shtepi se ju duhet .Arruat gjakun e bijve tuaj qe jua shojti driten e lirise ne vitin e "arte 1997" ( qe mos ardhte kurre ) bravo vlora e Ismailit dhe Selam Labit

                                                                                        1. V
                                                                                         Vlonjatet e Nderuar ! ky kerme ju flliqi Vloren s

                                                                                         Vlora Vlora ky kriminele juve ju gjakosi dhe ju futi ne vellavrasje me disa Spiune te shitur tek ky kriminel ! Vlonjatte kane hallet e tyre dhe presin nga Drejtesia qe kete kreme ta zhduki njeher e pergjigjthmone ne Burg !

                                                                                         1. V
                                                                                          Vlonjatet e Nderuar ! ky kerme ju flliqi Vloren s

                                                                                          Vlora Vlora ky kriminele juve ju gjakosi dhe ju futi ne vellavrasje me disa Spiune te shitur tek ky kriminel ! Vlonjatte kane hallet e tyre dhe presin nga Drejtesia qe kete kreme ta zhduki njeher e pergjigjthmone ne Burg !

                                                                                          1. H
                                                                                           Haku

                                                                                           Turp i madh, por per nje te pafytyre si salia esht normale. Betohet para nje njeriu qe e beri Shqiperin, nje njeri, qe vetem e ka vjedhur e shkaterruar ate... a ka pafytyresi me te madhe se kjo... ndjej neveri per kte specie si salia, shpresoj te paketohesh e te shkosh ne te sateme, e mos te pafshim kurr bojen ty e soj e sorollopit tend. Mallkuar qofshi deri ne perjetesi. Shan e mallkon si askush, urren si askush, ke vrar e vjedhur si askush je kampion i manipulimit mashtrimit, pervetsimit... ti je e keqja me e madhe shqiptare. Nje poliagjent, nje komunist me teser, nje njeri i shpifur qe vetem shan e mallkon. Zoteri e kishe te gjith mundesin e Zotit per ta ber Shqiperin, kishe mbeshtetjen, kishe admirimin per te mbyllur nje karriere politike te mrekullueshme. Ku je sot, nje njeri qe zvarritet qe leshon vec helm nga goja, njeri zvarranik qe zvarritesh e fshihesh neper guralece, nje gjarper qe kerkon te pickosh e helmosh kedo. Kte meritojn njerzit si ty, nje fund te zi, te damkosur ne ball si non grata minues i demokracise dhe si njeriu qe themeloi korrupsionin e gjithcka te mbrapsht ne kete vend. Mos gjetsh rehat kurr si ne kte bote dhe ne tjetren, sa gjynahe e mekate rendojn mbi kurrizin tend te kerruspur. Maskara. Vk

                                                                                           1. P
                                                                                            Pensionisti i Porcelanit

                                                                                            ... ben humor Sali Berisha, se me Edi Ramen ka firmosur shkaterrimin e Kushtetutes Demokratike te Shqiperise dhe po ngrene bashke kullen 64 kate ... nuk e shesin njeri-tjetrin.

                                                                                            1. c
                                                                                             cika

                                                                                             Cohu Ismail Bej, perzere zardanin kodosh te Serbise qe tash e 30 vjet i ka zene frymen vendit!

                                                                                             1. F
                                                                                              FATMIRI

                                                                                              VITIN TJETER TI KE SHKUAR NE PIDH TE SATEME TE SHKERDHEFSHA LIRIN DHE ARGITEN O KRIMINEL

                                                                                              1. E
                                                                                               E ka abandonuar familja

                                                                                               E ka abandonuar familja i thote Sllobodanka hajde çohu legen dil nga shtepia skizofren kape kazanet tv rradhe dhe trego peralla . Ky eshte per spitale pse shteti nuk nderhyne kur familja e ka abandonuar . Gjynah te lihet nje njeri ne kete gjendje .

                                                                                               1. F
                                                                                                Fb kruje

                                                                                                Vitin tjeter do te jeshe ne te semes per kete e garantoj cdo shqiptar patriot

                                                                                                1. M
                                                                                                 Muzaka i Ri

                                                                                                 Ata sot jan ne NATO(Kosova) me gjithe ate une e bera timen,luftova qe ata te mos e firmosnin Rambujen qe NATO te mos nderhynte per bombardime ne Serbi. O pika ty, atyre qe te vijne nga pas, dhe atyre qe te priten ne Vlore. Ti qe Vloren e bere kasaphane.

                                                                                                 1. A
                                                                                                  Arber

                                                                                                  Po ik o rrot karri se na cave trapin

                                                                                                  1. c
                                                                                                   capi

                                                                                                   I dashur Carlo, gazetari jot eshte ai i report tv. Sikur po ankoheshe para ca ditesh pse del Sala ne TV. Tjeter thoni e tjeter beni.

                                                                                                   1. b
                                                                                                    brunilda

                                                                                                    mbylle ate goje se qelbet nga era jote, qe ke 33 vjet qe ke qelbur gjith kombin mos e qelb dhe te madhin e kombi Ismailin ,se besoj po te kishte dor do te shtynte ,fol nje fjale te mire ne ditet e festave ,te mbajn mend njerzit nje fjale te mir qe ke then ,sety te barazojn me te keqen , leri urejtjen ,shiko veten se po te vjen ngordhja mos ki hallin e edit shiko zgjith hallet e tua mortje

                                                                                                    1. z
                                                                                                     zigur

                                                                                                     Krimineli Sali NON GRATA do bej revolucion anti Amerikan.

                                                                                                     1. T
                                                                                                      Tutu

                                                                                                      Ky kriminel Tropoje eshte antishqiptari me i madh ne te gjithe historine e shqiptarise …

                                                                                                      1. T
                                                                                                       TIRONA

                                                                                                       Nuk paska mbetur burre ne Vlore?

                                                                                                       1. Z
                                                                                                        Zaza

                                                                                                        Sali alzaimeri Edhe 2 muaj dhe do flase me xheste ????

                                                                                                        1. A
                                                                                                         Aron

                                                                                                         hahahahaha plaku Mere flet per Pashiqa.

                                                                                                         1. F
                                                                                                          Force e lavdishme PPSH

                                                                                                          Nuk kane asnje te drejte ballistet dhe pasardhesit e tyre kolaboracioniste tradhtare ti afrohen monumenteve kombetare dhe te shprehen ne prani te tyre Policia e Shtetit ta largoje kete renegatin bandit non grata si dhe renegatet e Partise Pederaste PD nga ambjentet e nderit kombetar dhe te siguroje mbarvajtjen e procesit te respektit ndaj deshmoreve dhe heronjve te kombit !!

                                                                                                          1. A
                                                                                                           Arber.

                                                                                                           Ky eshte per estrade.I lutem Spakut mos merret me me te.Eshte bere per te ardhur keq.Lereni ne vetmine e tij.Tashme si ben dem askujt,ene Liries ska ci duhet.

                                                                                                           1. A
                                                                                                            Andi që urren Edin se nuk i dha post

                                                                                                            Yyyy shpellar,kriminel, hajdut,që shkatërrove Shqiperin. Ik se fëlliqe Vlorën.

                                                                                                            1. a
                                                                                                             astriti

                                                                                                             e vertete qe do zhduket .do largohet nga kryeministri .ne nato e kerkojne . ,kryetar .e shkreta nato cdo te heqe po u be edi kryetar .ti nuk do pushosh pastaj duke e etiketuar naton organizaten me te koruptuar ne glob .pa do kerkosh ngjalljen e traktatit te varshaves ,pa do i shpallesh lufte natos me demokratet e mamurasit .e keshtu do kemi mundesi te qeshim perseri me ty .je bere si lolo .e nise si lepires ,perfundove si lolo.do ta ndjejme mungesen tende kur te shporresh .nuk do qeshim me ,nuk do vjellim me ,se ti te ben per te vjelle .aq i paskrupullt je .e nise historine e jetes tende si njolle dhe e pefundove si njolle e zeze .ashtu do mbetesh ne kujtimet tona ,nje njolle e zeze

                                                                                                             1. A
                                                                                                              Antikopili

                                                                                                              Per Gazeten TEMA: A mund ti nderoni dhe respektoni lexuesit tuaj te devotshem qe komentojne vazhdimisht duke shpallur te pakten nje bllokim (blackout) nje mujor ose me mire nje vjetor ose edhe me mire PERGJITHMONE per lajmet e fotot qe publikoni nga Kopeja e ANTISHQIPTARIT me te URRYER e te gjitha kohrave - e kuptuat besoj - nga kopeja e egersirave e Sali Vuko Karaxhiqit!

                                                                                                              1. p
                                                                                                               populli

                                                                                                               Ismail Bej te lutem, na e mer ne ate bot Sali Pallense e ka ndyte kete vend mere dhe fute 7 pashe nen vete se e ben pis Flamurin tende, Flamurin e gjithe Shqipetarve, Sali kerma e ka perdhosur.Ismail Bej te bejme me dije se Sali Vrastari nuk e ka me Z.Edi ( qe ti rr... ..oqet ) por e ka me ty qe ne 97 do te hidhte bomba mbi varrin tende mbi Vloren mbi popullin e vlores. Krye krimineli Sali do mbetet si njolla e zez per ne dhe ata pas neshe njolla e zez ne histori.

                                                                                                               1. A
                                                                                                                Anti berishizmi

                                                                                                                Ty me vota te mund dhe kujtim buzi sepse ika 1000 mij vota.Berishovic 200-300 vota nuk ben dot.Bej me mitigje nqs ke njerez.Je teletndisur ke ikur me bisht neper shale.E keqja per ty dhe e mira per ata qe duhan te shohin ne hell sapo ka nisur.Rri rrugve tani si qen plak.

                                                                                                                1. T
                                                                                                                 TURP

                                                                                                                 Ore me cin tallet ky palaco ,kjo figura me e zez e shqipareve qe i mungon ndergjegja e turpi ,esht xhveshur nga respekti dhe pergjegjesia per cka ju ka ber e vazhdon tju bej ktij popull aq tolerus e s shpirtmadh deri ne budalla !!! Shikoni si flet e kercenon a thu se po flet nga maj e Olimpit HOMERIAN si Perendi i paprekshem dhe na premton !!!!!!!!!!!! Ore lidheni e coeni me ndonje spital psikiatrik te mos ja shofim me at surrat te ndyr krimineli .....Mir e ke o Tirona ,,,,..........

                                                                                                                 1. G
                                                                                                                  Gezuar festat populli SHQIPTAR

                                                                                                                  Njeriu me anti kombetar me iposhtri i ketij kombi qe edhe dite e madhe te festes nuk rri pa lehur si qen rrugesh . Ti me RAMEN je vite drote larg do e mbyllesh me turp ne burg plere e do ja hash ate qe nuk thuhet Rames e shumices te popullit qe e mbeshtesin , plere e pa riciklushme .

                                                                                                                  1. m
                                                                                                                   mirel

                                                                                                                   Ha ha ha...dika Salikufoma te betohet. Mjere ata shqupisa ndyresira qe i shkojne nga pas ketij te marri.

                                                                                                                   1. E
                                                                                                                    Ethem MallaKASTRIOTI

                                                                                                                    PS: -Lexova shumë komentues që urrejnë non gratën,Biles disa kërkojnë ta coptojnë..! -Jo..jo..Miqt e mi: -Agjenti busturia kërkon vetëm LUFTË,si në 97,98-tën..! Ai e di mirë se Vlora

                                                                                                                    1. L
                                                                                                                     Lomi pri Baldushku

                                                                                                                     Sale, ta kom thonë para vitit 2013, ja m'Baldushk ne kërko stehim politik por s'më nigjove. Ho çere ke për t'bo nishti. E nigjo amerikonin, miletin ne SPAK - un çere thot për ty? Hoxh Veri ta pat bo i ven qysh at'her por ty s'tu mush menia. Ho shife nishti. Megjithate ja, ja ne mos u qell. Mer me vete ne ate Tritan Shehun se m'Baldushk kimi pras me bollik. Hajt tyrqeta pri Lomit m'Baldushk.

                                                                                                                     1. K
                                                                                                                      Kanina

                                                                                                                      O morr, nuk të mjaftuan të gjallët që i mbyte me gënjeshtra po u ktheve dhe nga të vdekurit, ku e gjete besën ti o pleh, ti nuk ke, nuk ke patur kurrë besë Plak edepsez!

                                                                                                                      1. N
                                                                                                                       Niku

                                                                                                                       Po mire a derebardhe, ne mos vitin tjeter, vitin pas atij, ketu jemi, nuk humbasim. T'u shofte fara ishalla.

                                                                                                                       1. H
                                                                                                                        Haaa non grata Berrisha

                                                                                                                        Mos e gjykoni o milet ky ka pjerdhur ka vite vite po me te pjerdhur jane ata qe e intervistojne konkurrentin e ujkun e Fierit. Sali te kujtohet çfare i the nenes se Arben Brocit qe e vrave : Jam i lumtun qi mar pjese ne varrimi e djalit tuj haaaaa ky ka lindur antikape budalla ky nuk di cfare eshte gezimi hidherimi ky jetone boten tjeter

                                                                                                                        1. q
                                                                                                                         qim pyka i hasit

                                                                                                                         Urrejtja qe ka ky terrorist ndaj shqipetareve ja ka zvogluar trurin. ne ate forme qe nuk kontrollhet me. Dikush duhet te pergjigjet per cfare flet dhe cfar ben,duhet izoluar me arrest shtepije

                                                                                                                         1. E
                                                                                                                          Evisa

                                                                                                                          Po dhe me arrest shtëpie po t'a izolojne, ai përsëri ka për të dalë në dritare dhe me dy gishtat lartë do filloj t'ju mbajë fjalime kalimtarëve, të cilët do hargalisen duke e duartrokitur për t'u tallur. Vërtetë gjynah për gjendjen ku ka përfunduar!.....

                                                                                                                         2. k
                                                                                                                          kola

                                                                                                                          antishteti sali qeni

                                                                                                                          1. L
                                                                                                                           Lefteri

                                                                                                                           Për salën dihet që do luajë psikopatin, që gjoja nuk mban mënd për çka bërë e për çfar bën. Të vjen keq, kur shef ndonjë bibë mbas tij, apo noj debil, që në vend të garos, parukieres dhe mbajtjes së penelinave të berishës, i shkojnë mbrapa, një që ka humbur në mes të marrëve. Kaq idiotë janë sa shpredojnë se mbas 6/7 legjislaturash do vijë berisha në pushtet, dhe do ti bëjë me krahë. Ikni or debilë e biba, shikoni fëmijët, prindët e burrat e gratë, se me berishën, do fusni shtëpinë për kredi tek sudja, dhe fundin e dini që, spitali vlorës është mbi kapacitetet, prandaj shikoni tymin tuaj, se berisha për nja kater pese breaza, i ka rregulluar të vetet.

                                                                                                                           1. s
                                                                                                                            shpiragu

                                                                                                                            Sali ti jeburre i pa bese.Edi Rama qe ti deshe ta vrisje merrebelat e gazidedes ,te shpetoj nga vrasjt e Gerdecit duke te hedhur doren ne QAF .Dhe ti Salije turpi i malesis se nuk njeh bese dhe burreri.Po te ishe sjell si burre shteti dje ne vlore duhet te ishe ne balle dhe nderi flamurit te pavarsis.E le veten te turperuar,nefund dhe me nje vetmi vdekje prurese.Ke 20 e ca vjet qe flete per EDI RAMEN ne nje koheqe ate e RESPEKTOJN Personalitetet me te LARTA Evropiane dhe me gjere.

                                                                                                                            1. V
                                                                                                                             Veleciku

                                                                                                                             Kur e tere paria e shqipetarise u perul para permendorese se Ismail Qemalit, erdhi ky qyqe vetem, dhe menjehere filloj te share si e ka shprehi. Mbeti vetem i fundit komunist dhe trathtar shqiptare. Lexoje komentet dhe shihe se kush je. Gjynah per ty

                                                                                                                             Lini një Përgjigje