“Berisha negocioi çmimin e fishekëve”, gazetari tregon detaje nga investigimet për "Gërdecin"

8 Shkurt 2023, 13:36Politika TEMA

“Berisha negocioi çmimin e fishekëve”, gazetari tregon

Gazetari Poli Hoxha tha se Sali Berisha ka bërë negociata në lidhje me çmimin e fishekëve që ndodheshin në një fshat të Gërdecit.

Në një intervistë për Euronews Albania, ai theksoi se në lidhje me çështjen e Gërdecit ka shprehur dëshirën për të dëshmuar dhe gazetari që kohë më parë bëri një shkrim në lidhje me Berishën në “New York Times”.


“Është pastrimi i parave, është shpërdorimi i detyrës dhe pastaj është dhe organizata kriminale. Nuk është thjesht korrupsion. Në dijeninë time  kanë ardhur disa letër porosi dhe nga Qipro, dhe nga SHBA.

Duhet t kuptojmë se për aferën e fishekëve në SHBA është bërë një gjyq. Nga ana tjetër kemi ish-shefin e shtabit të përgjithshëm që është njeriu kyç i gjithë procesit të këtij biznesi, i cili ka kërkuar azil politik.

Është vetë ofruar për të dhënë dëshmi gazetari që bëri shkrimin në New York Times për negocimin e çmimit të fishekëve. Ky është hetimi, nuk e di sa do t ë shkojë përpara”- tha ai.

1 Komente

  1. P
    Profesor Gjebrea dhe mekaniku Hason

    Aman mor burre! Po pse flisni kot? Pse me patjeter doni te beni pis figuren me PATRIOTE qe ka kerryer populli shqiptar qe ne gjenezen e tij? Thone qe Gjergj Kastrioti Skenderbeu ka qene nje i tille, por ai eshte liliput dhe i pa perfillshem para ketij, "lexhendes", kurse I. Qemali, Zogji dhe Hoxha, as qe llogariten fare, jane xerro para ketij. Shifeni foton e mesiperme te kettij neriu "shqiponje", edhe ne foto i tille eshte, veçse ne ket foto, duket si "shqiponje" e ngopur qe i vjen per te vjelle nga sasia e zullumeve te dobishme qi ka ngrene.

    Lini një Përgjigje