Pse e anuloi Berisha protestën e paralajmëruar para Kuvendit?

8 Shkurt 2023, 11:36Politika TEMA

Pse e anuloi Berisha protestën e paralajmëruar para Kuvendit?

Partia Demokratike ka anuluar protestën që paralajmëroi se do të mbahej ditën e sotme në orën 10:00 para Kuvendit.

Njoftimi ishte bërë dy ditë më parë nga Sali Berisha, gjatë një takimi me Lidhjen Demokratike të Gruas, ku dhe ftoi të gjithë qytetarët të marrin pjesë.

Kjo protestë do bëhej sipas tij, si shenjë reagimi në lidhje me skandalin McGonigal dhe mosdhënien llogari të kryeministrit Edi Rama në Kuvend.

“Të mërkurën në ora 10:00, se detyrat janë të shumta, opozita sakrificë është. Kjo është e vërteta. Nëse do të kishte një emër të dytë, opozitë-sakrificë do të thotë.

Pasnesër ne e kemi thirrur atë në parlament. Ftoj qytetarët e Tiranës, s’ka nevojë nga rrethet që të vijnë aty rreth parlamentit, të jenë aty. Të thonë edhe ata zërin e tyre jashtë parlamentit. Nuk mund ti lihet parlamenti një krimineli si ai. 

A e vinit re ju, ai vinte në parlament dhe shante në mënyrë më të shpërfytyruar. Asgjë sepse e dinte që ishte më kriminel se çdo kriminel tjetër në këtë vend”, tha Berisha në fjalën e tij dy ditë më parë.

23 Komente

 1. E
  Edkari

  Berisha, doni s'doni ju, eshte FANARI NDRIÇUES ma i madhi ne bote pas Pinoçetit dhe Kaligules.

  1. D
   Dakord

   Dmth ky qenka i treti dhe ja ka kaluar enverit, sadamit, kastros etj. Ndriçon me shume se ka vene llampa led hahahahahahaha

   1. S
    Sali gerdeci

    Dakord,,laj gojen kur permend enverin,,krahason enverin me kte malok shkerdhate qe vetem shkaterrooj,,,enveri i la te gjitha me protokoll, si banken ashtu dhe thesarin e shtetit,,,erdhi ky robqiri bashk me ate fisqirin metà e vodhen pasurine e popullit,

    1. J
     Jorgo

     pse mer rrote, spias teje s'ua la Enveri gati?

   2. F
    Fener Zizi

    Ta Gezosh Emrin Ti Kopili Saliut.

    1. T
     TeLoqisi

     Sal babloku, e ka gjet vetem me Bidivi (i drejt pa gunga) Kar - ismatik si Ty e tufen kara-ismatikeve te lidhur si presht e lushnjes, or shoku loku. Ke per ta pare se shumica nuk zgjedhin Sal Gerdecin, sado i keq te jete Rama. Pastaj rri rehat se PS e ka ne tradite e nderron kryeministrin dhe brenda mandatit, uroj qe per Grupin Kari-zmatiku te vij Lali se vertete Rames duket se i ka rene nervi . ;)

     1. A
      Arjani

      Kaq car je sa dhe vetes i ke ven pseudonimin qe te takon ,

     2. J
      Jamevrop

      Mos ha ndonjë grusht tjetër

      1. C
       Cuni i Vuk Karaxhicit , Dobicit nga VICIDOLI

       Nje bandit e bandit i vertete qe , ne se ia numuron , ne cdo dy fjale , fjala e trete eshte kriminel . Eshte familjarizuar kaq shume me kete fjale , sa qe edhe kur eshte ne shtepin e tij komunikon si te ishte para kamerave !

       1. Q
        Qytetari e Vërtetë

        Aktiv1sti mirë u gdhi sot ? Ta gezoni e trashegoni shoke, por edhe shoqe. Te rroje Partia. Ju uroj shëndet.

        1. M
         MOSTRA

         Po ku ka me kriminel,me hajdut,me mashtrus,me sociopat se ky mostra,po tani eshte ne fundin e tij,eshte eshte fundi me poshtrus per te,ky moster lindi nga turpi,dhe me turp po e mbyll

         1. P
          PER TRU SHPELLARIN

          PO TA MBESHTES EDPAIDHI SHPELLAR

          1. R
           REÇI JU PRET SA-LEH

           Berisha është Sinonim i krminelit rrenacakut mashtruesit, Spiunit ....., njëjtë si Nish(a)oni. Inshallah sa ma parë i bënë shoqëri në Ferr, se atje e ka vëndin ky IDIOT- DEBIL...

           1. p
            pseeeeee ?????????? eh sa koqe milet qi jan !

            sepse i Kan Ardhur "Ato" ( i kan ardhur Periodat ) i lesho gjak pas tajarja

            1. F
             Fatmiri

             Lajm i rreme.Edhte shtunen nuk i shkon kush ne mitingjet antiamerikane.

             1. r
              raul

              A thua e besojne shpellaret trushplare qe te ndjekin nga pas se kryeministri me mandat te trete eshte me kriminel se kryeministri qe vrau 26 vete ne Gerdec per te mbushur thesin e te birit Shkelzenit, apo vrau 4 vete para zyres se tij vetem se po protestonin kunder bllokut 700 mije euro te spiunit Agush askush kokeducja me hanxhar ne dore. Nuk besoj se e besojne shpellaret e vicidolit kete genjeshter apokaliptike qe dhe gomari do te kundershtonte po te ja thoje dhe jo me nje njeri me tru ne koke.

              1. A
               Agim

               ...me kriminel se kriminelet!!!! Po Sali krimineli ke te drejte! Do ju veme ne peshore.

               1. Z
                Zeqine sallaksja Peqinsja

                Saliu me keto qe i ka bere shqiptarve meriton nga nje grusht çdo dite te jetes

                1. L
                 Lomy

                 Se e mban me shprese celibashi koqen

                 1. t
                  tata luigji

                  E ku je salih kurva erdhi koha jone na prit te shtepia se do te shkerdhejme nga i pari tek i fundit o funderrine. Krimineli hajdut salih bin laden po kerkon te shpetoj shqipetaret, po te vjen ora per te dhe e llogari mor bytheqire

                  1. P
                   POPULLI

                   MOS SALI PSE E ANULLOVE PROTESTEN UNE KISHA 40 GOMER PER PROTESTEN . ME DATEN 11 MERR ZENIN DHE DIL NE PROTESTE ME DISA QELBESIRA DHE LEPIRSAT QE TE VIJNE NGA MBRAPA TY O KOMUNIST I QELBUR.

                   1. S
                    Sami Milloshevic

                    Sali Berisha thote : opozite - sakrifice. Perse duhet te beje sakrifice opozita? Kete e di ai qe i leshon fjalet pa i menduar. Opozita eshte lulja me e bukur e shoqerise demokratike. Po perse e ka humbur torruan Berisha aq sa ne dy fjali e quan shefin e mazhorances e kryeministrin e vendit - kriminel? Kete presin njerezi ta mesojne sa me shpejt.

                    1. a
                     adi

                     Sa bukur kordinohet me Beogradin, sa here e ka permend Kosoven ky spiun i UDB -se ne muajn e fundit kur Kosoves i sulet Beogradi me ja marre edhe nje pjes 0000000000 argat SRB I RREZIKSHEM!!!

                     Lini një Përgjigje