Berisha: Një kryeministër që nuk do të dorëzojë pushtetin, rrëzohet me protesta dhe vetëm me protesta

10 Qershor 2023, 12:40Politika TEMA

Berisha: Një kryeministër që nuk do të dorëzojë

Sali Berisha po zhvillon një bashkëbisedim në Facebook me ndjekësit, ku u ndal sërish tek zgjedhjet vendore, për të cilat thotë se ishin një farsë elektorale e shtoi se do të vijojë mbrojtjen e votës, pasi përndryshe legjitimojmë farsën elektorale.


"Ajo që mund t’u them është se vazhdon përpjekja jonë për identifikimin e farsës elektorale të majit 2023 në çdo segment dhe qelizë të saj.

Në një proces të cilin unë e konsideroj si mbrojtje të votës, dhe në të vërtetë në rast se ne nuk përmbushim këtë detyrim, de facto ne legjitimojmë farsën më të shëmtuar elektorale në historinë e vendit.

Ndaj po punojmë me intensitet çdo ditë për realizimin e këtij objektivi, sikundër do kalojmë në analizë të plotë të të gjithë problematikës që u konstatua gjatë zgjedhjeve nga PD dhe në PD",- tha Berisha.

Berisha shtoi se një kryeministër që nuk do të dorëzojë pushtetin, rrëzohet vetëm me protesta.

"Një kryeministër që nuk do të dorëzojë pushtetin, rrëzohet me protesta dhe vetëm me protesta. Dhe unë i qëndroj këtij parimi", - tha Berisha.

13 Komente

 1. D
  Doda

  Mos u ngut duro edhe pak

  1. P
   Paul Saddy

   Sa pall ngeli ky nga viçidoli.

   1. s
    sonila

    yp, yp Xhixhi provoje se do te kesh pjesmarrje qe dhe ti vete nuk do ta besosh. Jepi klarineten Mond bilbilit ti paraprije protestes dhe sdo ngelet qytetar pa e ndjekur pas. Pale pastaj po te jete Vokshi, Muli, Paloka e Nard Ndoka sa e sa protesues do te shtohen. Provoje tani mos prit vjeshten.

    1. M
     Mjafte me mbeturine .

     Ha nuk te ka mjaftuar te ngopesh me Djegjen dhe shkaterimin e te gjithe Shqiperise ,ha nuk je ngopur akoma me Varrezat qe jane mbushur plote e per plote me Armet qe jua shperndave te gjthve shqiptareve ,qe edhe sote e kesaj dite vriten akoma,ha nuk je ngopur akoma me Milionat qe ke vjedhur ( Sudja , shitja e Armeve _Fishekeve_ dhe Krimet e tjera . Nuk mund te manipuloshe me Turirin e njerezve te thjeshte ,iku ajo kohe qe e gjete nje Popull te pa pregatitur dhe te pa Informuar . Tani te ka ardhur koha te japesh dhogari perpara Drejtesise. Akoma me keqe qe do vuash te gjitha Krimet ne Pleqeri.. Historia e Sadamit do perseritet tek juve Krykriminel_ Komunist i PPSH. Mjafte i more ne qafe ate pakice Simpatizantesh qe te besojne akoma.. Fudni do ta keshe Tragjike edhe pse kete ti e din shume mire..

     1. M
      Mjafte me mbeturine .

      Ha nuk te ka mjaftuar te ngopesh me Djegjen dhe shkaterimin e te gjithe Shqiperise ,ha nuk je ngopur akoma me Varrezat qe jane mbushur plote e per plote me Armet qe jua shperndave te gjthve shqiptareve ,qe edhe sote e kesaj dite vriten akoma,ha nuk je ngopur akoma me Milionat qe ke vjedhur ( Sudja , shitja e Armeve _Fishekeve_ dhe Krimet e tjera . Nuk mund te manipuloshe me Turirin e njerezve te thjeshte ,iku ajo kohe qe e gjete nje Popull te pa pregatitur dhe te pa Informuar . Tani te ka ardhur koha te japesh dhogari perpara Drejtesise. Akoma me keqe qe do vuash te gjitha Krimet ne Pleqeri.. Historia e Sadamit do perseritet tek juve Krykriminel_ Komunist i PPSH. Mjafte i more ne qafe ate pakice Simpatizantesh qe te besojne akoma.. Fudni do ta keshe Tragjike edhe pse kete ti e din shume mire..

      1. N
       Neutrino

       Qeni që leh, nuk të ha. Tani je bërë chiaua mor debil. Prit kur të të dalin jargët dhe të mblidhen mizat në b... Monstër

       1. U
        Ushtari.

        O Sale jemi ne demokraci pushteti merret vec me vote e me as nje gje tjeter.Mos i mer me qafe ata qe ke perreth.

        1. L
         Lugu gjat

         Iku ajo kohe kur me 20 zagare dhe bandit te pa ditur injorante me ure zjari ne dore e diqnje Shqiperine. Thyej qafen bastardi i Troojes. Dite te zeza po vine per ty dhe shpuren tuaj

         1. T
          T

          Po kari po te qifshin gabelt fisin ty .malok i ndyre paskeni qen rrace e perzier me lloj lloj kermash dhe kurvash .

          1. N
           Noci

           Kesaj i thone terhiq e mos lepur.Nje parti me rregulla pas asaj humbjeje,mblidhet ,analizon,ben biznesin e marrin masa per te ardhmen.Aty behet çfarë thote si 32 vjet Sala se vetem ai di.E kaloi nje muaj me vjedhjen e votave duke genjyer per fakte te perbindshme duke akuzuar mbare shqiptaret veç vehten jo.Tani doli te protestat kur protesta e fundit para parlamentit kishte 299 protestues dhe nje kale

           1. k
            km

            Sali,merr nje arkivol,qofte Edhe bosh,sulmo kryeministrine dhe nxirre jashe prej zhelesh kete kryeminister qe nuk e leshon karriken sa here qe ti e kerkon.E Kane harruar shtatorin e 1998keta te PS

            1. P
             Psikopati

             Po I bi onash e onash Recit tu pjerdh e tu kenu : Sa e ftofet kjo qelia , ka do dalin podhet e Mia...haaaaaaa

             1. E
              Evisa

              Sinqerisht, ky është bërë për gjynah, vazhdon akoma t'i kërkojë zgjidhjet në modele të cilat kanë kohë që janë varrosur si joproduktive.

              Lini një Përgjigje