Berisha përmbys paktin e Bardhit me mazhorancën: Beteja deri në përmbysjen e regjimit të Ramës

3 Prill 2024, 22:04Politika TEMA

Berisha përmbys paktin e Bardhit me mazhorancën: Beteja deri në

“Nga e premtja nis beteja për përmbysjen e regjimit të Edi Ramës”. Kështu u shpreh Sali Berisha, para mbështetësve të tij, duke njoftuar mbështetjen ndaj Aleancës për Teatrin, e cila do të protestojë para bashkisë së Tiranës ditën e premte.

“Ditën e premte në ora 11:00, çdo opozitare dhe opozitar e ftoj t’i përgjigjet thirrjes së Aleancës për Teatrin, aleancës më të pamposhtur që ka njohur vendi dhe ndoshta Europa, në betejë fitimtare.

Fitorja e opozitës, fitorja e qytetarëve të Tiranës fillon të premten në orën 11:00 tek Bashkia e Tiranës. Ndaj le të nisim ne betejën e fitores”, u shpreh Berisha.

20 Komente

 1. L
  Luani

  Mashtruesi e ka sa per ti shplare trurin atyre poshte ballkonit te rrugica e mashtrimit dhe te ngjashmeve te tyre.

  1. C
   Cia

   Protesten e dyte jam i mendimit qe ta besh ne stadiumin ku do te zhvilloje ndeshjen kombetarja e jone ne Gjermani.Per te mbajtur fjalimin e rastit jam i mendimit qe te perdoret shtepia e Desares duke mos thyer izolimin .

   1. J
    Jari N

    Bjeri Legenit nga kati i 8-të o Sali Non Grada

    1. E
     Emigranti

     Ha mute ha.

     1. L
      Lani

      Une nuk e kuptoj fare Ligjet e Shtetit.Ky eshte mese i Burgosur(Ose si quhet Arrest Shtepiak ne pritje te gjyqit),atehere pse i lejohet te Mbaje Tubime nga Shtepia.Kjo forme eshte per te tall Menderen me kete Plak Hajdut Kriminel,apo per tu tall me Qindra te tjere qe i rrasin direkt ne Burg.Cfare Ligjesh perdoren ne Shqipni:Ndryshe per Salen dhe ndryshe per nje njeri qe Vjedh Energjine Elektrike per femijet se nuk e paguan dot.Behuni Serioze or Shtet Leshi,Futeni ne Burg kete Mavije Sali:Vetem me 97 U Vrane 6000 Njerez prej Armeve te ketij Kerrmes.

      1. U
       Ushtari.

       Para Sale per beteje e fitorje te reja.Me duket se po kerkon shoke qe te rrijne edhe ata ne penxhere.Mos e beje kete Sale se do te ndahen ata poshte penxheres apo i ke tredhur forte sa nuk kane nga te levizin.Per tredhjen qe i ke bere mire jua ke bere se perndryshe do ishe harruar e do kishe humbur si spata pa bisht.

       1. D
        Doli Sala n'penxhere .....

        Hoxhe Sali Rame Sheqere Berrisha cdo mbremje fale namzin nga kati 8 i penxheres se wc , lutemi qe gjithe te semuret mendor te marin pjese , pasi lideri boterore komunisti Berrisha ka menduar te hidhet nga penxherja e halese

        1. A
         Angjelin

         Urra, urra, parti-Sali kur do vdesish ore ditezi. Perpara non-grada. Na bere peshqesh Edi Ramen edhe per 3 mandate tjera. Nuk cofe o kufome? Krijese e bezdishme.

         1. a
          american23al

          Mos e rruaj fare se nuk ka luajtur menc njeri te degjoje ty ore psicopat pervec hajvaneve qe ke pas, mos harxho zerin kot se do te kalbesh ne qeli, bastard..

          1. L
           Loni

           Të gjithë pjerdhin nëpërmjet rrugës natyrale, ky i uruar pjerdh nga goja.

           1. D
            Demokrati me mend ne koke

            Eh Namik Hoti e njihte tamam kete. Po nuk e vrave nuk zbret nga kali tha .

            1. P
             PeDeja e Salehut!

             Po po pa merak! Ja dhe pak sa të shkosh në p... të Sugarbabes!

             1. x
              xhoxhi

              Bravo O Sali se tani nuk hapim televizorin por vijmë e të dëgjojmë ty.Shiko mos del dy ose tre herë në ditë se duke të dëgjuar ty do marin armët dhe do e rëzojmë regjimin e Ramës.Hajde gajdhur hajde!Nuk shkon hallet tënde e të familjes po meresh me Ramën.Bytha jote do rëzojë Ramën.Po kur ke fituar me votë ti more katran?Pse të mbyllën aty nuk e di?Për gjithë ato të mira që na solle ti.Të të vijë turp që një komunist një sekretar një njeri i bllokut komunist del e na psall si gomari për ditë për "demokracinë".

              1. T
               Të premten kjameti në tepsi t'byrekut.

               Aleanca e Teatrit, aleanca më e pamposhtur që ka njohur vendi e bile bile edhe Evropa....!!!! Aleanca e Teatrit, që të premten do rrëzojë Edin e Kristaqit, do vijë me një vinç dhe do më nxjerrin për dritarje nga kati i 8-të i burgut të Spaçit në Tiranë, dhe unë me shumë mirnjohje dhe modesti, do pranoj kerkesë-protesten e 5 miljon derrave-Shqiptar, që të zaptoj në të njëjtën kohë karriken e K/Ministrit dhe të Prezidanit të kesaj ferme derrash, që disa antropolog e quajnë Shqiperi...!! Unë nuk kam vepruar kurrë kunder vullnetit të derrave Shqiptar, pra ketë të xhuma, do pranoj postet e larta që çeta e derrkucave dhe dosave të kesaj aleancës për teatrin, do mi japin direkt në tazin e çorbës. Pa qi nanen Shiqere, nuk do rrefuzoj. Hahahahahahaha, o ta shkerdhefsha rracen o Sali kopili i Shiqeres, o klyshi i vjeter i nji kurve katundi, o Don-Kishoti i Viçidolit.

               1. S
                Shpresa e fundit vetem Drejtesia !

                Nje ish Mjeke specialist me Emer te mire .... U kthyhe ne Kryekriminel te nje populli pothuaj te pa ditur ne rrathanat qe kishin ato kohe para viteve 90....dhe 33 vite e perdhunoi....vodhi...... ...dogji....shiti....nje popull...Dhe akoma eshte i lire .... ku normal duhej te ishte ne Burg Familiarisht.....dhe grupeve te tyre qe manipulojne dhe ju pastrojne trurin nje pjese shume te vogel qe jua ka ngelur si Simpatizante...SPAK mund ta ndimoje shqiperine duke i dhene fund kesaj loje me kete kriminel qe duhet nje ore e me pare te Arestohet..

                1. S
                 Shkembi

                 Me sa duket drejtesia jone ndihet inferiore per gjykimn e bemave te ketij vampiri. Fundin e tij dhe te familjes me kriminale qe njohu Shqiperia, une e shoh ne gjykaten nderkombetare ku do ja lirojne Paq Shiqeren

                2. E
                 Emigranti

                 Ha mute ha

                 1. A
                  Andi dhe Mehdi Bushati

                  "aleancës më të pamposhtur që ka njohur vendi dhe ndoshta Europa, në betejë fitimtare."!!!!!!!?????. E beson kush qe ky vemje qe ka thene kete "perle" ka qene figure me e larte e nje shteti?

                  1. r
                   raul

                   Aleanca e trushplareve te vicidolit apo e teatrit me kryetare shpifaraken me te madhe te planetit Adriana nockederren se shpejti do niset per ne Ukraine ne ndihme te Zelenskit dhe te,gjejne vrime ku te futen trupat ruse se kjo aleanca me e fuqishme e Europes sipas imam haxhi dede Sali dumbabes me 40 hajdute eshte bile me e madhe se aleanca kunder Fyrherit gjate luftes se dyte boterore. Dhe kjo aleanca e foltores se dumbabes me 40.hajdute sapo te mberrije ne Kiev do te marshoje drejt Moskes per te shpetuar Ukrainen nga pushtimi. Ne krye te betejes do.jete krrici i faros dhe strazua me patllake ne brez.

                   1. S
                    Shkembi

                    Fashist muti! Ramen e rrezon vetem vota e popullit. Ti me qelbesirat qe te vijne pas, i ha mune, sic ja ke ngrene kaq vjet!

                    Lini një Përgjigje