"Pas arrestimit të Belerit u hapën 64 portale të paidentifikuara propagandistike"

3 Prill 2024, 21:30Politika TEMA

"Pas arrestimit të Belerit u hapën 64 portale të

Eksperti i sigurisë, Ervin Karamuço ka deklaruar në “Real Story” se portalet deiznformuese janë shtuar shumë në Shqipëri.

Sipas tij, këto portale dëmtojnë jo vetëm bizneset, por dhe individë të caktuar, të cilët identifikohen si kriminele dhe pa qenë.

Sakaq, ai ka zbuluar se pas arrestimit të Fredi Belerit, u hapën menjërët 26 portale të paidentifikuara, që bënin propagandë për këtë çështje.


“Kur vjen një partner serioz për të lidhur një kontrat, e cila normalisht ka  përfitime jo vetëm për atë, por për të gjithë neve, ai do të hapi dhe do të shikojë në Google Search se ky person nga informacione të mediave të paidentifikuara del që ka qene bandit, vrasës etj dhe ai largohet. Ka ndodhur në dy raste në Shqipëri kohët e fundit dhe i janë lutur këtyre portaleve në Shqipëri, hiqini, fshijini se na dëmtoni imazhin në raport me biznesin.

Mbas arrestimit të Belerit janë numëruar 64 portale të paidentifikuara brenda dhe jashtë vendit që flisnin vetëm propagandë, vetëm për këtë çështje, sigurisht të influencuara nga dikush, ato quhen influenca malinje pavarësisht se Greqia është vend fqinj i joni, anëtar i NATO-s etj, por 64 të menjëhershëm që mbërrijnë nga hiçi është një alarm në këtë drejtim që po flasim”, u shpreh Karamuço.

6 Komente

 1. S
  Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes.....

  Allah uakbar....

  1. P
   Parruca

   Pse shkon larg, shih komentet e Temes

   1. .
    .

    Portale propagandistike kur mbrojne te vertetat per ceshtjen Beĺeri. Dhe portale informuse kur eshte ceshtja per te baltosur pa fakte Belerin. $$$$$$$$ Propaganda e pist Arnaute ne full action per te mbrojtur pislleqet qeveritare.

    1. a
     american23al

     Cfare jane koto idiotizma : "u hapen 64 porta te paidentifikuara propagandistike" keto lajme vijne nga halete greke dhe sherbetoret e saj sepse ti ke burime mediatike te identifikuara antishqipetare te financuara ne greqia si emisioni i Canit e tjere.. qe vjell vrere kunder Shqiperise dhe shqipetareve dhe sharlatenet apo me mire inteligjenca mercenare na tregon burime te paidentifikuara, kjo tregon qe ne Shqiperi nuk ka shtet por shoqate Big Brother..... TURP......

     1. D
      Dhionisios

      portale Made in Janulla dhe kisha orthodhokse greke ne Shqiperi

      1. X
       Xha

       Jooo, nuk është e mundur. Beleri është i rënë nga qielli për të shpëtuar këtë botë. Harixhinjte grek u dogjën me Belerin. Kështu ndodh kur vetë pas mutit, bëhesh pis.

       Lini një Përgjigje