Edi Rama: Dronët Bayraktar do përdoren edhe kontrollin e territorit për mbetjet, ujërat, ndërtimet pa leje

3 Prill 2024, 19:57Politika TEMA

Edi Rama: Dronët Bayraktar do përdoren edhe kontrollin e territorit

Gjatë aktivitetit të organizuar me rasti e çeljes së Qendrës së re të Inovacionit, Sigurisë dhe Mbrojtjes Kryeministri Edi Rama u ndal  edhe tek dronët Bayraktar me të cilët është pajisur Forca Ajrore.

“Ne do të mund t’i bëjmë, më në fund, pa njerëz në terren, por me sy nga lart falë dronëve Bayyraktar”.

“Falë koordinimit që po bën Ministria e Mbrojtjes dhe disponimit të Shtabit të Përgjithshëm, ku institucionet që kanë lidhje të drejtpërdrejtë me inspektimet më të rëndësishme në territor janë vënë në kontakt dhe po përgatisin protokollet e punës do të kemi supervizim të vazhdueshëm dhe të pagabueshëm për territorin në aspektin e mbetjeve, në aspektin e ujërave, në aspektin e tokës bujqësore, të parcelave të punuara, të parcelave të papunuara, në aspektin e ndërtimeve, në aspektin për ligjin në ndërtim dhe ndërtimet pa leje dhe kështu një tjetër pjesë e llumit të korrupsionit, që është produkt i shkallës së modernizimit, do të largohet nga jeta e përditshme institucionale dhe nga jeta e përditshme ekonomike dhe sociale e vendit, siç është larguar një pjesë e madhe e atij llumi falë gjithë shërbimeve që prej disa vitesh ofrohen sot online përmes portalit “e-Albania””, u shpreh Kryeministri Rama.

6 Komente

 1. D
  DS

  Po mbetjet qe i ka bere mal salillari ne Vore e qe autostraden e perdor si shesh kantieri a do ta pikasi ky droni?

  1. I
   Idioti

   Futja ca te vjen ne mendje o Edo se ka mjaftueshem qe ngelen te mrekullar nga cfare thua,pamvarsisht qe ato qe thua as nivelin e idiotesis nuk arrijne

   1. K
    Ku ku lokja per loqet qe polli!

    Ore ky lloj kungulli nuk ka limit badallallëku. Pasardhësi dhe djali politik më i arrirë i Sali Berishës dhe pjella më e shkëlqyer e vaginës së berishizmit. Blej edhe ca rraketa balistike për kontroll trafiku dhe kontrollin ndaj ndotjes së ambjenti o Zog gomari!

    1. E
     E verteta dhemb....

     Hahahaha beqiraaaaaaaaaa sumpalare,me paret tuaja citjoneziu do tju spiunoi me Bayraktar sa here shkerdheni Hanemet....!

     1. T
      Tutu

      Po per te shperndare pica do perdoren..!!?…

      1. M
       Merre me lemg se mishi mbaroi

       Po sikur kena dhe Satelitet . Ndonje te re ? Ndonje zhvillim ? Cer behet nga kozmosi?

       Lini një Përgjigje