Berisha tërbohet me ambasadorin britanik, pse mbrojti shqiptarët: Të hetohet, se paguhet nga Veliaj dhe më shpalli “non grata” kot

9 Nëntor 2022, 12:31Politika TEMA

Berisha tërbohet me ambasadorin britanik, pse mbrojti shqiptarët:

Ambasadori britanik në Tiranë, Alastair King-Smith, ka mbrojtur shqiptarët pas sulmeve të ditëve të fundit në mediat britanike.

“Më duhet të them se jam i zhgënjyer nga raportimet e mediave angleze lidhur me Shqipërinë. Dhe unë dua të tregoj se sa e vlerësoj komunitetin shqiptar në Britani.

Por njëkohësisht unë jam këtu dhe shikoj se sa vend i bukur dhe mikpritës është Shqipëria, dhe po inkurajoj mediat që të shikojnë këtë pjesë, që edhe britanikët të vijnë dhe ta vizitojnë.

Shpresoj që të kemi sa më shumë raportime pozitive dhe që britanikët të vijnë këtu”, deklaroi ai.

Kjo gjë ka tërbuar Sali Berishën, që prej ditësh është duke bërë politikë me raportimet e mediave britanike, që demonizojnë shqiptarët si kriminelë e trafikantë.

Berisha nëpërmjet një shkrimi në portalin e tij, iu ka bërë thirrje mediave britanike që të hetojnë edhe ambasadorin britanik në Tiranë, pasi sipas tij, ai paguhet nga Erion Veliaj dhe ka ndikuar që Berisha të shpallet “non grata” nga Britania e Madhe.

“Në fakt, ai nuk do mbahet mend për ndonjë gjë në vendin e tij dhe as në Shqipëri, përveçse pozave dhe dekorit në krah të Veliajt.

Mirëpo realiteti shqiptar nuk janë xhirot nëpër klubet e natës me Veliajn dhe as pozat në ambasadë me simbolin e korrupsionit shqiptar, Ilir Beqaj.

Ai duhet të kujtojë se është ambasador në një narko-shtet, i cili drejtohet nga krimi dhe prej krimit po rrezikon edhe vendin e tij.

Ndërkohë do kujtohet për faktin se gënjeu qeverinë e tij, duke e paraqitur një ish-emigrant shqiptar në Angli, si funksionar të lartë të PD-së.

Ky u përdor si argument nga qeveria e tij (për shpalljen non grata të Berishës, se portalit të Zenit nuk ia nxë goja ta përmendin), ndërkohë që ish-emigranti nuk është as anëtar i PD-së.

Do ishte mirë që mediat e vendit të tij të hedhin sytë edhe nga kjo gjë dhe të kuptojnë se realiteti shqiptar eklipsohet edhe nga të tillë diplomatë, që më shumë mendjen e kanë te tuxedo se te hallet e vendit të tij. Sigurisht dhe hallet e Shqipërisë”, thuhet në shkrimin e portalit të familjes Berisha.

36 Komente

 1. S
  SADAM - Kufoma ane e mban Viles se Lalzit

  sa Kufoma fshen ne Bodrum ky Sadami i vicidolit nuk kan te numeru .Mirpo Spak e ka Mik kte Terrorist Islamik mikun e Bin Ladenit

  1. H
   Halili

   Berisha i duhet Edi Rames si dordolec per zgjedhjet.

  2. T
   Tropoja

   Po anglezet pirat hajduter kane qene gjithe jeten grabites mezi presin ndonje darke nga lali plehu

   1. T
    Tropojan nga Lushnja alo ushnja

    Alo lushnja cfare moshe ke ? Se nongrata ka ikur per lesh dhe justifikohet se ka mbi supe mijra krime po ti mo laluci mos je dhe ti i ikur per lesh bubi

    1. D
     Drini

     E gjjete zgjidhjen ti malok i mutit? ah sa ju dhimset kerma nongrata,. Keni vjedhur ne kohen e atij o plehra po tani vajti per lesh, mos mbani shpres.

    2. k
     k

     Lidheni ,se ka lajthitur komplet non grata.

     1. L
      Loli

      Te vertetat te duken LAJTHI ty ?? Epo sta ka fajin njeri

     2. a
      anti anarkisti

      KAFSHE, vrases dogje Shqiperine per 32 vite e vide e plackite me me Fazliqet, Arkanet, Millosheviqet dhe RUbLAT ruse etj. dhe perseri po bene te njejetn gje. Njeri pa moral, pa karakter e pa fije dinjiteti . Vafsh ne FERR - TURP ka ka mbrenda Shqiperia.

      1. T
       Ter jeten e tij vetem Shpif mbi gjithcka Krimineli

       I vetmi argument per kte Sharlatan e njeri Primitive eshte ____SHPIFJA !_______________________SHPIFESIRA E BOTES PJELL SHPIFJE - Nuk ka asnji Politikan ne Bote qe nga mengjezi ne darke vetem te SHPIFI vec shpelllarit politikanit te Kazanit te Plehrave Perse lihet ala i Lire Kryekrimineli !

       1. S
        Shkodrani-Belgjike

        Tropojan te pa bese, tan bota thot je i pa deshiruar ti prap shan te tan, ptu rrac mutit.

        1. a
         arqile

         Sala e mori damken qe i takonte duke u shpallur non grata nga Amerika dhe Britania e madhe.E verteta eshte se ne cdo vend qe i takon Alence Atllantike ku ne bejme pjese per fatkeqesite qe i ka sjelle ketij vendi sala sikurse analoget ne vende te tjera duhej te ishte ne burg me pakta dhe duhej ti jepej asnje lloj hapsire per te disinformuar.Besoj se perendia e madhe do te kryeje ate qe nuk e ben drejtesia ne kete vend.

         1. c
          cipini

          Ky plehre krijon trubullira per momentin, por nuk i ben fare pershtypje qe e dergon Pd poshte e me poshte me menyren si sillet dhe cfare nxjerr nga goja. Shpirt zi, kriminel.

          1. N
           Neritani

           Eshte Gje E Keqe Kur Je Mesuar Ter Jeten Te Vjedhesh Dhe Kur Bie Nga Pushteti Eshte E Veshtir Ta Pranosh Prandaj Edhe Sala Do Qe Te Vij Me Cdo Kusht Ne Qeveri Qofte Kjo Edhe Me Gjakderdhje Sepse Ujku Kriminel Qimen Ndron Por Zakonin Nuk Do E Hroj Kur

           1. P
            Prof., Doktor. Vrases, Komunist Saleh Berisha

            budalla me brire!!! me trapa ata qe e ndjekin.

            1. I
             I biri i Karaxhicit

             Ky shkerdhate serbe,qe i vinte turp te takonte nenen e tij,nxin gjithe Shqiperine,se kujton se do kete mundesi te ringrihet,ky moster,Ky eshte turpi i kombit,i lindur nga turpi,dhe qe do vdese me turp.Bemat e tija dhe se kush eshte,ky hale,shqiptaret i dine mire

             1. K
              Kafe Te Ollga

              Ç'e bën të flasë , mendimi a'ç'ndien ? Livadhi u mboll jonxhë e jeshilon kur ti vijë ora , por ai do me patjetër t'ishte në mes të jonxhës e sheh kullotën e vehten duke kullotur e fryehet pa vënë jonxhë në gojë .

              1. M
               Martin

               Mero na cave trapin me kete kufomen qe qelbet ere .

               1. T
                Tanguli

                Pirth pirth se si dicka do mbetet per ju qe artikujt i komentoni sipas menyres tuaj….

                1. s
                 shqiptar

                 O kurve plake e zgjebosur po si nuk e kerkove nje here te vetmne fajin tek halelleqet krimet e poshtersite qe i ke bere e vazhdon ti besh kombit tend o mbeturine e Vrangelit.Pu tu shofte fara e qelbur o mut ster muti

                 1. K
                  Kriminelit , të gjithë i duken kriminelë !

                  Po janë fëmijët tanë ata që shkojnë me gomone , nuk janë kriminelē e as bij kriminelësh , se po të ishin të tillë , do shkonin me avion si fëmijët tuaj që nuk dinë ku t’i prishin PARATË e PASTRA të vjedhura me DJERSËN e B......ALLIT nga prindet e tyre !

                  1. Çekiçi

                   Sali Kali dhendrri i Milices pretendon se Amerika Anglia dhe e tërë bota janë te korruptuar kriminel dhe hajna Sali Kali është genjeshtari më i madh në ketë botë qe duhet futur në librin e GENISIT per genjeshtar ndersa Albin Muti duhet te futet në librin e GENISIT per mashtrues

                   1. P
                    Pokeristi

                    Të thuash i lajthitur është si t’a përkëdhelësh këtë monstër.Ai tashmë prej vitesh mund të kosiderohet psikopat reaktiv i rezikshëm,që në çdo moment mund të sjellë pasoja të dëmëshme. Zaten mjeshtërija e “kurimit” psiqik të ngdalshëm dhe të vazhdushëm që i bëjnë ndërkombëtarët ,ka piksynim tretjen e plotë mendore të këtij myteberi. Me gjithë atë kurimi popullor shqipëtar do ish ajo shprehja,VARI Teneqen.

                    1. S
                     Sula

                     Nuk e ka fajin ky shpellari. Fajin e ka familja qe nuk e mban te lidhur. Parashikoj qe brenda 6 muajsh do ta shikojme rrugeve te Tiranes per ta mëshiruar !

                     1. S
                      Shqiptari

                      Dy nga antishqiptaret me te terbuar jane serbet Vasa Çubriloviç me “Promemorja” dhe Vlladan Gjergjoviç shqiofoles me librin per Shqiptaret Te dy keta serb kane nje urrejtje te pakufushme per shqiptaret dhe punuan fort per shuarjen e shqiptareve dhe shpopullimin e trojeve shqiptar -Por nese ka antishqiptar te terbuar qe ua kalon ketyre dy shkjeve,ky eshte llumi komunisto-enverist Sali Berisha.Gjuha e tij prej banditi malok komunist ia kalon asaj te Gjergjoviçit. —Jam i bindur qe nena nuk e ka pjelle kete plehr, por e ka vjelle ose e ka dhjere nga bytha. -Po nuk la rob mbi toke ky horr pa perdhosur ne nje gjuhe qe nxjerr vetem llum.Turp!

                      1. T
                       Tomorri.

                       Gjithe bota i njeh mire lolirat e tua prandaj cdo dite do ta cjerre masken deri sa te dale fytyra jote e vertete.

                       1. T
                        Tomorri.

                        Gjithe bota i njeh mire lolirat e tua prandaj cdo dite do ta cjerre masken deri sa te dale fytyra jote e vertete.

                        1. 1
                         19

                         Rrace e ralle paska qen .

                         1. M
                          Moza

                          Ariu i malit as te thonjtë e këmbëve nuk i vjen Enverit . Të paktën Enveri kurr nuk krijojë përçarje në popull (jugor apo verior) dhe kurrë nuk uli popullin në sytë e mbarë botës siç po bën ky qen bir qeni dhe kurrë nuk ka vrarë më shumë se kjo bishë monstruoze që futi vëlla vrasjen në mes shqiptarëve ,që vodhi shqiptarët në mënyrën më kriminale të mundëshme,që numëronte kafet e Nexhmijes që kurrën e kurrës nuk krahasohen me vjedhjet e këtij monstre A ka njeri më të ulët e më pa moral? I japin kurajo ato 200 petritat që i ka joshur me vjedhjet galopante që i ka bërë këtij populli. Edhe lëkurën ja ropi shqiptarëve

                          1. A
                           Amerikani

                           Per te paren,nuk ka per ta"varur" njeri,se per E.Veline behet fjale. Kurse me problemin e dyte(qe behet fjale per ty,qe je qendra e Botes per te gjithe),do merret gjithe Anglia,deri sa ta perzene ambasadorin nga Shqiperia. P.S.Ne fillim u shprehe,qe s'dua t'ja di per "Non grata"-n,tani sikur po e permend per dite.Kaq shume te paska djegur?

                           1. Aqifi nga Himara

                            Me duket sikur MME ne Shqiperi paguhen nga Berisha vetem per coroditje e gjurulldi.Fjale koti non sens ka nje kryeminister.Do ishtee llogjike mos te botoni lajthitje te tilla

                            1. D
                             Dani USA

                             Edi Rama lexo komentin e Halilit dhe behu demokrat i vertet dhe mos mba me Berishen dhe ilirin per te fituar zgjedhiet behu realiste dhe zgjedhiet i fitone me bindeshem pa ata dhe vendos drejtesin qe qe te zbatoin ligjet dhe jo Arben krajat per ndryshe ke per te ngelur ne mes te rruges.

                             1. V
                              VISI

                              TE QIFSHA SOJIN O RRAC MUTI NE PIDH TE SATEME KE PER TE SHKUAR TA KA PRER BILETEN SHBA

                              1. Z
                               Zateniketa

                               Të qoft qëni nënën o shkërdhat

                               1. Y
                                Y.H

                                He plak i poshter te qifsha ropt ku ti kesh. Ke bythe ti lopcar Vicidolli te shash ambasadorin e mbreterise me te madhe te botes.

                                1. B
                                 Bardha

                                 Rrofte Salihi i sheqere karaxhixhit

                                 1. A
                                  Adem Jashari

                                  Ky psikopat sikur flet nga Beogradi. Kaq siguri , mbeshtetje dhe investim , ka ky qen ne zemer te Shqiperise ? Ku eshte Shteti , ku jane organet e drejtesise qe i paguajme sa frengu pulen ? Akoma do merremi me komente per gjemat qe i ka bere vendit ky kriminel dhe qe SPAK-u qe duhet te beje detyren me dosjet qe i jane bere kapice , bashke me Meten ? Atehere kot qe llomotisim 30 vjet per qelbesirat, nuk u hyn gjemb ne kembe.

                                  Lini një Përgjigje