Blendi Fevziu për Metën: Një lloj kafshe poltike! Është kriminale përfshirja e bandave në zgjedhje

21 Mars 2023, 09:18Politika TEMA

Blendi Fevziu për Metën: Një lloj kafshe poltike! Është

Blendi Fevziu në emisionin ‘Të Paekspozuarit’ në MCN TV deklaroi se Ilir Meta ka një parti votash të cilat nëse do i ruajë, ato vota do jenë jetike për opozitën.

“Mendoj se Ilir Meta ka një parti votash që do përcaktojë sa janë. Dhe ne se dimë se sa është rezervuari i Partisë së Lirisë dhe se dimë se sa do ta riaktivizojë elektoratin e tij.

Meta është një njeri, lloj kafshe politike dhe nëse do ti ruajë këto vota ato janë jetike për opozitën. Votat e Ilir Metës për të përcaktuar një fitore të opozitës janë të domosdoshme e do apo jo Ilir Metën”, tha Fevziu.

Ndërsa lidhur me përfshirjen e bandave kriminale në fushatë, Fevziu e cilësoi si katastrofë.

“Përfshirja e bandave në zgjedhje është katastrofë. E dyta kam një bindje të fortë që nuk të japin vota por më shumë të dëmtojnë. Në Tiranë për shembull të mendosh se do marrësh vota me banda është e pamundur, prandaj i drejtohem çdo politikani se tentativa për të përfshirë persona kriminalë në zgjedhje është kriminale”, u shpreh Fevziu.

 

 

 

6 Komente

 1. "
  "BOHOTINA"

  Po ti e di veten kush je? Gjeja me e veshtire tek nje njeri eshte njohja e vet vetes... Mjere ti...

  1. k
   k

   Ky degjenerata bashkë me ato tjerët që dalin çdo natë nëpër tv,janë shërbëtorët dhe bashkëfajtorët e mafjes dhe korrupsionit në shqipëri.

  2. I
   Iken iliri del monika

   eshte nje spiun e hajdut politik qe ka tufen e vet te budallenjve e hajduteve si familja e peco pa dhembe

   1. S
    Shkullaku mendone te shkeputet nga Berrisha

    Je i detyruar ti thuresh elozhe spiunit pasi je pjese e grupit kriminale por nuk funksionone je kthyere ne demode je i dale boje

    1. B
     Bato

     Kur jep mend ky bajga i Neki Bej Staroves ( formalisht pasi Nekiun e trodhen te burgosurit e kryengritjes se Fierit pasi e kuptuan se po i spiunonte dhe Hektorin babin e Fevzos gruaja e Neki Beut e beri me Enver Hòxhen.Kalene pasardhes bimbashi i Gjirokastrës)Pthuuu te dhjefsha rracen o pleher.

     1. S
      Skraparliu

      Tani tu hapen syte o blendi kur i perdorte baba juaj sali bandat nuk i shikoje kurse tani te duket karrastof je burre me dy fytura se te hahen leket e sales ke mundesi te flasesh ne tv. Dhe flete sikur ti je shpetimtari i shqiptarve por nuk ta mbane bytha te thoshe nje fjale per salen ilirin e monen o servile o plere qe mw leket qe mere nga gjaku i shqiptareve do zoti i bene ilace dhe bolle brodhe boten me leket tona rence vetem ti nga avioni.

      Lini një Përgjigje