Bllokuan foltoren, përjashtohen për 10 ditë nga Kuvendi 8 deputetë të PD-së

8 Shkurt 2023, 14:30Politika TEMA

Bllokuan foltoren, përjashtohen për 10 ditë nga Kuvendi 8

Janë përjashtuar nga seanca parlamentare për 10 ditë, 8 deputetë të Partisë Demokratike.

Të përjashtuar në dy seanca do të jenë deputetët, Luçiano Boçi, Ina Zhupa, Albana Vokshi, Luan Baçi, Tritan Shehu, Ervin Salianji, Gazment Bardhi dhe Bledion Nallbati.


Kërkesën për përjashtimin e tyre e depozituan deputetët e Partisë Socialiste pas situatës që ndodhi në seancën plenare të javës së kaluar me bllokimin e foltores.

 

4 Komente

 1. 1
  1

  Mire ua ben plehrave.Parlamenti eshte vend ku shpalosen alternativa jo ring boksi e akte rugacerie

  1. E
   Eni

   Me mire vetem me PS....cna duhen te tjeret....ata nuk na e duan te miren....te rroje partia

   1. T
    Tirona Re

    jashte qelbesirat se e kthyen kuvendin ne kopesht zologjik Lerini te shkojne te SHQUP dhe te vrasin njeri tjetrin me leva ,dri,koke dashi....

    1. Labi

     Ne kuvendi e kesaj te enteje vjen krye zagari i foltores.

     Lini një Përgjigje

     Blog Tema