“Boll më me skuthin 1 dhe skuthin 2”, Meta: Shqiptarët e kanë detyrë t’i japin fund këtij cirku të shëmtuar, të gjithë në Bulevard më 11 shkurt

8 Shkurt 2023, 14:22Politika TEMA

“Boll më me skuthin 1 dhe skuthin 2”, Meta: Shqiptarët e

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka bërë sot thirrje për pjesëmarrje në protestën e 11 shkurtit.

Në një dalje për mediat, ai ka thënë se skuthi 1 dhe 2 do të përfundojë si McGonigal, por pa përmendur emra.

“Nuk ka mazhorancë, mazhoranca është një bandë. Të gjithë shqiptarët që i thonë vetes patriot, e kanë një detyrë që t’i japin fund këtij cirku të shëmtuar.

Të gjithë një 11 shkurt, atje, të mbrojmë atdheun, familjen. Boll më me skuthin 1 dhe skuthin 2. Ata e kanë vendin, atje ku e ka ai njeriu që përdornin ata.

Siç e ka treguar vendi i vet. Ne duhet të jeni shumë herë më të shqetësuar se çfarë i ka bërë dhe po i bën ky interesave tona kombëtare. Ndaj të gjithë në 11 shkurt atje, te Bulevardi Dëshmorët e Kombit. Ta dëgjojë e gjithë bota”, është shprehur ai.

30 Komente

 1. t
  tata luigji

  Po keshtu eshte ti spijuni i sigurimit te shtetit, sa here je ne rrezik ti dhe berishet populli duhet te ngrihet ne rrevolt, Jo mor ta shkerdhefsha ish zonjen e pare nuk mundemi me tu mbrojme tani koha te jepni llogari.

  1. k
   k

   O fshatar injorant hajdut i korruptuar,dorëzo gjënë e vjedhur popullit.

  2. a
   amerikani

   O ILIR HAJNI I FLORIRIR O ILIR SPIUNI I SHTETIT O ILIR FAQEZIU AKOMA PO MËNDON MË VJEDH KETE POPULL FUKARA TURPI TE MBULOFT

   1. E
    Edkari

    Vertet "boll më me skuthin 1 dhe skuthin 2." Duhet me ja lshue venin MALOKUT SHPELLAR dhe VRASES 1 dhe MALSORIT PIJANEC dhe HAJDUT 2

    1. d
     demokrati

     KETU E KE GABIM ! NE SHQIPERI KA VETEM NJE SKUTH DHE AI JE TI.

     1. i
      ish spiuni

      EDI RAMA kur do hapen dosjet?Leri menjan pazaret,te shofim kete trimin si do behet lepur

      1. K
       Kosore cfurqe lopaty te shpetojme spiunin I.M

       Vila me 13 wc ne bregdet tre femijee studime ne Londre me Bentley pa punuar asnje dite ky alkolik qe do vriste veten ky Mic Sokoli qe ka lindur ne lartesin 10 mije metra kerkone te fshehi krimet mbas protestes .Shqiptaret duhet te protestojnr perse keta kriminel nuk jane ne burge si ka mundesi ky spiune ka aritur majat e piramides shteterore me nje intelegjence si ajo e ujkut te Fierit .....

       1. L
        Like floriri krrabë

        Para se të blshë thirrje për protestë e revolucion më 11 shkurtë, në bulevardin që serbi Berisha vrau 4 veta me duar në xhepa shko e sjellë fëmijët e tua nga Anglia, dorëzo dollarët e publikuar në vidio, dorëzo floririn e marrë në Krrabë sipas avokatit, dorëzo vilat në gjirin e lalëzit dhe ato të Londrës ne Angli, trego shokët që ke vrarë e zhdukur si dhe punëtorët të gurores e tua si dhe paguaj lekët për operacionet plastike të bërë nga monike deri në organet seksuale. Pastaj merr pjesë në revolucion. Ore vulëhumburi spiun e kaluar spiunit.

        1. r
         rezari

         A ka skuth me te madh se ty? Flet keshtu se Ramen e Berishen i ke ne krah.

         1. J
          Josif Shpati

          Po si te besojme ne tek ju o Zoti Ilir kur ju Saliu u thoshte Like Floriri ne vidion e Dritan Priftit ju çfare sthoni per ti marre aprovimin e tij per hidrocentralin qe do te ndertohej e pale qe ministrite qe i more Saliut i mbushe me lloj loj te paaftesh militante pale reagimi yt me 21 janar kur gardistet e Saliut i vrane ata te shkretet me duar ne xhepa kur protesta kish mbaruar.Po ky tjetri Sali Berisha pa faj eshte per Gerdecin per 21 janarin Remzi Hoxhen e te tjera qe e erresojne qeverisjen e tija.Çjane keto revolucione qe dote beni mos bindje civile e lloj shpikjesh te Saliut ,ju asnjehere se keni patur te shkruar qe demokracia , pushteti Eshte Vota e popullit me 14 Majit

          1. E
           Edi , hamut aty ku je Mut Mutaj s'ke ku shko

           nuk cudit asnji Shqiptare ,qe nji Funderine si ky , lindur me nji ndergjegje te vdekur qe qelb nga ai Moral Bajgash , te recitoj dicka nga Teatri i Burgut Rec . Natyrishte qe kerma njerezore si ky , pregatiten me rolet qe enderojne te marrin ne skenat e Burgut edhe me role te tilla kaq Dhishem Kontreavers ,qe mundet te shkaktoj te qeshura te medha por edhe duartokitje te pavetedijeshme , per tu ambjentiuar me ate qe e pret Burgun .Tuítulli i Skecit eshte : ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; : Me shikoni ju popll mua _Skuthin ose Shkerdhaten nr 2 te ktij vendi -qe rastesia me rrasi ne Politike dhe nuk lash gjo pa Vjedhe ktij shteti ,nuk lash Poshtersi e tradheti pa i ber ktij vendi ,sa edhe nji Prifti Grek ja mora carin ne Goje ne KrishteLindje pasi ja ngriti lart Mona ? Ai qe vodhi Thesarin e Shtetit me Elikopter madje dhe Hollivudi ne vend te inspirohej me injoroj mua dhe beri film per Xen bythqirin e Skuthit nr 1 - ai qe s'lash krim pa ber e Ministri e Buxhet pa vjedhur e Prona pa pervetesuar - Vila e Lalzit eshte e fundit ,me e pavlera - pra dua te them Un s'jam ai I.Mutaj ai krimineli tradhetari hajni qe shpartallova shtetin joooooooooooo e keni gabim : Un jam ky qe po Recitoj !!!!!!!

           1. T
            Tironsi

            Ty te lumte ty o burri i kurves se Shallvareve kur kemi funderrina ne SPAK qe te lene akoma te bilbilosesh. Ne cdo vend demokratik ti dhe kryekrimineli Berisha do te ishit plasur brenda me kohe.

            1. M
             Mara emigrante ne Itali

             Sa hete qe kwta jane nr rtezik fillojne me prrsione ,Rama as e ttu e as e qeth per ty dhe per salen o frikacak ,te gjitha te keqiat qe i keni bere ketij vendi mundohwni tia hidhni Tames ,populli ju njeh mitr o koke pa lare Tama prap do te fitoje dhe ju do te shpalleni parti r jashtligjeshme .

             1. x
              xhoxhi

              Po mirë more shokë si u bë puna e spiunllëkut për këtë fytyrë aman o zot?Pse nuk na thotë autoriteti i dosjeve ka qënë apo jo spiun?Përse u bë zhurmë për këtë në parlament dhe tani nuk flet njeri?Ja kështu këto fytyra të shëmtuara nuk diskreditohen në publik që ta mbyllin gojën.Populli duhet të dijë janë të tillë për ato që shkruhen për politikanët?Po kë të pyesish thuaj?????

              1. x
               xhoxhi

               Po mirë more shokë si u bë puna e spiunllëkut për këtë fytyrë aman o zot?Pse nuk na thotë autoriteti i dosjeve ka qënë apo jo spiun?Përse u bë zhurmë për këtë në parlament dhe tani nuk flet njeri?Ja kështu këto fytyra të shëmtuara nuk diskreditohen në publik që ta mbyllin gojën.Populli duhet të dijë janë të tillë për ato që shkruhen për politikanët?Po kë të pyesish thuaj?????

               1. c
                ce

                O hunderr a e pe ne Kurbin se sa vete te vijne pas ?. 16 vete ishin ne salle nga te cilet 8 nga Tirana ( 3 shoferet, 1 gazetar, 1 kameraman dhe 3 cupelina te Jales. Kurse ato nga Kurbini ishin 8 vete nga te cilet njera ishte roja i godines,tjetra pastruesja ,tjetri gazetari lokal pra 5 vete ishin te detyruar te degjonin mrrokllat e te fortit te pazarit te ri qe eshte mprehur shume per 11 shkurtin por do shfryhet si tollumbace si gjithmone dhe do kthehet si i dhjere ne Lalez.

                1. L
                 Lilo

                 Kush te dekonspiroi si spiun, beri dem te madh! Te kishin perzgjedhur per bashkepuntor afatgjate. Po ti mos u dekurajo, pasi shprehite e fituara te ndihmojne te hidhesh e perdridhesh sipas situatave e interesave. Pastaj si i lig e i pafytyre qe je, te bejne te pandjeshem per cfare thone e dine njerezit per ty.

                 1. R
                  RROÇKOPANI

                  Ky spiuni HAJDUTE...i di shqiptaret fare rrotcari..hahahahahahaha

                  1. V
                   Vardemi

                   Zjar berati zjar terpani zjarr lefter maliqi.

                   1. V
                    Vardemi

                    Zjar berati zjar terpani zjarr lefter maliqi.

                    1. M
                     Me mire Dje

                     Kur te te shikoj si une qe nxehem me batanije e ha nje here ne dite,mbase dal ,deri athere ju qifsha kurvat te gjitheve Pa dallim majtas e djathtas

                     1. A
                      Ani

                      Per cfare te dalim apo qe te maresh karrigen e pushtetit ti sikur se cim me clloj krimineli je

                      1. B
                       Beni

                       Sa here e shikoni veten ne rrezik kerkoni te ngrihet populli ne revolt po pse me ju do merret populli.Ne burg e kenk vendin.

                       1. E
                        Eno

                        Ti je person qe duhet te hetohesh dhe denohesh per kirme ndaj qytetarve korrupsion te lart dhe vjedhje te pasuris se shtetit o legen

                        1. O
                         Olsi

                         A ju meritoni burgun se e keni rropur kete vend.Po do ju vij dita mos u shqetsoni.

                         1. K
                          Keti dhembecakallja

                          Skuthat e shohin qe ju eshte afruar litari te gryka dhe i bejne thirrje popullit per ti mbrojtur me mos bindje nuk jane ngopur akoma duan te shkaktojne tragjedi te tjera . Atje femijet tuaj nxirrini per te protestuar dhe ata alabaket qe ju ndjekin prapa qe akoma nuk ju njohin kush jeni se edhe ata qe kane perfituar nga ju nuk ju vijne se e shohin qe ju jeni te mbaruar . Koha juaj ka perfunduar tani e ka radhen S P A K U na keni haxhuar tere ato para per operacione plastike dhe me shume jeni deformuar na e shpifet kur ju shohim ne ekrane.

                          1. J
                           Joni

                           Po po dhe do t t dgjojn ty shqiptaret se ca thua kur ske ber 1 gje tmir per vendin po vec llafe boshe

                           1. M
                            Muzaka i Ri

                            Drejte e ke, te ike sa me pare sk1 dhe sk2 dhe te vije muti madh 1 dhe muti2 qe je ti, dhe ca mutra te tjere pas jush.

                            1. G
                             Goni

                             Asnje nuk ju vjen shkoni vetem

                             1. F
                              Flori

                              Nuk ju do njeri se e keni mendjen vec per dhune

                              Lini një Përgjigje