Braçe “i mbyll gojën” Spahos: Në kohën e Saliut paga minimale ishte 191 mijë lekë, tani mendojmë edhe për çiftet e reja

30 Mars 2023, 14:58Politika TEMA

Braçe “i mbyll gojën” Spahos: Në kohën e

Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe ka marrë fjalën për replikë pas përfundimit të fjalës së deputetit demokrat, Edmond Soaho i cili ceku problematikat me të cilat shqiptarët po hasen gjatë qeverisjës së kryeministrit Edi Rama si dhe premtimin e këtij të fundit i cili ditën e djeshme tha që paga mesatare do të shkojë 900 euro.

Spaho tha se ky premtim i Ramës është thjesht një premtim elektoral dhe se nuk do të realizohet nga kryeministri.

Ndërkohë, Braçe i solli në kujtesë Spahos periudhën gjatë qeverisjes së Berisha ku paga minimale ishte 191 mijë lek dhe se nuk kishte asnjë lehtësi për çiftet e reja si dhe për fëmijët e porsalindur.

“Në kohën tuaj ccfarë i jepnit ccifteve të reja? Zero shtëpi. Paga jote minimale në fund të vitit 2013 më e larta në rajon ka qenë 191 mijë lek, pra ti një burri dhe një gruaje në kohën tënde në kohën e Sali Berishës nga 191 mijë.

Ndërkohë sot paga minimale për një ccfit të ri është 400 mijë lek dhe plus 400 mijë. Fmijëve i jepje zero lek. Pyeti pak sot sa marrin?”, tha Braçe, i cili u duartrokit më pas nga deputetët socialistë.

8 Komente

 1. L
  Latif Dreqi

  O miush krahasoje me Zogun oseme kohen e osmaneve..Po ka 10 vjet, 1 dekade ne pushtet i nipi i Spiro Kolekes, o bastard kombinati.

  1. A
   Aqifi

   O Laqif ! Shurrëmbajtësi i Enverit dhe zarat e tij do vdesin në opozitë , sa të jeni ju mortjemëdhenjtë nëpër këmbë .... ndërkohë Rama do vdesi në KM ende si KM pas 40 vjetësh .

   1. L
    Latif Dreqi

    Ishalla shkon ti ne pidh te s'emes para nipit te Spiro Kolekes, te pshurrsha varrin, skllav e bij sklleverish. Ptu krimb haleje.

  2. k
   kan bo Vila ne Lalz e Shengjin kudo maskaranjte e

   banda e shpellarit nuk mendonte per shqiptaret ,por si te vidhnin gjithcka ne kte vend

   1. H
    Hasoni

    Edmond Soaho kush është??

    1. D
     Devolliu

     Edmond Spaho është një zagar i Sali Berishës , që në sallën e parlamentit leh vetëm për interesat e Saliut .

     1. S
      Sufllaqe bashkia TR

      Po e pate lexuar lajmin thot "Edmond Soaho" Titulli thot Spaho

    2. S
     Semi

     Po sa ishin cmimet ne kohen e Saliut o Braqe ekonomisti üa punu asnje dite ne ekonomi....

     Lini një Përgjigje