REPLIKAT/ Bushati-Këlliçit: Ku do i gjesh paratë për fushatë, trego se ku i merr?

30 Mars 2023, 09:31Politika TEMA

REPLIKAT/ Bushati-Këlliçit: Ku do i gjesh paratë për

Andi Bushati e pyeti kandidatin për Bashkinë e Tiranës Belind Këlliçi se nga i merr ai paratë për fushatën duke qenë se si Parti Demokratike e Shqipërisë do të financohet ajo e drejtuar nga Enkelejd Alibeaj.

Ai tha se në përgjithësi paratë për fushatat vijnë nga oligarkët, apo nga ndërtuesit kryesor, ndaj nuk e beson se do të ndalojë ndërtimi në Tiranë.

Nga ana tjetër Belind Këlliç është treguar i gatshëm të tregojë burimin e të ardhurave për fushatën.

Andi Bushati: Ju edhe një milionë euro që duhet t’i merrnit nga shteti i mori Alibeaj. Ju praktikisht duhet të bëni një fushatë pa para. Zakonisht ne e dimë që paratë e fushatave i paguajnë oligarkët dhe ndërtuesit kryesor, prandaj ajo që nuk do ndalojë ndërtimi s’më besohet. Gjëja e parë që të bëni një program të besueshëm është të tregoni paratë e fushatës.

Belind Këlliçi: Kam përshtypjen që është shumë e vështirë për mua që të më shikoni edhe nëpër media apo për aktivitete rutinë si për mungesën e fondeve edhe për shkak të një fushate modeste që unë po bëj për shkak të mungesës së fondeve. Për shkak të këtyre vështirësive që ju po thoni. Unë po jua them që të gjitha shpenzimet do i bëj publike nëse do duhet edhe këto para periudhës zyrtare, sepse jam i detyruar. Edhe tani unë kam hapur numrin e llogarisë bankare ku depozitohen fondet. Ishte shqetësuar edhe media se pse unë paguaja Facebook.

Bushati tha se premtimi i Belind Këlliçit për transport publik falas i duket një premtim joshës për fushatën.

Sipas tij Këlliçit i duhet të tërheq vëmendjen me premtime të tilla pasi kundërshtari i tij në Tiranë është shumë i pushtetshëm mediatikisht. 

Megjithatë Bushati ka shtuar se si premtim transporti falas i pëlqen pasi ai ka një koncept të ideologjisë së majtë.

“Unë nuk jam ekspert i transportit publik. Mua më duket masë joshëse, sepse përballë një kandidati të pushtetshëm mediatikishit, Këlliçi ka nevojë të bëjë diçka për të krijuar debat rreth vetes. Aty ku unë kam objeksion, unë si i majtë jam për transport falas në këtë qytet, por nuk besoj se masa që propozohet nga Belindi si kandidat i të djathtës, është koherente me të.

16 Komente

 1. q
  qytetari

  Belind faqe simitja eshte nje tjeter lavatrice e zeze.

  1. D
   Drini

   Hajde pyetje budallaqe, po ku kane fund parate e familjes gambino-berisha. KY thuthuqi, kerrici e di vet sa leke ka perlare derivat tani.

   1. P
    Phoenix

    Mazallah se ngopen keta Anal - istat Ngelen duke kullotur ne kanalet e ujrave te zeza.

    1. a
     adi

     Po sa ka fillu te stabilizohet transporti publik tani ky putana deshiron ta shkatrroj dhe ta kthej aty ku e kan lene me autobusa zhele!!

     1. s
      spata

      Ore debil ! Po ti nga i merr parat .Sa te jete qypi i Saliut ju te gjithe aty do ngjyeni .Por sic thote populli nje fjale te urte :Kurr mos i gezofshi ato qe su takojne me drjesen e ballit .Mallkimin e kini te perjetshem.

      1. T
       Trimi

       Ose me sakte ju bofshin ilaçe.

      2. B
       Belindi

       Ore Andi jam kurioz te dij se kush te financon ty me Lapsin tend te felliqur? A ke gazetare te punesuar? Sa deklaron per taksa dhe sigurime? Me rezulton se je nje shkeles i ligjeve shqiptare. Me respekt Belindi

       1. S
        Svetllana

        Andin e financon agjentura serbo-ruse ne Tirane dhe eshte bere xheloz se po aty i merr edhe Kellici.

       2. T
        Tironsi

        Per parate e fushates pervec familjes Berisha do te financohet edhe nga vete Belindi pasi per kete ka menduar e ema e tij e famshmja Zana Kellici qe kur ishte ish drejtoreshe e Inspektoriatit Shteteror te Punes ,ka bere kerdine me gjobat qe i vendoste kompanive e firmave private. Zana njihet dhe per lidhje te ngushta me shefat e saj te Ministrise se Punes.Po keto jane histori te tjera te saj. Dhe trashegimtari i bllokut komunist dhe propozuesi i luftes civile per permbysjen me dhune te pushtetit ,Andi Mehdi Bushati i di shume mire keto.

        1. B
         Berti

         Veremliu Andi Bushati duhet te pyetet ne studiot televizive se ku i ka gjetur parate per blerjen e viles 1 milion euro ne green hills kur dihet qe ka patur vetem nje rroge gazetari ????

         1. p
          poplli

          mos shpif o Berti se vilen 1 meleon e ka brere gruaja avukate hahahahahaha. Kurse Andi futet aty vetem me vize hahahahahaha

         2. L
          Lol

          Per cilat media e kane fjalen keto qe jane te kapura nga socialistet?99% te mediave vetem zi nxjerrin nga goja Per Ramen !

          1. U
           UNE

           Tamam si buzrqeshja e Hysniut, dylberit te xhaxhit . Po behen 100 vjet qe shohim keta surreter. Te pakten nuk do na ndjekin dot ne parajse.

           1. K
            Kinema Dajti

            U po mamaja Zana Kelliçi ka punuar ne dogane ne kohen e PD dhe kush eshte mesuar nuk rri pushuar thote populli, hajdute ka qene te gjithe kohen. Faturat I ka leshuar nga te gjitha anet, po sidomos faturen e druve e perdor mire, keshtu po te beni llogarita dalin parate e Kelliçit ppa lereni vellain qe genjen ky thuthuqi. Po dhe familja e PD ka mjaftueshem para.

            1. U
             Une

             Hah Haleja pyet jashteqitjen

             1. T
              Tiransi i vertete voton Erion Velian jo kete jevgu

              Bushati kot pyet se ai e din mire qe ky jevgu mbeshtetet nga dy familjet me hadute te vendit . Saliu ka dy vjet qe bredh ne tere vendin po ka menduar per kete dite sa ishte ne pushtet pastaj kane ne koalicion MonaLiken qe nuk ju mbarohen napolonat e fjoririt te Kerrabes .

              Lini një Përgjigje