Akuzat se rriti pagat për fushatë, Rama publikon pikat e Kodit Zgjedhor: Vlen për zgjedhjet qendrore

29 Mars 2023, 19:53Politika TEMA

Akuzat se rriti pagat për fushatë, Rama publikon pikat e Kodit

Kryeministri Edi Rama ka reaguar ndaj akuzave se rriti pagat për fushatën në prag të zgjedhjeve lokale.

Rama ka publikuar një pikë nga Kodi Zgjedhor që thotë se akuza do vlente nëse do ishin zgjedhjet qendrore dhe jo ato lokale.

“Analfabetizmi politik është ku e ku më i keq se sa analfabetizmi real apo ai funksional! 

Neni që ndalon rritjen e pagave 4 muaj para zgjedhjeve lidhet me zgjedhjet politike, ku flitet për periudhën para krijimit të qeverisë së re. Leximin me zë ua bëjnë pensionistët në 14 maj”-shkruan Rama.

1 Komente

  1. f
    fjala vjen

    Po tani? Ky Edi rama u a ze ne fyt, por ata fillojne e flasin me bythe pastaj, prandaj duhet dhe ndonje hu te u a fus ne bythe.

    Lini një Përgjigje