5 kandidatë për Tiranë, garës i shtohet edhe Lajla Përnaska: Zbulohet se me siglën e kujt partie do kandidojë

29 Mars 2023, 19:14Politika TEMA

5 kandidatë për Tiranë, garës i shtohet edhe Lajla

Gara për Bashkinë e Tiranës në 14 maj do të jetë të paktën mes pesë kandidateve. Zyrtarisht si kandidate për Bashkinë e Tiranës është regjistruar edhe ish-deputetja e PD-së, Lajla Përnaska.

Ajo në këto zgjedhje do të garojë nën siglën e Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet. Kërkesa për regjistrimin e PDIU-së në zgjedhje është dorëzuar edhe në KQZ.

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Lajla Përnaska më herët njoftoi se do të rikthehej në politike. Ajo u shpreh se rruga e vetme për t’u kthyer në politikë dhe për të dhënë një kontribut real, është kandidimi për Bashkinë e Tiranës.

Përnaska do të garojë në zgjedhjet e 14 Majit, përballë Belind Këlliçit, kandidatit nga koalicioni “Bashkë Fitojmë”, përballë rikandidimit të Erion Veliajt nga radhët e PS-së, Roland Bejkos nga PD e Enkelejd Alibeajt, dhe Arlind Qori i partisë Lëvizja Bashkë.

 

20 Komente

 1. B
  Bac u kry

  Suksese Zonje!

  1. K
   Kosi CAM

   U BE DETI KOS < YXYM MANUSHAQE .........

   1. E
    Eni

    Ish shoqja e ngushte e Lirise, mikja e shtepise se Sales, deputete...por ke Idrizi kta shkojne...

    1. P
     Pilo Lala

     Partia e Idrizit eshte kjo?

     1. Z
      Zonja PD - ex

      Suksese un cazzo. Ka njeri qe e mund Veliajn? I ha gjalle te gjithe, me pidh te rruajtur ose te pa rrujtem. Suksese zonje???

      1. D
       Davidi

       E kisha harruar fare, por tani qe ma kujtuat, do votoj per te. JK.

       1. M
        Meri

        Poooo kjo ka pervoje shume qe kur ishte sekretare rinie dhe anetare e komitetit te rinise rajonit e qytetit.

       2. E
        Emigranti U S A

        Bravo zonja Pernaska , kujtova se u trembe nga Saliu e Like Mutaj se ata e duan fushen pa lojtare e porten pa portier qe ta djegim edhe nje here Tiranen e c’fate nuk po premtojne falas gjithcka bile , bile ata qe i hypin autobuzit te nongrades do te kene edhe ndonje shperbilm . Tirana ka ne voje per pune e alternativa pervec nongrades Sali e MonaLikeMutaj Kokmadhen .

        1. F
         Fuati nga Skrapari

         Pernaska apo Trularaska quhet kjo? Më duket si trularaskë, prandaj po pyes.

         1. P
          Po kjo nga doli?

          U kujtua kjo plaka e PR? Perse konsumojne votat kot, kur e dine qe nuk fitojne? Si kjo, edhe qorri dhe koke qosja

          1. j
           jozi

           O mjerane. Përveç votës tënde nuk merr votë tjetër.

           1. p
            pa emer

            KJo Leilaja tani do behet mavi; po ç'i duhet kesaj, si punon me as motori as fllanxhori.

            1. F
             Futja kot mero

             Femer e pa vlere interesaxhije

             1. F
              Fadil isufi

              Mbarë dhe kollaj dhe të Falenderoj

              1. j
               joel shkodra

               O gazetar qe ke shkruar titullin e lajmit! Nuk thuhet "...e kujt partie ...", por "...e ciles parti ...". "e kujt" eshte rasa gjinore e permerit pyetes "kush", pra PEREMER qe duhet perdorur pa emer prapa (partie) dhe vetem per njerez.

               1. p
                populli

                Upppp xhixhi....pas kesaj do kandidoje dhe xhexhi i jadhit

                1. T
                 Tironci i ministrise

                 Shihni doktoreshe Lejla Pernaska, dikur zv.ministre e shendetesise, ne kohen e PD, iku nga ministria ne Vitin e mbrapshte 1997. Ka bere namin ne ministri duke vjedhur, duke shfrytezuat postin qe kishte. Ju lutem pyeteni Lejlen me çfare parash e bleu shtepine te “Laguna Blu” ne Qerret???? Pyeteni ku i gjeti parate qe bleu disa apartament e te tjera? Lejla shoqe shume me Liri Berishen dhe gjithe grarine r PD qe i vune zjarr in vendit. Po çfare do te thote Lejla kur te bej fushate per Tiranen, nuk e di apo do te zotohet se nuk do ta mjeku si lope Bashkine???!! Po tani u mbaruan parate e vjedhura e na duhen kostum e te reja e ku ti gjejme parate, o burra ti hyjne politiken!!!

                 1. S
                  Sefer Daja

                  Meqë biznesi me kollare që i dizenjonte Edi Rama nuk i eci, po ecën në një "biznes" të ri dhe ky besoj i sponsorizuar nga Rama: "Futi kollaren" të djathtës e merr sa të marrësh vota djathtas! Me nji fjal: Kap ça t'kapësh! KÇK!

                  1. S
                   Sula

                   Ps ka mbi 100 persona qe mund te dalin fitues ne Tirane perballe kandidateve alternative me Kelliçin ne krye, por nje ligj i pashkruar, ne sport e kudo ku ka gare thote qe: fituesi nuk ka perse te zevendesohet, prandaj kandidon Veliaj. Ne rastin e Lulit, Sala ka zbatuar te kunderten : "Humbesi nuk zevendesohet"! Ndoshta keshtu do te veproje dhe me Kelliçin !

                   1. Q
                    Qenka Came kjo???

                    Po i takon se shet ne dyqanin e vet kravatat we pikturon naltmadhnia! Femer pa dinjitet!

                    Lini një Përgjigje