Aktivistja Çaushaj: Belind Këlliçi nuk po futet në zgjedhje me synimin për të fituar, por për të rritur profilin e tij publik.

29 Mars 2023, 18:47Politika TEMA

 

Aktivistja Çaushaj: Belind Këlliçi nuk po futet në

Aktivistja Rezarta Çaushaj e ftuar në Euronews Albania tha se Belind Këlliçi nuk po futet në zgjedhje me synimin për të fituar, por për të rritur profilin e tij publik.

Ajo shtoi se nëse do donte vërtet Belindi të fitonte zgjedhjet përgatitjet do i kishte filluar që prej 4 vitesh, pasi tashmë është shumë vonë për të. Ajo është mbështetur në këtë analizë në faktin se kryeqyteti deri më tani ka qenë bastion i majtë, ndaj përgatitjet duhet të kishin filluar shumë më herët.


“Kandidati i partisë kryesore të opozitës normalisht duhet të futej në garë për të fituar. Ashtu siç e shikoj unë ai nuk është futur në garë për të fituar, por për të rritur profilin e tij publik. Në këtë rast e ka të lehtë të bëjë edhe premtime të cilat nuk janë të realizueshme, siç janë premtimi i transportit falas.

- Advertisement -
Të paktën në mënyrën se si ai do ta realizojë. Strategjia e fushatës së tij, ai deri në këto momente nuk ka një plan, ndërkohë kryeqyteti është një bastion i majtë fushata e tij do duhej të kishte nisur katër vite me parë, jo gjashtë muaj më parë, jo një vit më parë, nëse do donte të kishte shanse për të fituar. Është vonë zoti Këlliçi për të fituar Bashkinë në Tiranë”,-tha për Euronews Albania aktivistja Rezarta Çaushaj.

3 Komente

 1. P
  Petrit Vasili dv

  Lali eri si belindin i ben cdo mengjes pa snje dyshim,per mua si demokrat ky kelliqi nuk merr asnje vote, keshtu mendojne shoket e mi, te afermit e mi dhe me kedo qe bisedoj, thjshte eshte nje lango qe pine pa pertese pordhet e terroristit salih bin laden dhe Like spijunit

  1. L
   Loku

   E vertet,po vetem kur pi ver te kuqe qe del me ngjyr te zeze.

  2. M
   Mona e rublave

   Jevgu thuthuq e din edhe vete qe nuk ka per te fituar por do ti mbushi mendjen nongrades Sali qe eshte i denje per te zevendesuar Lulin ne krye te partise se e shikon qe Saliu e ka futur nje kembe ne varr e nje Spak dhe pret e premton gjithcka falas rrezik edhe ndonje hamburger per ata qe i hipin autobuzit te nungrades .

   Lini një Përgjigje