Flutura Açka flet për “rryma të nëndheshme” në PD: Ndoshta kanë qenë aty dhe nuk i kemi kuptuar

29 Mars 2023, 20:46Politika TEMA

Flutura Açka flet për “rryma të nëndheshme”

Drejtuesi i komanduar i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, depozitoi të hënën në KQZ rreth 20 emra kandidatësh për kryebashkiakë nga 61 gjithsej. Katër prej tyre dhanë dorëheqjen ende pa u futur në garë, ndërsa një tjetër e dogji mundësinë duke tejkaluar limitin kohor që njeh ligji për t’u regjistruar.

Ndërkohë, kryetari i PD-së së Shkodrës është shprehur se pavarësisht se nuk garojnë me emër, nuk do të mbështesin kandidatin e Berishës dhe Metës, Bardh Spahinë. 

Vëmendja në PD-në zyrtare të Shkodrës do të fokusohet te këshillat bashkiak. Korça po ashtu ka një tjetër situate, ku përveç kandidatit janë tërhequr edhe të gjithë kandidatët për këshilltarë bashkiakë. E paralelisht ka një betejë të hapur ligjore nga pala e Alibeajt për koalicionin e Berishës dhe Metës që Apeli pritet ta shqyrtojë të enjten.

Për këto zhvillime u diskutua në Debat nga Alba Alishani në A2 CNN ku e ftuar ishte deputetja e PD, Flutura Açka, e cila foli për “rryma në nëndheshme”.

“Në momentin që Berisha nuk po lëshonte pe, nuk kishte ndërmend të hynte me ne në aksion të përbashkët. Nuk mund të thuash ejani se është dera e hapur kur ke një vit që vetëm sulmon. Ne e filluam tryezën. Bardhi u mandatua që të hynte në bisedime me zotin Paloka.

Tani po i kthehem shumë intervistave të kolegëve të mi, të grupit tonë parlamentar, të grupit të Rithemelimit dhe po shoh që ajo që unë dyshoja për disa rryma të nëndheshme, të cilat ndoshta kanë funksionuar edhe jashtë dëshirës dhe principeve, kanë qenë aty dhe nuk i kemi kuptuar. Fakti që ne në 48 orët e fundit duhet të vendosnim për kandidatët e Partisë Demokratike, të vulës, është një gjë që e ka minuar këtë proces dhe e ka bërë shumë të brishtë.

Unë jam duke e tretur, nuk mund të flas dot para kohe. Dua të di kur ka filluar agjenda e dytë, e cila nuk është e të gjithë bashkë. Këto pikëpyetje i kam me palën time, Rithemelimi është në të drejtën e vet. Ne duhet të kishim dalë herët me kandidatë”, tha Açka.

10 Komente

 1. A
  Acka holandeze e gollobordes

  Kjo eshte bere si nena e shejtanit

  1. S
   Stefan

   Ka faj rryma se nuk e kupton ti? Ska njeri qe nuk e ka kuptu qe Luli me gazin jotiden dhe enkun kane bere gjithshka deri ne piken qe nuk ua ndalon saliu. Cdo votim cdo "vendim" monitorohet nga saliu nepermjet delfineve me ne krye lulin. Sapo saliu thot stop marrin komanden keta dhe nga ata gjithe ju te shastisurit. Qe perdoreni me keq se ushtaret e deklariar te saliut. Ata te oakten jabe te qarte. I duheshe se je e shastisur saliut. Ndaj te futi ne liste. Nuk i duheshe se ke bo nai liber

   1. P
    Populli

    Gjynah, o Flutura, qe nuk e paske kuptuar se PD, qe ne krijim, ishte kazani i te gjitha rrymave te nendheshme....

    1. P
     Pal Melyshi

     Vlersim maximal per kete zonje, jane jashte formimit dhe vizionit tend veprimet e njerzve te shitur mesjetare si Saliu qe e quan Partine prone te familjes dhe katundareve te tije Maloket e Tropojes. Kjo Parti zonje eshte krijuar nga Sigurimi i shtetit me spiuna e sigurimit te shtetit. Ndermarrje qe Ramiz Alia ja ngarkoje shpellarit te Vicidolit Sali Berisha. Naj kjo Parti duhet te Rithemelohet pa Saliut dhe Tropojanet e tije ndryshe ka vdekur bashke me Saliun.

     1. M
      Mara emigrante ne Itali

      Sa gjyna qe je moj fluturake ,nuk e kuptove se deputete te beri lulushi me nje liber qe ti i shkrove plot me genjeshtra ,ske faj ske nga ta mbash moj e shkrete ,kontrollo veten shko te doktori .

      1. d
       demo

       Ka 30 e ca vjet qe perpiqet te hidhet ne rryme,por meqenese eshte maloke dhe s`di not,fut shllapektat ne uje dhe thote notova.

       1. T
        Te mbaruarit

        PER JUVE Z. ACKA GJEJA ME POZITIVE QE MUND TA MBULONI KETE " KATRAURE SKANDALOZE " QE JENI NDARE SI ZOGJT E KORBIT...... BENI MIRE TE GJENI NJE ZGJIDHJE. DUHET TA DINI QE MBESHTETJEN E POPLLIT NUK E KENI ...... Fajtoret kryesore jane ata poletikane qe nuk duhen te jene me ne jeten politike qe mbeshtesin per interesat e tyre personale nje person si Sali Berisha qe eshte i shpallur nga SH.B.A. me "NON GRADA " PER KORRUPSJON MADHOR....... POR EDHE TE GJITH JU TE TJERET QE E MBAJTET NE KRAH NE KAQ SHUME VITE DUKE MOS E KRITIKUAR E VENE PERPARA PER GJEGJESIVE .!!!!.. ASNJERI NGA JUVE !!!!! PERSE JU MROJTET NJE TE "KORRUPTUAR MADHOR " E NUK MBROJTET POPULLIN QE ISHIT PERFAQESUESIT E MBROJTESIT E TIJ QE JU KISHIN DHENE "VOTEN"?????? Atehere cfare funksjoni ka "PARLAMENTI" .... JA NE CFARE SITUATA TE DISKREDITUARA NDODHENI ..... TE PERCARE NE ARMIQESI ME NJERI TJETRIN SIC BERI SALIU ME ATO TRIMAT INJORANT QE JU RRETHUAN NE SELINE E PARTISE TUAJ ME (SFURQE, me hancar me gaz me shkalle nga te zjarr-fiksave etj , etj .) KJO NUK KA NDODHUR NE ASNJE VEND TE EUROPES , ..... KY ESHTE FUNDI TUAJ , DHE I PARTISE TUAJ....

        1. a
         astrit

         PD ka mendesin e mafjes. Duhet te jesh mafioz te dish te notosh ne rrymat qe ka e do kete aty. Flutra e te tjere si Flutra nuk kane formimin e duhur politike per tu perballur me mafjen politike. Nuk duhej te ishin aty.

         1. D
          Davidi

          Sh sexy esht kjo femer. Dmth.

          1. I
           IPANJOHURI

           Futura ne gabinen e SALIUT

           Lini një Përgjigje