Celibashi vendos sot fatin e PD-së, avokati: Do t’u bëjë të qefin të dyjave palëve, një dorë në bakllava, një dorë në revani! I detyruar ta regjistrojë

14 Mars 2023, 14:33Politika TEMA

Celibashi vendos sot fatin e PD-së, avokati: Do t’u bëjë

Kryekomisoneri Ilirjan Celibashi do të shqyrtojë sërish ditën e sotme kërkesën e Partisë Demokratike për regjistrimin në zgjedhjet vendore, pasi KAS rrëzoi ankimimin e Enklejd Alibeajt.

Avokati Idajet Beqiri thotë në "Report Tv" se Celibashi është i detyruar që sipas ligjit ta regjistrojnë PD-në e Alibeajt në zgjedhje. Beqiri shton se autorizimi i Bashës është i vlefshëm dhe duhet t’i regjistrojë në zgjedhje njëjtë siç regjistroi komisonerët e Alibeajt.

“Vendimi e Zhukrit e çoi çështjen në zero. PD është e regjistruar ka kryetar Bashën, i cili ka dhënë dorëheqjen. Ka lëshuar autorizim.

Ky person i ka të gjithë llojet e marrëdhënieve me të gjitha institucionet e qeverisë. Celibashi do t’u bëjë të qefin të dyjave palëve, një dorë në bakllava, një dorë në revani i thonë kësaj.

Ligjërisht po gabon, po bën një sforco të madhe. Është i detyruar ta regjistrojë PD, vendimi i tij duhet të jetë absolut. Ashtu siç regjistroi edhe komisonerët”, tha Beqiri në Report Tv.

 

2 Komente

 1. R
  Rrespekt Avokat

  Ka shume te drejte . Me shqiptaret po luhet nji Loje e ndyre nga kto Banda Maskarenjesh . Eshte koha qe shqiptaret ,te shkundin plogeshtine e dembelizmin ku i spostoj Politika e Djallit Demokratike kto 32-vjet e te Organizohen per te shpetuar Shqiperine nga kto Shkerdhata qe kan zaptuar institucione e Politike dhe mbajn per fyti Jeten e te Adhmen e ktij populli - Ngrihini ne kembe o hajvaner ,turp te keni me ju tall 32-vjet nji Shpellare nji cop Funderine e nji fshstare halesh cepani ,qe mir qe ju tufezuan e rallen trapin ,gjasme si Politikane , por sot ju keni ngelur ata qe ishit dhe ata kane Miljarda € ne Banka e prona pa fund. Cfar prisni t'ju bejne me ? Dy Kermat ! Apo jeniu shndruar ne pederasta .sepse kjo eshte e pabesushme ,te prsesh ala sot te jet ne Politike saleh shpellari dhe muti prej cepani katnari

  1. A
   Aulona M

   Idajet Beqiri eshte nje sharlatan, nje hajdut, nje maskara qe vendin duhet ta kishte ne qeli e burgut po meqe ben zhurmuesin e social-komunisterve dhe media jone eshte mjerane qe I hap vend per te kakarisur. Pyetni Jonila Godolen se e njeh mire?

   Lini një Përgjigje