“Do rrethojmë Kryeministrinë” - Anëtari i Kryesisë së "Rithemelimit" që lëviz me "Range Rover", zbulon planin e mosbindjes civile

4 Dhjetor 2023, 09:58Politika TEMA
“Do rrethojmë Kryeministrinë” - Anëtari i

Anëtari i Kryesisë së PD së "Rithemelimit", Indrit Hoxha zbuloi në “Ditari” i A2CNN detaje nga aksioni opozitar dhe plani për mosbindje civile që është paralajmëruar nga Sali Berisha edhe në Kuvendin Kombëtar të 2 dhjetorit.

Në një skemë që i përngjan “Çadrës” së Lulzim Bashës në 2017, pritet që PD sipas Hoxhës të thërrasë protestuesit në shesh dhe të rrethojnë më pas Kryeministrinë deri kur Edi Rama të dorëzohet dhe të pranojë krijimin e një qeveri teknike.

“Këtë radhë nuk do të ketë më fjalime. Nëse në kohën e zotit Basha kishte fjalime dhe nëse protestat mbaroni  për 10, 15 apo 30 minuta dhe bëhej xhiro rreth kryeministrisë. Ndërkohë tashmë Kryeministria do rrethohet dhe njerëzit do rrinë aty derisa ne të shkojmë në qeveri teknike. Kjo gjë është e padiskutueshme.

Është e vendosur. Qytetarët po presin që PD të caktojë datën për të dalë në shesh. Të gjitha strukturat e PD-së, duke nisur që nga lidershipi i saj, Berisha ka nisur një tur në të gjithë Shqipërinë. Të gjithë anëtarët, deputetët janë shpërndarë në zona., Kjo që po ndodh në Parlament do të ndodhi në çdo zonë të Shqipërisë”, tha ai.

19 Komente

 1. V
  Veza

  Ju foni djegur te gjithe me benzine duke filluar me nongraten dhe familjen e tij ne fillim....

  1. V
   Vlonjati 12

   Provo te rrethosh Kryeministrine e do shkosh ne te sateme ti dhe ai qi qendron pas teje .

   1. D
    Doktori

    Mir jua bejn kur se plasni kermen ne birucë.

    1. S
     Salkari

     Ky eshte trim me flet si ai dhjaksi i Astirit Balliu junior ...qe do i kalonin fadromat mbi trup ....te tilla dhe ky qori ...ik o gabel . ka perfunduar ajo pune , Salehu do ta rasin brenda ne pleqeri ...kurse ty trim nuk shkon per protesta te Kryeministria , por shkon te gjesh rocke , te shklerdhehesh lulishteve ...mos haro mer dhe Bardhin ....

     1. g
      gjergji

      THJESHTE MERZISIN POPULLIN ME KTO BUDALLALLEQE .FUTINI NE BURG KTO INJORANTE ,QE NUK SHOHIN DOT ME SY PERPARIMIN E SHQIPERIS.ALTERNATIVA TJETER:DERGOJENI ATO NE GREQI SE PAKU KAN NJE KREMINISTER APO KRYETAR BASHKIJE GREK QE ATO VETE DESHROJNE TI UDHEHEQIN. Mundesia me e mire per pastrimin e kombit shqiptar

      1. B
       Bureto

       Vërtet qytetarët mezi presin, po ju pse e zgjasni kaq shumë thirrjen dhe datën për të bërë hatanë?! Nuk dini atë shprehjen që qeni që leh nuk të kafshon?! Mesa dimë ti mo karafil, që hiqesh i përndjekur (nuk je vetëm, ke dhe Tom Alizotin, atë rrotcarin deputet të Beratit) nga regjimi komunist (!) dhe në ndërkohë, si zvaranik i lëpin peapanicën një komunisti antikomunist, pra nga ata më të zinjtë (kjo sipas Havel), më 14 maj të këtij viti ke qenë kandidat i Sa-lehut për kryetar bashkie në Vorë. Sa vota more atje? Ani, aq sa ishin mbase të bëjnë punë. Pse nuk i thlrret dhe me ta bësh Ramziun nga frika juaj të pshurret në poture?

       1. N
        Nard N….

        Shyqyr qe dole ore ish kanditati i Nevojtores per kryetar bashkie ne Vore , na kishte mare malli me te pa nga mbrapa se je shendoshur shume nga suma ,ti antare i Nevojtores bashke me Gazmenden , Edusha Paloken ,Zeneshken e Non Grates ,ate Lushnjarin qe ngeli me kastravec ne dore e ne sume , jeni bere si shume antare ne by… qi….

        1. T
         Ton

         Ha pi rri...koka sa nje shinik...opozite leshi...me kta injorante nuk vini kurre ne pushtet....po diti matematiken e Klases se trete ky une e heq koken....o Berishe cna bere...

         1. E
          Emiljano

          Ja dhe ky kari kishte ngel pa dal ne tv dhe tani do behet qameti.Po ik o rotkari dhe ha nje cap buke se nuk e qi karin njeri per ty,na mbyten lepiresat

          1. L
           Lani

           Mosbindhe civile?! Ky soj nuk besoj se është se është bindur ndonjëherë.

           1. C
            Ceni Boston

            Sillni disa hallexhin nga rrethet e te hane dhe dis tymuese qe te mos dine ku jane ! Po pushteti merret me vote dhe jo me "karragjoslleqet " e berishes dhe juve haleve qe i shkoni nga mbrapa.

            1. D
             Dardani i Ri

             Sali Berisha është i vdekur, vetëm llapa e helmuar i punon akoma. Një i vdekur si kryekrimineli e kombit tonë Sali Shpellar Berisha me xhihadistët e tij, mund të bëjë dëme por, Ramen nuk e rrëzon dot kurrë.

             1. C
              Columbo

              Votuan në Kuvendin e rithemelimit ( 1000 veta)., vetëm stafi selis blu.Sot PD e Berishës është kthyer në një parti private., ku asnjëri s' guxon të hyjë ( veqse të njohurve të tyre)

              1. L
               Lomy

               Xhepist ordiner! Gjelle qensh!

               1. a
                aqif

                Sume mire e keni menduar, po njerezit ku do i gjeni . . .

                1. d
                 denis

                 O ditezi injorant te vrafte Zoti sa gomare qe je.

                   1. S
                    Sali Berisha i Ri.

                    Ja dhe një tjetër pjestar i Hamasit, do të djegë gjithçka si udhëheqësi i tyre shpirtëror. Po kush je ti more spurdhjak që trimërohesh kështu, preshin në byth i fusni kur ta shifni në rrugë. Këta të gjithë janë të çmëndur. Nuk vijnë dot në pushtet me zgjedhje, duan të vijnë me rrugë kriminale.

                    Lini një Përgjigje