“Jam shtresë e mesme”, por ja pasuria përrallore e Argita Berishës

4 Dhjetor 2023, 09:21Politika Adriatik Doçi

Në falimin e saj të parë në Kuvendin e Foltores, që u lexua si zyrtarizim i saj si pasardhëse e Berishës (pasi Basha i 'tradhtoi' duke iu bashkuar Perëndimit), Argita Berisha u prezantua si përfaqësuese e shtresës së mesme.

Përveçse nongrata në SHBA, dera nga ku duhet të hynin biznesmentët për të mbaruar punë tek qeveria Berisha dhe pjesë e dosjes së SPAK për bashkëshortin, a mund të jetë Argita Berisha shtresë e mesme?

Përgjigjen e japin faktet. Pa prona të trashëguara, pa ndonjë talent në arte, sporte apo fusha të tjera dhe një pa historik biznesi, por vetëm shftytëzimi i pushtetit të babait, Argita posedon sot bashkë me bashkëshortin Jamarbër Malltezi një pasuri me vlerë dhjetëra milionë euro.

Apartament 200 mijë euro në Tiranë

Apartament 195 mijë euro në Tiranë

Apartament 175 mijë euro në Tiranë

Apartament 179 mijë euro në Tiranë

Apartament 128.3 m2 në Tiranë

Apartament 77 m2 në Tiranë

Apartament 188 m2, v125 mijë dollarë

Vilë në Gjirin e Lalzit (sekustruar nga SPAK)

Vila nr 2 në Gjirin e Lalzit, blerë në 2021, 155 mijë euro.

Bodrumi, 17 mijë euro

Bodrumi, 26 mijë euro

Bodrum 10 mijë euro

Bodrum 36 mijë euro.

Truall 187 m2 në Tiranë

Tokë arë 2270 m2 në Priskë të Madhe

Tokë arë 3 000 m2 në Priskë të Madhe

Dyqan 33 m2, 26 mijë euro

Jamarbri

Apartament 375 m2 në Tiranë

Apartament 372 m2 në Tiranë

Apartament 346 m2 në Tiranë

Apartament 373 m2 në Tiranë

Apartament 356 m2 në Tiranë

Apartament 201 m2, 225 mijë euro

Apartament 112 m2, 150 mijë euro

Apartament 208 m2, 93 mijë euro

Apartament 195 m2 në Tiranë

Njësi ndërtimore 459 m2 në Tiranë

Njësi ndërtimore 379 m2 në Tiranë

Njësi ndërtimore 510 m2 në Tiranë

Njësi ndërtimore 500 m2 në Tiranë

Njësi ndërtimore 375 m2 në Tiranë

Njësi ndërtimore 167 m2 në Tiranë

Njësi ndërtimore 305 m2 në Tiranë

Njësi ndërtimore 214 m2 në Tiranë

Njësi ndërtimore 376 m2 në Tiranë

Njësi ndërtimore 113 m2 në Tiranë

Njësi ndërtimore 107 m2 në Tiranë

Tokë arë 13 mijë m2, Alltare Tiranë.

Garazh 16 m2 në Tiranë, 6 mijë euro

Truall 685 m2, Bashkia Berat

Truall 670 m2 në Tiranë, pjesa 186/684.

Truall 442 m2 në Tiranë, pjesa 12/36.

Truall 908 m2 në Tiranë, pjesa 186/684

Truall 33 m2 në Tiranë, pjesa 9/40

Truall 90 m2 në Tiranë, pjesë 1/192.

Truall 206.5 m2 dhe ndërtesë 206.5 m2 në Tiranë, pjesa 1/4.

Truall 3294 m2 dhe ndërtesë 1467 m2, tek ish Klubi Partizani.

Truall 2330.3 m2 në Tiranë, pjesa takuese 186/684.

Truall 1341 m2 dhe ndërtesë 565 m2, tek Rruga e Dibrës në Tiranë, pjesa takuese 189000/2100000

Truall 680 m2, Bashkia Cërrik, në bashkëpronësi, regjistruar në 3 korrik 2007

Truall 7.5 m2 dhe ndërtesë 7.5 m2 në Tiranë

Truall 660 m2 në Tiranë, pjesa 7935/33600

63 mijë euro llogari bankare, sekuestruar

26 mln lekë llogari bankare, sekuestruar

29 mijë USD llogari bankare, sekuestruar

62 mijë euro llogari bankare, sekuestruar

45 mijë euro llogari bankare, sekuestruar

26 mijë euro llogari bankare, sekuestruar

18 Komente

 1. M
  Murgu

  Doni më për Belulkën ?

  1. L
   Loni pe Kolkondasi

   Argita Berisha, po të mallkoj me gjithë shpirt: "Të qiftë Fahri Balliu!"

  2. R
   Rruga e Arbrit

   Jua zente Zoti ne fyt te gjitha c,fare i keni bere ketij vendi . Se shpejti ne burg e keni vendin "pjelle komunistash"!!!!

   1. D
    Dibra dhe Tirona

    Komunisti i shek 20 te diktatorit Hoxha, sekretari komunist Sali vrastari te kalbet ne burg familjarisht si Nexhmije Hoxha qe i sherbeu si lango. Zoti vonon por nuk harron!!!!

    1. m
     mos patsh vend edhe ne boten tjerer o shoku sali

     VETE KOMBI YNE I PATI FAJET.ZGJODHEM QE NE FILLIM NJE KRYEFELLIQESIRE ,DHE KUJTON SE KOMBI DO TE I SHKOJE NGA PAS TASH KETYRE KRYEFELLIQESIRAVE?AH MORE KOMB SA FATEKEQ PASKEMI QENE!KETYRE PLEHRAVE MAJTAS DHE DJATHAS U DUHET LERUAR.RRI TI SPAK RRO I WETE SE PUNET I KE MIRE!

    2. S
     Shqiperia mbi gjithcka.

     Pjelle komunistash qe shkaterruat Shqiperine !Vazhdoni dhe lehni si qente te ngordhur . Urojme vetem burgun kudo jeni, familje vrastaresh . Vafshi ne djall me komunistin Berishe te ppsh!!!!

     1. L
      Lavdi PPSH - Lavdi atdheut

      Clidhje ka me PPSH o njeri, Enveri ishte diktator dhe nuk i hante k'ri per pasuri fizike jetonte me gjithe eliten ne modesti si dhe femijeve nuk u la kokerr leku dhe as shtepi as katandi nuk u interesonte aspak pasuria kjo gje dihet sot akoma perdoren hidrocentralet dhe infrastruktura e ndertuar nga PPSH dhe ju flisni ne emer te tyre pa menduar asgje duke e kategorizuar kete familje BALLISTESH manjate ne grupe te paqena mendoni para se te shpreheni o njerez !!

     2. T
      Thjeshte ; Meshire!

      Percillni nene dhe bije vetem negativitet qe ne surrat. Urojme si komunista te devotshem te Enverit te zhdukeni nga faqja e dheut,si familje vrastaresh qe shkaterruat kete vend.

      1. T
       Top on the Top

       Te gjithe surreter psikosomatike si familje. Mjere ky popull dhe lum ky popull qe do shpetoje nga familja kriminale berisha ! Ne burg e keni vendin lepiresit e teta Nexhmijes!

       1. s
        sapa

        Dhe del ndonje kerme dhe thote;pse ikin njerezit nga ky vend?

        1. J
         Ja ke fut kot

         Je shtresa e mutit te mutit.

         1. N
          Nje pyetje

          Nga Mongolia eshte sllobodanka?! E ka marre malli per delet...

          1. N
           Nasho

           Per monstra te tilla eshte i paket denimi,nqs nje qytetar denohet per nje tel apo nje kotec pulash pa leje,kto monstra jo vetem sdenohen por i bejne dhe karshillek ligjit,si qytetar pyes ku eshte ligji dhe pse svepron ligji,deri kur duhet te shpresojne e te besojne tr zbatimi i ligjit kur ligji stepet para monstrave te tilla,deri kur.....?!?!..

           1. D
            DRENICA E KUQE

            Mos u tallni! Ia ka bere nena Sllobodanke e baben Sali me "dije" e me "djerse"! Tash, te hane e te lehin per qejfi, siç i keshillojne Prishtina e Beogradi!... Keta i kane kaluar te gjithe kufijte "shqiptare"!... O veni rregull dhe ligj, o, medet ç'na gjeti!... DRENICA E KIUQE

            1. D
             DRENICA E KUQE

             Mos u tallni! Ia ka bere nena Sllobodanke e baben Sali me "dije" e me "djerse"! Tash, te hane e te lehin per qejfi, siç i keshillojne Prishtina e Beogradi!... Keta i kane kaluar te gjithe kufijte "shqiptare"!... O veni rregull dhe ligj, o, medet ç'na gjeti!... DRENICA E KIUQE

             1. T
              TAFIL TERFILI

              po ti vesh me merite kto pasuri....hallall...heqim kapelen....po i keni bo kur gerxhoja e vicidolit ish kryeminister...konflikt interesi...sja u merr mo njeri...vec mos na cani trapin...zhdukuniiiiii

              1. E
               Edhe pasqyra tmerrohet nga fytyra juaj !

               Katastrofe gjith keto !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Po çfare duhet tani? Duhen ca njerez qe te rrethojne gjithe keto ndertesa dhe tu vene flaken se spak nuk ka per ti sekuestruar kurre. Vetem flaka si ne parlament zgjidh problemin. keshtu duhet vepruar me te gjithe keta qe kane hotele qe nga Saranda r deri ne Vermosh. Vetem flaka e zgjidh; kjo eshte thika ne kocke .

               1. C
                Columbo

                Është xhindosur Berisha, se e din me gjithë këta shkelje të rënda., s' do ketë zi kombëtare.( një ditë)

                Lini një Përgjigje