Gënjeshtra më e bujshme e miliarderes Argita Berisha para shqiptarëve: Unë jam shtresa e mesme e juaja

3 Dhjetor 2023, 12:47Politika TEMA
Gënjeshtra më e bujshme e miliarderes Argita Berisha para

“Të nderuar demokratë e demokrate, të dashur bashkëqytetarë, jam mirënjohëse që jam këtu para jush sot, jo vetëm si mbështetëse e Partisë Demokratike, por edhe si nënë e 4 fëmijëve dhe si një nga mijëra profesionistët e shtresës së mesme që kanë punuar në profesionet e tyre me besimin e zhvillimit të një vendi më prospert, të një të ardhme më të mirë…”


Nisi kështu fjalimi i Argita Berishës në Kuvendin dje, jo vetëm para atyre demokratëve që kanë mbetur dhe vazhdojnë t’i besojnë verbërisht “Familjes Berisha”, por edhe para gjithë shqiptarëve. Vajza e njeriut që ka marrë më shumë pushtete në Shqipëri, që nga kryetar partie, kryeministër e President,  u thotë shqiptarëve pa iu dridhur qerpiku se ajo është “shtresa e mesme”.

Rreshtimi i pronave të luajtshme e të paluatshme që Argita Berisha ka deklaruar vetë si pasuri në ILKDP nuk ka të mbaruar. Sigurisht nisi me “rrogat” në UMNIK dhe deklarimin e 1 milionë eurove që kishte vënë me ato rroga kur i ati u kthye ne pushtet ne 2005, nga të cilat, mesa duket, nuk shpenzonte as për të ngrënë, as për të rritur 4 fëmijët, as për të paguar shkollat, pastruset, veshjet, parrukieret, ndërhyrjet estetike, udhetimet jashte shtetit, pushimet, asgjë; ajo vetëm kursente dhe ushqehej me ajrin e Shqiperise!

Pra Argita Berisha është e vetmja rrogëtare në botë që arrin të kursejë 1 milionë euro nga rroga dhe dietat e saj dhe të bashkëshortit. Jo vetëm të kursejë 1 milionë euro, por ndërkohë të ketë apartamente në një lagje luksoze të Tiranës bashkë me babin, Vilën më të madhe në Gjirin e Lalëzit, 19 pallate nga 7 deri në 13 kate te ish-klubi Partizani, toka nga Mali i Dajtit e fshatrat përreth, etj. etj. etj.

E megjithatë, kjo masë e stërmadhe pasurish nuk e pengon fare atë që jo vetëm të ankohet për lirinë e fjalës, por të na thotë se ajo është përfaqësuesja e shtresës së mesme të shqiptarëve.

Shqiptarët ja kanë kuptuar hilet Familjes Berisha, SHBA ja ka kuptuar, Britania e Madhe gjithashtu, duhet parë deri në fund se sa ja ka kuptuar Drejtësia! /Shqiptarja.com

29 Komente

 1. Q
  QifQif QIFQIFI

  Kësajë, Argita Malltezit, i ha bytha vetë, kur ha mut e thotë jam shtresë e mesme. Kjo sikur i thotë vetë SPAK-ut që jam hajdute e korruptuar familiarisht.

  1. S
   Saliu që shëtiste me shurrën e Enverit,milioner

   E varfër nga trutë e jo nga pasuria. Nga pabreksa shpellarë,i jati erdhi në Tiranë me një traditë leshi dhe një copë djathë dhie. Sot kjo hunderrja me sypeshkaqenin supermilioner,e bija ose supermbesa e bacës komunist me vilë treqindmij euro në Gjermani.

   1. B
    Byrektore SHQUP-i

    Bëmë baba të të ngjaj!

    1. Q
     Qytetari mesëm si Argita po pa shtëpi

     O po çna ka gjetën me këto stereotipi që nuk dhe dinë të gënjejnë sigurisht e kanë në genë trashëgimi nga babai Sali Ramë sheqere Birisha i ardhur në Tiranë me opinga nga regjimi i Hoxhës dhe i shndërruar në sipër milionerë sigurisht i mbështetur nga një grup servilash injorantë që i venë prapa për një copë kockë

     1. R
      Redi

      bobobo çfar fytyre e shpifur, fytyre katile....Prandaj Zoti i Madh u a jep denimin ne kete bote....Familje hajdutesh....ka poshterim me te madh?

      1. S
       Shkërdheni

       Për sa kohë injoranca i shkon mbrapa dhe SPAK nuk i vë në sekuestro të gjitha pasuritë dhe nuk i çon para ligjit, mirë të na i bëjnë, bile unë mendoj se pakë kanë bërë. Të na vrisnin më shumë dhe të vidhnin gjithë Shqipërinë se e kanë pronë të tyren tashmë.Ore asnjërin nuk dëgjoj për rrugën Tiranë Elbasan. Dini gjë ju ku shkuan milionat, se jo për gjë po në gjurmën ku kalon rruga pronare ka qenë kjo e shtresës së mesme, argita debile Berisha. Vetëm për këtë familja Berisha duhet të hynte në burg me breza, e jo më për çdo gjë që e ka pronë të vetë.

       1. B
        BURGU

        Pordhe me rigon. E kush te degjon ty eshte me keq se ty. Mendon se demokratet do te te pranojne ty? Ata e dine se edhe ti si babai yt do ta shtysh jeten duke mbrojtur gjene e vjedhur. Nuk e kupton se ka perenduar ajo kohe. SPAK eshte te dera juaj per te arestuar familjen. Rruge te mbare.

        1. M
         Mysliman i ndershem

         Turpi me i madh i kesaj eshte se mburret se ka bere dasem ne xhami. Ku kishte familje intelektuale ne Tirane qe te mburrej e te bente dasem ne xhami. Kjo dhe i vellai jane muslimane fanatike!

         1. S
          Sudja e re e Berishes

          Kjo eshte Sudja e re e Berishes qe shumfishon milionat e veta, shumfishon pallatet e dhondrrit dhe thote jam shtrese e mesme!!!!!!

          1. D
           Drini

           Kjo bushtra e sal pordhes eshte per burg njesoj si ai kokcepi qe i thopte vetes dhe profesor, jamlegen malltezi.

           1. l
            lani

            imagjinoje ket kryeministre? nuk i shko kush ne takim se eshte e shemtuar si dragulla

            1. k
             k

             Mbulojeni me qepena tyrën e gërdallës së korruptuar non grata se na vjen per te vjellë kur del ne tv.

             1. U
              Usa

              O shtresë e mesme ,justifiko kokër më kokër paratë pa fund, pastaj hajde derdëllit.O znj.non grata ti duhet të justifikosh pasurinë dhe yt atë të jap llogari për bëmat dhe gjëmat e tij....

              1. G
               Gita pasanikja e leshit

               Babi kur iku i la 4 hidrocentrale dhe gjithe spitalet private, qe spak dhe prokuroria bashke me gjykaten e shkalles se pare refuzojne ti hetojne bashke me 21 Janarin. Nuk i gjen gje keta se arketojne miljona cdo dite dhe kane mundesi te blejne votat e te varferve. Babi i Gites po e pregatit dhender trimin te kerkoje azil politik. Se keni pare cdo dalje thote dhenderri im eshte i “burgosur politik”. Dhe Abi do iki si Llalka dhe Ahmetaj dhe do gezoje milionat e vjedhura jashte.

               1. K
                Kufome komuniste

                Expérience nga babi , genje se ka qorra qe e hane sapunin per djath. Mos e kerkoni fajin te familja kriminale Berrisha por te vetja , nese media kazan e injorone kjo kufome vdese, kur i jep hapesir ai e shfrytezon. Nese apa pak qe e ndjekin e abandonojne cfyre ndodhe ? Kuptohet si ne epoken e Hoxhes dhe sot populli eshte responsable duhet qe keto figura te injorohen . Zero hapsire .

                1. D
                 Daullxhiu

                 Femije te ndyre dale nga nje mamma kurve dhe baba kriminel

                 1. f
                  fteri

                  Kongresi i PEDES-ë ishte si një fragment i fundit të poemës satreike të thirrjeve të Don Zhuanve të katrahurës thirrjeve të liderit të së djathtës shqiptare ,tani i rrudhur famëljare ,Sali Berisha i gjendur në një pozitë të vështirë ,për shkak të të dënimit non grata,dhenë prej shteteva të bashkuara dhe Britanisë ,organizon këtë kongres pa vulë ligjoore ,thjeshtë për të spostuar vëmendjen e popullit ndaj tij ,ka vazhduar ta shprehë në foltoret e tij si në këtë kuvend broçkullat e tij ,duke ligjëruar si gjeli majë plehut .keni par një kongres mbushur me servila që më shumë duan Salinë se atdheun e popullin ,apo amerikën miken më të madhe tonën.se si ngjiten në foltore të kongresit duke ligjëruar si “bilbili !”edhe Vajza e Sali Berishës edhe kjo non grata ,kur nuk ka asnjë kontribut për demikracinë ,veç vjedhjeve më mafioze se i jati.Keni pa se si zotronë postet familiare ,vajza ,dhëndri ,shoku i vajzës Luli ,etj etj , jo vetëm këto por të gjithë tifozët e Saliut ,sevilët që ngjiteshin në podjum ,anti-ligjor pa vulë tarafi vepreon nënë rrogoz u jepet pozita hipokritve ,mafioz që kan vjedhur e vrarë këtë popull ,mbi 4 mij veve. me shpifje e marrëzi ?!….

                   1. l
                    lani

                    pjerdh se lirohesh

                    1. A
                     Artani

                     Zonj burr esht surrat dhia

                     1. S
                      Sali gerdeci

                      Zonje burr argita dhe zonje grua jamarberi,,,

                     2. x
                      xha Kasemi nga Çepani

                      I bere thirrje popullit e sidomos atij opozitar qe te mos harroi keto bema te qeverise se sotme. E mbi te gjitha fole per nje demokraci te vertete ,qe tua lem femijeve tane. por harrove pa u permendur popullit qe t.mos harroi disa bema te tjera ,ndaj po ti kujtoj une. Duhej tu kujtoje e te mos harojne : Mos harroni se ne familja Berisha mbrojme ate kushtetute qe ne vitin 1998 u beme thirrje te djathteve qe te mos e votojne . Dhe ne si familje nuk e votuam. Mos harroni se familja jone ,dhe kjo i dedikohet babes tone ,Sali' nuk e harron kurre si modelin me te mire te zgjedhjeve , ate te 26 Majit 1996. Mos harroni gjithashtu demokracine e vendosur nga baba im , Sali, per organizimin e lire te demostratave. Kujtoni si i toleruam ne socialistet me 28 Maj 1996. e me shembullorja ajo e 21 Janarit te vitit 2011. Nje proteste aq e lire sa u shtrine 4 qytetare ne mes te bulevardit, e jo si ato te katilit Rama edhe pse sulmuam kryeministrine me shigjeta , topuze, e bomba molotov, sipas rrethanave natyrore, nuk u shtri asnje ne mes te bulevardit, por iken ne shtepi shendosh e mire ,pasi kenduan edhe kenge. Mos harroni se per pune te mire nga ana e qeverise se babaes tim, nderkombetaret e quajten " Qeveri gangesterash" , pra qeveri rrugacesh. Mos harroni se familja jone ata qe nuk na binden i flakim ne rruge. Shembullin e kini . Lulzim Bashen. Mos harroni veprimtarine e shkelqyer te qeverise e drejtuar nga baba im, te cilen mund ta vazhdoi dhe une,ate te vitit 1997, sidomos piramidat, shkaterrimin e ushtrise dhe ekonomise. Mos harroni dashurine e babes tim po ne vitin 1997,kur nga dashuria e madhe i dergoi populit te Jugut dy avion per ti pershendetur me bomba te cilat mbanin lende helmuese. Mos harroni dhe dashurine qe ka treguar sidomos shiku ne Permet. Mos harroni se familja jone eshte falemderuar nga Amerika dhe Britania me medaljen "NONGRADA" Gjithashtu se u bene shume, mos harroni se kemi fituar 7 bashki te vogla nga 61. Mos harroni SHKODREN qe Benet Beci i nxori ne shesh dhe kercenin nen dritat e pemes se krishtlindjeve duke u prishur syte e thyer kembet. Ne i linim brenda. Kujtoni e mos harroni se ne jemi familja e varfer e luftojme per buken e gojes. Faleminderit! Ja keshtu duhet ta perfundoje ligjeriminn tuaj per ne fukarenjte qe nuk te ze gjumi.... I beni te fala mikes sime Monika Kryemadhiut,si dhe afijes se babes tim ne mes te se majtes ILIR Metes dhe Petrit Vasilit.

                      1. D
                       Drini

                       Ti fcb mund te jesh sypeshkaqeni, ose jamlegen malltez boshnjaku, ose ndoshta lulpordha, pse jo dhe sal shiqerja se yjeterkush nuk mund t'i thote zonje ksaj gerdalles hundesqep...

                       1. S
                        Shqiptari

                        Po ishte kjo shtrese e mesme pjesa tjeter e popullit jane zombi qe jetojne vetem me ajer Plehra ja cfare jane.

                        1. I
                         Iso

                         Ndoshta e ka patur fjalen qe do te behet edhe ajo shtrese e mesme(sigurisht po fonksionoi drejtesia) ose jane si familje mashtrues te paskrupullt! Mendoj qe te dyja jane.

                         1. R
                          Rudi

                          She’s fricking ugly and scary!!

                          1. C
                           Columbo

                           Pastrimi figurës së Argita Berishës (malltezi) është e mundur vetëm nëse parat e pista ja jep një shoqate humanitare.

                           1. a
                            american23al

                            Kjo eshte me moster se sa i jati, ajo u bene leksion zvarranikeve re mbetur pas Berishes se si ajo duhet te trashegoje pozitat e djallit qe shkaterrimit moral dhe ekonomik i shqipetareve te shkoje diametralisht kunder drejtimit te pasurimit te familjes Berisha, kjo fare nqs me te vertete demokratet duan te riorganizohen duhet te crrenjoset nga drejtimi i PD.

                            1. T
                             Tani

                             Kurvë e fëlliqur, në burg do të përfundoni të gjithë familjarisht.

                             Lini një Përgjigje