I vetëm s’vjen dot në pushtet”, Mziu ‘braktis’ Berishën: PD-së i duhet një figurë e re

3 Dhjetor 2023, 19:29Politika TEMA

I vetëm s’vjen dot në pushtet”, Mziu ‘braktis’

Deputeti i Partisë Demokratike Xhelal Mziu është shprehur se Sali Berisha nuk vjen dot i vetëm në pushtet.

Në një intervistë për Euronews Albania, ai theksoi se Berisha ka një kontribut të jashtëzakonshëm në PD, por megjithatë ai nënvizoi se në opozitë duhet një figurë e re që t’u jap shpresë shqiptarëve.

“Berisha ka një kontribut të jashtëzakonshëm, një person më i nominuari që mund të jetë sot për sot, por nuk është mjaftueshëm. Unë jam se edhe sikur të jetë një person tjetër,  kushdoqoftë ai por që ka dalë nga ky bashkim dhe nga një konkurim ideal ose real, atëherë me patjetër do të ketë sukses. Dalja e një personi të ri jashtë këtij konflikti do të krijojë më shumë shpresë te qytetarët. Është e pamundur që Berisha të vijë në pushtet. Edhe sikur PD të rikthehet ajo para 9 shtatorit, është e pamjaftueshme për të fituar”, tha ai.

16 Komente

 1. S
  Sllobodanka

  Po pse mre Xhelal e injoron yllin e ri te PD-se Argita Sali Berisha Malltezin; ne ty nuk do te t'i ndalojme shamikuqet?!

  1. H
   Hordhia e ndyre e Sali Rrumpallës

   Ky është paradoksi i PD-se. Ne fakt, kjo qe thotë ky jarani i Shamikuqes ka logjikë. Saliu nuk vjen dot ne pushtet. Por edhe të thuash qe "PD-se i duhet nje figure e re" është nje parullë e dalëboje qe tingellon sikur e thotë nje gjimnazist ne hartim. E kush, si, qysh, tek, çfare, prej nga do vijë kjo figure e re? Po nuk hoqën Saliun, flasin kot.

  2. G
   Gjeli

   PD ka thyer qafen dhe qafe thyeri nuk ngjallet me as me gerdallen as me Lulushin. PD duhet te shkoje per skrap dhe te shkrihet kutse ju i bini fyellit me nje brime. PD nuk ka fituar asnjehere ne jeten e vrt gjithmone ka vjedhur tani iku ajo kohe

   1. D
    Deputet shalqini me lepur në bark

    Ku janë katandis dhjerokratët,jep mënd zhelali daullxhiu

    1. O
     Orest Saraci

     o Mzi rota e karit , Salehu nuk do qe te vije ne pushtet ....do vec garanci mos te ndiqet penalisht dhe te kene rjedhe te qete femijet e tij ....

     1. t
      tetovari2

      Edhe po të kërceni deri në hënë PD PL edhe partiçkat me një,dy e tre anëtarë kuuuurë më nuk fitoni! Binduni se ju i shfrytëzuat të gjithë xhokerët, s'keni më kredi!Jeni letër e lexuar. PD mund të vijë më pushtet vetëm e vetëm me njerëz fringo të rinjë! Me njerëz të rinjë pa bagazh partiak te ndonjë parti,pra nga ata që nuk kanë hëngër çorbë partiake!

      1. H
       Hasoni

       Te citosh per publikun cfare thote Xhemoli, eshte mjerim i madh i gazetarise!

       1. r
        robi

        sa te kete krricin e faros me 2 gishta lart sekretar organizativ foltorja e vicidolit do te shkoje nga fitorja ne fitorje dhe ne zgjedhjet e 2025 nuk do te marre asnje deputet ne parlament.

        1. D
         Dardani i Ri

         Dru me pre o Zhelal. Je kujtuuar vonë që Berisha është varrmihësi i PD. Tani Berisha ka vendosur që, partinë private të familjes, t'ia kalojë vejzës së vet. He ore Zhelal, i mbushe xhepat pas Berishës ti, me vjedhje dhe mashtrime.

         1. D
          Dauti

          Xhelali i shamikuqes hahahahaha

          1. A
           A. Cani bythqir grek

           Edhe ky koke daullja qe eshte rrote karri e ka kuptuar qe monstra Sali krimineli nuk vjen kurre ne pushtet.

           1. L
            Liria

            Po qe duhet qruar Sali bajga tashme e ka mare vesh edhe bufi vetem dhjertoja nuk e ka kuptuar dhe ca idiota si puna mender Cim kar Peka apo Bled Kaka po edhe filozofi politolog i permasave boterore Klevi krric Badhiu cuni i te madhit Fadhi Badhiu .

            1. D
             Dursakja

             Ngrihuni kundër salës dhe lakenjve të tij, bëni një revolucion brenda vetes(nëse mundeni) se për ndryshe me shpejtësi do të gremiseni në një humnerë, koha juaj po mbaron dhe mos u merrni me të vdekurin përmbi tokë!

             1. M
              Muzati

              Dhe ky person i ri që mund ta zevendësoiëjë Berishën është Zhelali me daulle dhe dhjetshen në ballë.

              1. L
               Li

               Çar turpi. Po a ka intelektualë ky vend se na mbyten budallenjte të veshur petkun e deputetit. Ka nje limit per ç’do gje. Mjaft eshte mjaft. Kemi humbur shume koh me keta krimba gjize.

               1. H
                Hahahahaha....

                O Zhelal....nje figure e re e PD...pa format e idet e berishizmit....do te thote...vdekje politike...per ty......prandaj mjaft u hape b...si gjeli qyrrs maje plehut......

                Lini një Përgjigje