Dy kandidatë të PD në Belsh tërhiqen nga primaret

4 Dhjetor 2022, 10:21Politika TEMA

Dy kandidatë të PD në Belsh tërhiqen nga primaret

Dy kandidatët e Partisë Demokratike në Belsh Dritan Cani dhe Kodhel Çala janë tërhequr nga gara për primaret.

Vendimi i dy kandidatëve është bërë me pretendimin për të mos lejuar më tej ‘përçarjen e PD për t’i krijuar mundësinë e bashkimit të partisë.

Sipas kandidatit Kodhel Cala, kjo është një zgjidhje e gjetur paqësisht për t’i hapur rrugë kandidatit tjetër.

Lini një Përgjigje