"Çfarë ke bërë ti? Pse nuk ke bërë asnjë analizë?”, çfarë i tha Rama deputetit Xhafaj dje në Asamblenë e PS

12 Shkurt 2024, 11:45Politika TEMA
"Çfarë ke bërë ti? Pse nuk ke bërë

Zbardhen pjesë të debateve të tjera nga mbledhja e Asamblesë Kombëtare të PS-së.

Mësohet se ministrja e Shëndetësisë, Albana Koçiu, ka thënë se Kavaja nuk ka bërë asnjë analizë pas humbjes së zgjedhjeve të 14 majit, të cilat në raundin e parë u fituan nga kandidati i Rithemelimit, Fisnik Qosja.

Në këtë moment ka ndërhyrë kryetari i PS-së, Edi Rama dhe ka kërkuar llogari tek Etjen Xhafaj, i deleguari për qarkun e Tiranës në Kavajë.

“E vërtetë është? Çfarë ke bërë ti aty? Pse nuk ke bërë asnjë analizë?” ka thënë Rama, mëson Shqiptarja.com.

Më pas Etjen Xhafa ka marrë fjalën. Dje u mësua se Rama ka kërkuar nga drejtuesi i PS-së i qarkut të Tiranës, Erjon Veliajt, dhe Xhafa, të identifikojnë emrat e drejtuesve socialistë në bazë që kanë pasur performancën më të ulët.

Asambleja Kombëtare e PS-së zgjati 5 orë me dyer të mbyllura dhe mes kritikash socialistët miratuan planin e veprimit për një fitore shembullore në 2025.

12 Komente

 1. H
  Humoristi

  Sulltanet,perandoret,diktatoret historikisht nuk kane mbajtur pergjegjesi per krimet e tyre.Fajet i kane ata qe i percaktojne non-gratat!

  1. R
   Rrnofte LEXHENDA ! dhe ZAGARET

   Humorist. ...Hoxha Sali nga Minareja te adhuron.

   1. p
    pilo Lala

    Edi po gdhihet e ngryset ne pune, rezultatet i kane me sherbimet ndaj popullit, duke i takuar ne ferme, ne fasoneri, ndersa keta te PD vetem kollarisen per ne studiot e Ylli Rakipit, Eni Vasilit, Arjan spiunit grek, Cim Pekes,.... Votat jane tek balta, tek pemetaria, tek sherbimi turisteve, tek Lumi Shales, tek bujtinat e Dragobise, tek restorantet e Ksamilit, tek rruga e Plloces. Studiot prodhojne llafe, nuk prodhojne vota. Shikoni Erjon Bracen si shkon tek fermeri cdo jave, shikoni Antoneta Dhimen, shikoni Majlinden e Rroskovecit, shikoni Ministren e Turizmit ne Gjirokaster, shikoni kryetarin e Bashkise Sarande si shkon hotel me hotel, restorant, plazh. Shikoni pastaj si lyhet Baci, Salianji, Gazi me ze melodioz, Muli qe leh si qen, Luli duke bere matematike ne studio, me trashje zeri. Votimet e 2025 do jene me te keqija se 2023 per opoziten. Misioni i PD duket sikur ka mbaruar, te shikojme zerat e rinj qe po ngrihen, Arlind Qorri, Lapaj, Agron Shehaj..

   2. L
    Lymi Tymi

    O Edo, je ashik mre bab! O bone më Pësin si Myslym Alla me tironen, nji her vakti! Gjasht her më rodh tirona dul e para! Gjasht her kampione e boni Myslym Alla! Nuk po len ti bab radh por asnji, i rrujte tona vet, me rrot, me timon, me byrek ene tepsi!

    1. K
     Koli

     Mire ua ben qe i trajton si femije kopshti, e meritojne… pakt qe kane bere: lesho dinjitet per pushtet.

     1. T
      Tom

      Burri kesaj Kociut ka hequr nga puna gjithe doganieret socialiste ne 2005....kjo ben si militante....po kjo DAP e kenaqi 10 vjet...

      1. E
       Emisioni

       ....shqiperia digjet e tretet nga korrupsioni shteteror, Ed - zgjebja qeveritare merret me Kavajen! Popull vk, rrac qeni i shartuar me mi halesh! Te zhbehet NATO, dhe ne "therrtore shkon direkt shqiperi-kosova, ky popull plehr qe e meriton zhdukjen. Kane 2 dekada qe kane perhapur narko-krimin ne te gjithe evropen.

       1. T
        Tasi i makaronave ne Paris

        Ke shume te drejte... Shqiperia eshte Meksika e Evropes.

        1. R
         Redaksia

         T mares tkecen Meksikes! o llumi global

       2. E
        Erion

        Ore mire “… le te merret drejtesia me Arben Ahmetaj” por ky popull do ndonje sqarim se si u bene keto tendera si po paguhen keta cenerator apo ci qi temen popullit , vota diam sqarime nuk japim:(:(

        1. K
         Koha po afron

         I trembet Xhafës e Bushatit Ky prandaj intelektualët e mirëfilltë kanë ikur, nuk eshtë punë analize. Ka mbetur vetëm me narko-qenefët. Aty është duke notuar deri sa të mbytet.

         1. B
          Belind Ulluku

          Ore po me ate naften e Shpiragut qe do te dilte Brenda nentorit dhe me fondin sovran dhe me mirqenien e madhe ca u be apo vari lesht,e rendesishme eshte qe Etjeni te beje analizmen

          Lini një Përgjigje