FOTOT/ Spotet që po xhiron Belind Këlliçi në Tiranën e Erion Veliajt

25 Mars 2023, 20:15Politika TEMA

FOTOT/ Spotet që po xhiron Belind Këlliçi në Tiranën

Kandidati i foltores, Belind Këlliçi, duket e ka marrë seriozisht garën e tij në Tiranë. Ku ka angazhuar jo vetëm ekipe të ndarë në territor, por edhe njerëz që merren me komunikimin. Aspekt ku thënë të drejtën, Belind Këlliçi është i vëmendshëm dhe që rend pas ekspertizës.

Megjithatë fakti interesant sot ka qenë një shesh xhirimi i Belindit dhe ekipit në sheshin “Skënderbej”. Një vepër publike që realisht përbën një gur kilometrik mjaft shënjues për kryeqytetin.

Janë veprat publike që partia e Këlliçit jo vetëm i ka kundërshtuar, por i ka minuar, duke e kthyer Tiranën pas vitit 2005 në një shesh beteje politike, ku koston e vuajtën qytetarët.

Të gjithë e mbajnë mend rrëzimin e projektit të Sheshit “Skënderbej”, nga Lulzim Basha kur u zgjodh kryetar Bashkie në vitin 2011, kur kantieri pothuajse kishte bërë gjysmën e punës. Siç ndodhi në vitin 2006 me mbikalimin e Zogut të Zi, ku u rrëzua vetëm nga inati sepse po e bënte Edi Rama. E në të dy rastet, sin ë Zogun e Zi, sin ë Shshin Skënderbej, situate u zgjidh me rrethrrotullime, siç ishte ai i Shqiponjës. E sot, Sheshi “Skënderbej” e nënkalimi i Unazës së Re të ish-Shqiponja janë dëshmi se si mund të ishte zgjidhur me kohë një aspekt i rëndësishëm urbanistik i Tiranës. Që u ndërpre nga inati por edhe nga mungesa e vizionit. E kanë sharë dhe e shajnë shumë sheshin “Skënderbej” si Berisha por edhe mediat pranë tij, madje doktori publikoi një skulpturë duke kryer jashqitjen kur u inagurua sheshi. Por alternative e tij ishte linesi famëkeq që u kthye në anekdotë.

Po kështu, partia e Këlliçit mallkoi projektin e Liqenit, stadiumin Arena Kombëtare, Pazarin e ri, Kalanë e Tiranës etj, vepra që u realizuan në mandatet e kryebashkiakut Erion Veliaj, por kurrë nuk pati një ide apo vizion alternativ.

10 Komente

 1. S
  Sorra.

  Belind ti do te fitosh glasen e sorrave

  1. X
   XhaJaho

   Nuk ja jep njeri voten ketij Kerriçi se ky Kerriç e kthen Bashkine e Tirones ne Stalle kerriças

  2. S
   Sorra.

   Belind ti do te fitosh glasen e sorrave

   1. K
    Komunist me Rolex

    Reklamë lali plehut me duke përdorur këtë krriçin e belindës dhe like floririn si fant spathi. Ky krriçi ja kalon dhe lali plehut per mashtrime, sot tha transporti publik do jetë falas

    1. U
     Ushtari.

     Nje pyetje per belindin.A e di ky se ne cfare vendi te europes sherbimi urban eshte falas per te gjithe.Jam i bindur qe nuk e di.Se po ta dinte nuk do ja fuste kot si i thone fjales "si kau peles ".Bravo Belo por mos fillo me rrene qe pa gdhire.Hallall ta kesh sisen e jonuz dules.Ciao Belo.

    2. R
     Refuzim nungrades

     Nuk besoj kurre qe Tirana te bjere aq poshtsa te votoje nje jevg si Kellici nje njeri i peshtire deri ne neveri aq me keq nongrada perfaqesimi me i keq i Sali shkaterrusit te Shqiperise .

     1. s
      shurupi

      Si pretendoni e quani parti dhe, aq më tepër, demokratike, një grupim banditësh antidemokratikë me tipare bandash mafioze. Kurrë nuk ka pasur parti demokratike. Kurrë nuk kanë pasur vizion për të ardhmen e vendit drejt parimeve të demokracisë perëndimore. I vetmi vizion i tyre ka qenë pasurimi personal duke përdorur çdo mjet, deri dhe dhunë e vrasje. Dhe, si çdo bandë, janë përçarë në klane. Partinë demokratike duhej t'a kishin krijuar vitionarët e djathtë që kishin sfiduar diktaturën. ----------------------:;;;;:::::::::::::::::::::::---------------- ???????? Ha ha, Këlliçi! Berisha, Allajbeu, Noka????????, Basha e legenë të tjerë????????????????????

      1. B
       Besnik

       Na hengert kaken! Pardon my french!

       1. M
        Mara emigrante ne Itali

        Te lumte pena o shurup ,as nje fjale nuk te bie posht ,ne qofte se Tiansit i japin voten jevgut harram e pacin buken qe hane .

        1. U
         Ushtari.

         O Belindo po ku po i ben keto xhirime.Nuk po i ben ne investimet e bera nga velia apo jo.E shikon qe paska bere dicka qe te sherben edhe ty per te bere fushate.Belo ruaj ca para nga ato qe te duhen per fushate se do te duhen edhe pas fushates.Apo e ke kryp djathin Jo per ndonje gje por shefi jot ka nje gje kur do te te largoj ai te afron shume.Shih historin e te tjeteve para teje.Do bindesh per kete por kur ta pesosh do ta besosh.

         Lini një Përgjigje