Gazetarja-Berishës: A mund të vazhdohet pas çdo humbje, me argumentin na vodhën zgjedhjet?

9 Qershor 2023, 09:37Politika TEMA

Gazetarja-Berishës: A mund të vazhdohet pas çdo humbje, me

Sali Berisha u pyet nga gazetarja Alba Alishani në A2, në lidhje nëse argumentit se “zgjedhjet u vodhën”, pas çdo disfate elektorale është ende i vlefshëm për qytetarët dhe demokratët për ta besuar.

Kreu i demokratëve nga ana e Rithemelimit përsëriti disa nga vendimet e qeverisë përpara zgjedhjeve, ku përmendi zarfin me 50 mijë lekë për pensionistët, që sipas tij vrau votën e lirë.

Berisha u shpreh se nuk do të heqë dorë nga e vërteta dhe premtoi se shumë shpejt qytetarët do të dalin në protesta të qëndrueshme për votën e lirë.

“Të mbrosh një të vërtetë nuk duhet të lodhesh kurrë. Në një studio, një analist, kur po i thoja se zarfi për 683 mijë pensionistë me 50 mijë lekë është akt i blerjes së votës pyetja e tij ishte se përse ti nuk e bërë ndonjëherë. 

Ai që bën një akt të tillë vret votën e lirë. Nuk mund të përdorësh paratë. Unë nuk tërhiqem nga kjo. U tërhoqëm në 2021 dhe kjo gjë u dyfishua. Ne po e faktojmë dhe po iu kërkojmë qytetarëve të dalin të mbrojnë votën në protesta. Do ketë protesta të qëndrueshme”, u shpreh Berisha.

20 Komente

 1. r
  robi

  Po kush te vjen prapa ty o mjeran i vucidolit, te kane braktisur ty dhe demokratet e Shkodres, Tropojes, Kukesit, Kurbinit dhe te mbare shqiperise. Sa vete u mblodhen rreth teje dhe spiunit Agush askush kokeducja tek ura e Lanes ate dite kur gjithe kryeministrat e 28 vendeve te Europes bene takimin me te madh ne 110 vjet shtet ne Shqiperi me kryeministrin legjendar Edi Ramen qe te del ne enderr 4 here ne nate dhe ne cdo 3 fjale ne konferencat tuaja qesharake njera eshte Edi Rama.Kurse ti mor hunderr me 145 mjerane , shpellare nga Bathorja bashke me spiunin Agush askush kokeducja po benit skenen zhurmuese me te turpshmen ne bote tamam si Albert Verria tek filmi *koncert ne vitin 36* . Turp i madh per dyshen e humbjes apokaliptike me 14 maj.

  1. z
   zalli

   Bravo o Sali krimineli,mos i lesho protestat,bile beji sa me shpejt qe te jene ne sinkron me ato te serbeve ne veri te Kosoves,ja keshtu ecet perpara,ku pyet Saliu likja Albin Kurtiçi,ja fitoren e keni shume afer,dy te paret ne Reç qe te vije Kurtiçi e tu beje vizita,pa ç'ka se jeni te dhjere po te pakten do ndjeheni krenar para Ustait qe ju pati stervitur me shume durim per luften kunder imperializmit amerikan,e botes demokratike perendimore.

   1. X
    Xxl

    Te dalim per ty mos i bi karit me grusht o bac

    1. E
     Ethem Lalaj

     SKANDAL: 1.Sala flet se u Vodh vota nga pensionistët kur vet ka vjedhur dhe gjakosur opozitën në 1996,09,011,etj. 2.Dhënia e 500 leshit pesionisrëve nuk është e ndaluar në zgjedhjet lokale o ditëzi. 3.Fakti që ju nuk keni bërë sanjë herë analizën e humbjes në 33 vite është e vërteta. 4.Ju nuk do fitoni kurrë me non gratën Amerikane..! 5.Mbi shpinën tënde qëndrojnë 101 fakte krimi dhe Ju shpifni se nuk ka fakte.Ky është turpi juaj.Nuk e harron çopulli 21 Janarin,Gërdecin,ÇEZ,KL Partizani,Lobimet Ruse,91,94,96,97,98,09,011..Je fatkeqsi Kombëtare përbindësh i pa shëmbullt në botë.

     1. p
      preshi I viqidolit

      jemi 5 vete, presim urdher o salih kemi edhe cfurqe sic na porositi agush metaj, na cakto Oren te dalim ne proteste.

      1. p
       preshi I viqidolit

       jemi 5 vete, presim urdher o salih kemi edhe cfurqe sic na porositi agush metaj, na cakto Oren te dalim ne proteste.

       1. e
        e pa durueshme !

        Me beri pershtypje vertete sepse sapo degjova disa intervista te nje tv Kosova dhe shume qytetare perserisnin se nuk i duhet gje Edi Rames, kemi shtetin tone Albin Kurti, thoshnin dhe Amerikes nuk i duhet gje....por harruan keta qafire se 1 miljone kosovare i perzuri ne Shqiperi Millosheviçin ne 1998-99? Harruan keta qafire qe femrat kosovare pasi i dhunonin serbet i hidhnin ne Drin dhe dilnin trupat ne liqenet e Komanit? Harruan keta qafire se sa varre te pa njohur kane akoma te kosovareve apo harruan dhe 50 pjestare te Adem Jasharit te pushkatuar? Harruan keta qafire se ishte UCK qe u mbeshtet nga Amerika dhe NATO qe çliroi Kosoven? Harrojne keta qafire se po te ikij Amerika dhe NAtO nga Kosova si e beri ne Afganistan, kosovaret do te jene nen thundren e serbit per 24 ore?! Qendrimi Albin Kurtit dhe atyre qyetareve qe e perkrahin ate , po te mos ishte barkegjere Amerika do ishin te pushtuar dhe sot, ndoshta do tu vinte mire se keshtu bene dhe me HItlerin si po bejne me Putinin. Fatkeqesi per ta, fatkeqesi per kombin me keta njerez qe sillen si antishqiptare dhe vetevrasin veten, por ndonjerin qe e degjova te thoshte: perzihemi ne ne punet e Shqiperise, dua ti theme: Edi Rama nuk eshte perzier ne punet e Kosoves, por e ka detyre kushtetuese te pergjigjet per te ne arenen nderkombtare, ndersa Albin Kurti e kishte detyre kushtetuese ne Kosove qe te shkonte te bente fushate deri ne Gjirokaster per te rrezuar Edi Ramen ne Shqiperi?!!!! Si duket ju qe ju bashkuat dje Hitlerit, sot keni druzhben Putin. S'ka rruge tjeter. Megjithate nje te drejte e keni: vetvendosni se u ka thene akademiku juaj Nexhmedin Spahiu je jeni komb kosovar dhe jo shqiptar, e ndoshta ndaj eshte dhe kjo gjendje!

        1. s
         saliu duhet te shpallet terrorist

         Vazhdo keshtu deri ne vdekje se komunistet nuk dorzohen

         1. D
          Dardani i Ri

          Ja kush është shpallari, kryekrimineli i kombit tonë, Sali Berisha. Ti ke vdekur o shpellar Berisha, vetëm ajo gjuha e helmuar të punon akoma.

          1. Q
           Qerimeja prej Babine

           Po aman moj gazetare, aman moj shpirt, po a nuk e din ti qe ky burri asht dashnori i votes se lire? E gjith bota e njeh qe ky kurre nuk ka vjedhe makar nje vote. Ky ka qene i ndershem shume dhe kjo ndershmeri qe e kan pase si familje e ka marre ne qafe. Ky njeri veç per popull ka punue.

           1. D
            Drejtesia

            Oj Qerime,shko bej nje vizite te psiqiatria se je ne gjendje shume te rende!

           2. V
            Vranakonti

            O gerdall dreqi, kushe te beson ty? Asnje,se ti je kthyer ne sharlatan. Edhene protesta nuk te vjen njeri se ti je hajdut,je kriminel. Na u zhduk nva syt se na ke zene diellin. Ti jenon grata o Sali kerma!

            1. V
             Vranakonti

             O gerdall dreqi, kushe te beson ty? Asnje,se ti je kthyer ne sharlatan. Edhene protesta nuk te vjen njeri se ti je hajdut,je kriminel. Na u zhduk nva syt se na ke zene diellin. Ti jenon grata o Sali kerma!

             1. B
              Bato

              Shpejt Saleh karuci,jep daten dhe oren te vije te te ham hallven.

              1. 1
               1234

               Keqardhje per ata qe e besojne akoma. Ata qe e duan jane ne rregull, nuk do ndryshojne kurre.

               1. r
                rrofte perbindeshi - poshte populli qe vjedh

                Pooooooooooo- popoooooo Mue mi vjedhin Votat popopoooooooooo. Aresyeja e thjeshte : Shumica e popullit me mend ne koke e urren PERBIDESHIIN e VICIDOLIT... dhe ja vjedh votat nga urretja. Cohu Enver dhe ................................................................

                1. F
                 Fatmur Lohja

                 E mjera gazetare tani duhet te pergatitetv nga sharjet e katundarve te gjyshit.Vete e ka bere pyetjen e sinqerte!

                 1. T
                  TAFIL TERFILI

                  albin kurti e sali shpellari...jane e njejta monedhe...sa moren fuqine kunder amerikes..se fryhen si gjeli ..maloke hesapi.ky komunist bastard..qe fitoi zgjedhjet ne 96 duke vrare e duke prere,pastaj i fitoi prape kur u lidh me agushin e cepanit...eshte per tu futur brenda.namik hoti rahmet ..e ka thone ..kur maloku i hyp kalit..si zdryp mo.po ti mor kafshe shpellash humbe ne qytetin e lindjes..humbe shkodren...kuksin..qe ish..saraji jot.aman kur thu qe i vodhen votat...behesh tragjikomik...treva nga dole ti o fare e keqe...ka nxjerre figura historike ne te mire te shqiptarizmes...isa boletini..bajram curri..luigj gurakuqi..hasan prishtina...ti je funderrine historike ...qe niperit tane ne librat e historise do te vene ne te njejtin nivel me haxhi qamilin....

                  1. s
                   sedi

                   Akoma merreni me kete derdimen...ca prisni ? Keni pare te flas dicka korrekte, te kete nje mendim ose nje te vertete. Ky eshte lemshi me i madh i shqiptareve qe duhet ti luten zotit cdo nate qe tua heqi qafe..

                   1. R
                    Real Madrid10

                    Kot per kuriozitet: Po Saliut I a ja ngriten me 5.000 pensionin? A I more apo nuk I more?

                    Lini një Përgjigje