“Gërdeci” dhe “21 janari”, Milaim Zeka thirrje për drejtësinë: Të arrestohet Sali Berisha

31 Janar 2023, 14:10Politika TEMA

“Gërdeci” dhe “21 janari”, Milaim Zeka thirrje

Analisti Milaim Zeka thotë se në Shqipëri nuk ka drejtësi, madje nuk ka ekzistuar.

Në një intervistë për Euronews Albania, Zeka u shpreh se nëse do të kishte drejtësi, ish-kryeministri Sali Berisha do ishte arrestuar për çështjet si Gërdeci, 21 janari apo edhe lufta civile e vitit 1997.


“Po të kishte drejtësi në Shqipëri, do duhej arrestuar Sali Berisha me gjithë ata të tjerët për Gërdecin, për 21 janarin. Kush u arrestua në Shqipëri për luftën civile të 1997-s? Ne po flasim për drejtësi në Shqipëri?


Nuk ka eksiztuar drejtësia në Shqipëri, as një Kosovë. Kush e ka shëmtuar më së shumti drejtësinë kosovare? EULEX-i dhe UNMIK-u, prandaj nda duhen amerikanët”, theksoi ai.

5 Komente

 1. T
  Te Lumte Milaim shqiptari .

  Nji gjuhe ,nji Histori ,e kaluar dhe e sotme , nji Politike anti shqiptare ne gjthe Teritoret Shqiptare . Na helmuan gjithcka ,ne emer te Demokracise dhe sot filluan zanatin e vjeter te Kurves Plake duke na coptue e poshterue Maskarenjt e ksaj Bote . Duhet arrestimi i Bandes proSerbe e proGreke ne Shqiperi e kudo ka shqiptare ndryshe Satani i ka fiksuar perseri Syt e tij te skuq nga Tokat e Shqiptareve ! Bashkim me cdo cmim ose na rrembeu gjithcka Djalli ,ndryshe s'i bejme dot balle Satanit Demokiratike

  1. H
   Hajni

   Po t’a njifshe mirë Milaimin!?

  2. H
   Hajni

   Milaim Zeka Sali Berisha=armiqësi e vjetër

   1. P
    Pal Melyshi

    O Zoti Milaim o vella , por besoj se me formimin Perendimore dhe experiencen Perendimore , mjafon te dishe c'perfaqsojne Spiunat e Sigurimit Famekeq te Kohes se Komunzmit dhe do e kuptosh se keto kane marre eng Demokracine pas 1990. Saliu Berisha Familje Spiune e Sigrimit

    1. P
     Prec Ulaj

     Milaim Zeka eshte mbrujtur me koncepte Europiane.

     Lini një Përgjigje