“Mos luaj me zjarrin”, Frrok Çupi: Një anëtare e KQZ është kërcënuar nga Rudina Hajdari për njohje të grupimit të Berishës si PD zyrtare

31 Janar 2023, 11:52Politika TEMA

“Mos luaj me zjarrin”, Frrok Çupi: Një anëtare e

Për analistin Frrok Çupi, dyshes Berisha-Meta u ka mbaruar “vaji i kandilit” dhe nuk kanë asnjë kapacitet për t’i shkaktuar “trauma vendit”.

I pranishëm në studion e ABC News,  Çupi u shpreh se ata po tentojnë të dalin nga demokracia e ligjit dhe në vend të kësaj po përdorin presionin e forcës për të arritur kërkesat e tyre.

“E tëra po ndodh që është në pyetje demokracia, Berisha dhe Meta e kanë mbaruar vajin e kandilit. Nuk kanë kapacitet për ti shkaktuar trauma vendit, as për të shkatërruar marrëdhëniet me SHBA, por problemi vjen këtu, është se këta po tentojnë të dalin nga demokracia e ligjit dhe po tentojnë që ta nxjerin nga demokracia moderne dhe ta çojnë te demokracia parapolitike.

Ligjin këta e konsiderojnë shkaktar të konfliktit, gjë që është e kundërta. E tentojnë demokracinë të importuar, e tentojnë përmes mënyrave të fiseve. Ajo që po ndodh mes nesh, është një gjë që nuk na jep shumë krenari. Ne kërkojmë demokracinë të importuar, por nuk e pranojmë kur vjen”, tha ai.

Ai denoncoi se ish-deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari ka kërcënuar një anëtare të KQZ-së sa i takon njohjes së grupimit të Berishës si PD zyrtare, në kohën kur deri tani Enkelejd Alibeaj njihet nga KQZ-ja si kreu i PD-së.

“Mos luaj me zjarrin! Një anëtare e KQZ-së është kërcënuar nga  ish-deputetja e PD, Hajdari më duket”, tha ai.

57 Komente

 1. I
  Irroshi

  Bëmë baba të të ngjas. Filozofia e tyre është kërcënimi. Urime Frrok.

  1. k
   k

   Hajdarja si pjellë e kriminelit dhe korrupsionit,nuk mund të dilte fisnike.Qeni pjell qen.

   1. P
    Prec Ulaj

    Ne kete raast qeni ka pjelle buce.

    1. R
     Raimond vlonjati

     Shume mire i ka thene Rudina . C'eshte kjo , kerkojne t e krijojne Opozite fiktive per te shakterruar demokracine ne Shqiperi, ne favor te nje hajduti dhe nje spiuni te ndyre Kryeminister Nqs ata ja japin Partine Alibeajt ata bejne krim ndaj Demokracise ne Shqiperi, e kthejne vendin ne dikature . Atehere te gjithe te ngrihemi ne proteste dhe ti fshijme nga faqja e dheut ata te KQZ bashke me keta rracen e spiuneve te Sigurimit si Frroku, ndoc roku .

     1. J
      Jarani yt

      Oh oh moj Rajmonda Vlonjatja sa bukur fole ndaj hajde mi thith keto dy bole

      1. P
       Putin Gelboqja

       Monda, po kujt t'ia japin, atyre 2 zagareve qe e kane vendin ne burg?

       1. P
        Patrioti

        Ky qelbaniku që e quan veten vlonjat është një shpellar muti. Po ngrihu o kokë qyp të shohim se çfarë do besh!!! Një mut të madh do bësh po të paktën merr uturakun me vete për non-gratën se i shpëton atij lumë madhit

       2. t
        tetovari2

        Edhe kuçka!

        1. b
         ben.

         Rilindasit nuk zhgenjejne asnjehere. Delenxhinj keta kendonjesit, legen shkruesi. Ne titull shkruhet tjeter gje ndersa brenda ky spiuni i sigurimit thote me duket. More spiun te duket apo eshte e vertete, se kane ndryshim. Dhe delenxhinjte ura me komente. Ja me thoni ju, ca duhet te mendosh per kete lloj bagetie??

         1. P
          Putin Gelboqja

          Ben oturaku i Shiqeres te Sali Karaxhixhit ...

        2. N
         Nul Moka

         A marre mu mar me gra, por kjo bazhella e Hajdarit, ka harru se pushka t'vret e k$ri t'q!n......

         1. K
          Kujdes

          Po avash more milet! Sikur e tha gazeta suedeze ! Po Frroku e tha mor te uruar , FRROKUUU . Sikur e ka per here te pare çe flet jo broçkulla po perçart. Ngafale kur te merrni TURR o milet !

          1. M
           Milo

           Po pra.Ja shiko sa urte rrijne kta pederastet e PD kur han mut kopili I sheqeres.E dijne ata qe kur flet ai ka fol CNN.

        3. Z
         ZOROOS

         Rudi na eshte pa breke duhet te kete breke çeliku beje presin asgje me teper beme babe te te ngjaj ,,,,,,,,,,,,,

         1. Z
          ZOROOS

          Rudi na eshte pa breke duhet te kete breke çeliku beje presin asgje me teper beme babe te te ngjaj ,,,,,,,,,,,,,

          1. B
           Besnik

           Te kercenoje carin e atij, asgje tjeter nuk mund te beje kjo debile! Hajt tung!

           1. t
            tata luigji

            Sperma hadaruci qenka bere trime. Eh moj bordelle mjer vendi kush mendon se do ta. dryshoj

            1. T
             Tironsi i Vorrit Bomit

             O Frrok se ju jeni nga Veriu,skam gje me veriun kam miqesj krushqi , por 10 Tropojane katundare te Saliut te Vicidolt ne dite dalin ne shty na japin leksione demokracie. Zoti Cupi po pse merreni me keta , Sqiperia nuk esht Katundi Saliut dhe as katundaret e tije. Fare e keqe paskan qene ...

             1. H
              Himarioti

              Tropojë o gur i thatë/sa të çmendura i ke gratë/si të voglat dhe të mëdhatë. Aaah, nuk paskan fund dhe, as të numruar shpellarët dhe, shpellaret e Tropojës. Sa e madhe na qënka kjo Tropoja, ore aman?

              1. D
               Drini

               U rreshtua debilja e fatmire kurves mbas mamit.ska faj jane dollars e korrupsionit te mamit- kurve qe talli zogun ne USA kaq vjet.

               1. n
                neri

                e bija e babai dhe e te jemes,ai stan ate bulmet ka

                1. T
                 Tani

                 Sa keq, tropojanet dhe kuksianet me ne krye sb, po japin imazhin e talebanve shqiptar

                 1. B
                  Bardha

                  Zjarrin kjo e ka ne mes te shalve por ashte zjarr qe nuk djeg as ngohe kand

                  1. P
                   Paqesori

                   Epo,doli ne origjine,e pa Amerika kete,por kjo nuk e pa Ameriken.... Farè e keqe ,qe i ka rene ketij vendi ne te mbjellat.

                   1. l
                    labi

                    RUDINA eshte pa breke ,bej baba te te ngjaje dhe po pa breke bem mama te te ngjaje

                    1. F
                     Fener Zizi

                     Fis Hajdaresh B.Q Rraca me e Poshter ne Bote Maloket. Shqipria Vuan nga kjo Rrac E nyte.

                     1. B
                      BARJAM CURFRI.

                      RUDINA HAJDARI ESHTE RIKTHYER NGA AMERIKA PER TE JETUAR ME PARATE E VJEDHURA TE SEMES SI ISH GJYQETARE E KOHES TE SALI SERB KARAXHICIT; EDHE PSE SAL,I SERB KARAXHICI I NXORI TE JATIN NE PRITE DHE FAKTIKISHT JA VRAU, AJO PERSERI VJEN E I LEPIN MBRAPANICEN SALI SERB KARAXHICIT TE SERBISE.... TI THUASH BUDALLACKE ESHTE PAKE....

                      1. N
                       Niku

                       I Mbytri kerkon te shpetoj nga Mbytja te drejt kan na alli e kan Po Me Lepirsat qýsh vete alli Ka dhe Ramua plot po si te Salos e Metos jo

                       1. S
                        Salkrimineli

                        U be kjo qurrsja te kercenoje? Babai i ksaj ka qene kriminel rrugac.Si qen perfundoi. Dhe me e bukura qr keto e dine me mire se kushdo qe ishte ordiner se i shinte ndrru ne shpi

                        1. P
                         Poseidon

                         MUT I ATI MUT I BIRI MUT AI QE DHJEU T'ANE.thote populli

                         1. Z
                          Zina sallaksja e zgjuara e Dhorit

                          Ashtu si baba e si mama. Race e gjins kriminela hajdutr e kurva. Dhe kjo ne kete rrige do shkoji. Ta fusi ne rreth te kuq amerika. Tha skuqi byçen.

                          1. Z
                           Zagali

                           Kjo Rudincka eshte shushe fare,po fare. I ngecin fjalet ne gryke. Njeri pa nivel politike e kulturor. E trashe me keq se i jati.

                           1. T
                            Tropoja

                            Haha o frrok mos vdeksh kurre ke shume te forta

                            1. t
                             tata luigji

                             Sperma hajdarucit i doli duhma e droges po ik moj bordelle femer, akoma vazhdoni ti lepini bythen berishes, hajdare mjer shqiperia kush e flet per te

                             1. v
                              velo

                              Bija e kriminelit dhe hajdutes....

                              1. t
                               tropojani

                               Posht bythes mut do kete

                               1. t
                                tropojani

                                Posht bythes mut do kete

                                1. E
                                 Emiljano

                                 Te vetmen gje qe kercenon kjo hajkarja eshte gjuha shqipe, mek mek mek te can trapin

                                 1. F
                                  Frrokhanet e Anal-listes 30-vjecare te pushteteve

                                  Cup maloku na deklaron se : "eshte kercenuar, ME DUKET..." dhe e thote Frrocko qe me ato "me duket" ka 30 vjet qe eshte bere si bajga pas kepuce e c'do pushteti.

                                  1. R
                                   Rudina fycka e azemi hajkarit.

                                   Oj rudine oj rudine tani kush po te qine .qenke fiks si largqofti baba,prandaj e hengri ne sume ytate moj debile.kur kercenon dhe ti moj shure .

                                   1. B
                                    Be

                                    Perseri ky Cari?

                                    1. S
                                     Spartak

                                     Fis qelbesirash Te pa bythe dhe besskalesh. Njesoj si i jati. Ket pun bente dhe i jati pa karakter. I kane lepire bythen saliut. Prandaj i trajtonte dhe i tjajton familjarisht die legena. Fare e keqe

                                     1. k
                                      koli

                                      Mos e ke fjalen per te atin e Ngjeles qe lepinte bythen e Hoxhes?!

                                      1. M
                                       Milo

                                       Atehere e benin nga frika kurse gojoret e Sali kurves e benin dhe e bejne me desire se e kishin ne karakter. Ja shiko si ia mbajne ne goje koqet e fishkura per 5 leke.

                                       1. P
                                        Prec Ulaj

                                        Spartak Ngjela e ka pasur shume mik Azem Hajdarin, kurre nuk do bente nje koment negativ per te.

                                      2. a
                                       arqile

                                       Vafsh sa me shpejt prane Azemit plehre e ndyre.

                                       1. M
                                        Mark Lleshi

                                        Midis te tjereve..jane maskarenjte sio puna e ketyre palo gazetareve qe po e mbysin demokracine ne kete vend.Eshte kush eshte ...Berisha ,Rudina e kompani kane shumicen.Shumice dmth demokraci.Shumice dmth vote...keta ish spiune te sigurimit si Frrok Cupi qe sot i sherbejne te majtes...keta ish vrases se te vertetes(gazetarucet eZP) jane shtresa me e ndyre kesaj shqerie.

                                        1. F
                                         Fadil

                                         Ne ZP thuhej se ky "burre" malcie, nuk duhej fut ne shtepi se te shihte nenen e gruan nga kembet...

                                         1. L
                                          Landi

                                          Or ti Frrok, or ti spiun i sigurimit.Ske faj o Frrok se eshte e ka qene koha e fuksave ne kete dammlla vend.

                                          1. E
                                           Emili

                                           A e mendoni per nje cast Rudina Kurve Hajdarin, kryetare te partise demokratike? Kaq kam! Rudina Hajdari kryetare e PD! Obobooooo!

                                           1. H
                                            Hajdari Azem

                                            Vajza e nje krimineli ,hajduti dhe kontrabandisti kercenon !!!!!

                                            1. P
                                             Patronazhisti dixhital

                                             Masturbim ne grup i budallenjve rilindjote pas jargavitjeve te nje jargaveci zagar si FRR-FRRR-FRROK- malokhania

                                             1. D
                                              Dardani

                                              Rudina Hajdari, bija e dy prinderve te çthurur, babai nje kriminel, trafikant droge dhe armesh, i pabese dhe vrases i cili poshtersite i lau me koke, ne ndeshjen me kriminelet e tjere per pushtet. Nena, nje grua injorante, pa shkolle te mesme, me diplome fallco e caktuan juriste, ne gjykate, pas ngordhjes se te shoqit, fitoi lirine per çthurje morale, siguronte te ishte gjyqtare ne proçese te renda ku perfitonte qindra mijera e deri 1 milion euro duke shitur drejtesi, kete rruge te çthurjes i moren edhe femijet, goca e madhe nuk qullosi gje ne Amerike, mori nje burre, u be me femij, filloi rrugen e te emes, i shoqi e ndau, kjo gjoja erdhi ne Shqiperi per te "vazhduar ne gjurmet e babit" dhe pasi e pa se nuk gezon respekt sillet rrugeve dhe ha parate e pista te prinderve. Dy vellezerit e jema Fatmira Hajdari i mesoi si te pastrojne para, i konfiskuan nje ndertese disa kateshe si ndertim pa leje. E ça te thuash. I biri i madhi ushqeu me para te madhe nje grup paramilitaresh te armatosur ne sherbim te Familjes Berisha. Me keto poshtersi nerren deri aty sa kjo rrugaçja arrin te kercenoje edhe punonjesen e KQZ-se. Dhe Shteti hesht. Shteti i Krimit.

                                              1. T
                                               TROPOJA

                                               Nga nje cift kurvaresh kurva pjellin. Kerkkn ta mbaje veten me politike. Kur nuk beri gje i ati, e bija sja ka haberin kesaj pune. Kujton se megjithemend di dicka, nje pordhe. Shko moj te cika, apo te perzuri yt shot se te njohu cfare bajge je. Ska kush te te mesoje, se ndodhet njesoj te gjithe, te lehte nga trute. Ti ske cfare ti mesosh dhe cikes tende, vec te jetosh me parate qe vodhen prinderit. Ish burri qenka treguar shume largpames per edukimin e vajzes se tij. E cpret nga nje shurre.

                                               1. A
                                                Alfred

                                                Nuk mungon Frroku me lehjet e tij, sa here ia kerkon partia!...

                                                1. L
                                                 Leonardi

                                                 Po nuk ka faj kjo joooooo, fajin e ka shteti dhexata që quajnë veten pushtet kur të jatin ja vranë si trafikat armësh dhe nafte në kohën e luftës së kosovës, ca morra frikacakë e bënë dëshmor, ku bën pis dheun ku është varrosur. E jëma u largua nga drejtësia për korrupsion e shantazh, asgjë nuk ju sekuestrua, prandaj dhe kjo shurron sot tek KQZJA.

                                                 1. C
                                                  Cuni i Vuk Karaxhicit , Dobicit nga VICIDOLI

                                                  Populli thote nja fjale lapidar : " Nga vezet e gjarperit dalin vetem gjarperinj " . Nuk ka si te beje perjashtim kjo vajze e lindur dhe rritur ne ate famile , por mbetur me tru femije .

                                                  Lini një Përgjigje