Ilir Meta donte ta vriste? Tom Doshi i kërkoi agjentit të FBI, të hetonte...

31 Janar 2023, 09:10Politika TEMA

Ilir Meta donte ta vriste? Tom Doshi i kërkoi agjentit të FBI, të

Gazetari Artan Hoxha, ka qenë i ftuar në emisionin "Të Paekspozuarit", ku deklaroi se biznesmeni dhe politikani që përmendet në akuzën ndaj Charles McGonigall, është Tom Doshi dhe se ky i fundit ka zhvilluar një takim në Vjenë me ish agjentin e FBI.

Ish-deputeti Doshi sipas gazetarit ka kërkuar ndihmë, që të hetonte nëse Ilir Meta donte ta vriste, pretendim që Doshi e kishte në vitin 2017, por që sipas tij nuk u hetua siç duhej nga autoritetet, pasi Meta kishte influencë mbi Adriatik Llallën. 

Artan Hoxha: Në shtator 2017, një biznesmen dhe politikan i tha (Charles McGonigal) që kanë dashur të më bëjnë atentat. Është rasti i zotit Tom Doshi, që ishte i bindur se kishte patur një atentat ndaj tij. Autoritetet nuk e hetuan këtë në Shqipëri. Ai gjeti mundësi dhe kërkoi ndihmën e FBI.

Ylli Rakipi: Ka qenë rasti kur u përhap fjala, që Meta do të vrasë Tom Doshin?

Artan Hoxha: Thuhej se Zoti Meta ndikonte te zoti Lllalla, ish kryeprokuror dhe nuk u hetua, por u hetua personi që bëri kallëzimin. Më mbrapa në nëntor, u bë takimi i Vjenës, ku zoti Doshi ka qenë bashkë me këta (McGonigal dhe Neza) dhe ka qenë edhe një prokuror federal. Personi në fjalë (Tom Doshi) nuk kishte besim në autoritetet brenda vendit dhe kërkoi ndihmë të specializuar jashtë.

Neritan Sejamini: Çfarë do të thotë ka kërkuar ndihmë të specializuar?

Artan Hoxha: I ka kërkuar ndihmë një zyrtari të FBI për ta ndihmuar. Prandaj e ka bërë këtë takim.

Neritan Sejamini: Kjo quhet marrje me qira… Ai (Tom Doshi), në mënyrë informale, përmes një lidhje të korruptuar gjeti një person për ta ndihmuar. E ka akuza këtë. Nëse të paguan dikush shpenzimet, është korrupsion?

Artan Hoxha: E ka akuzën për mosdeklarim.

15 Komente

 1. k
  k

  Shtet që vepron si pazar droge i mafjes ne pushtet. Mjerë ai popull, ai komb , dhe ai kontinent që ju ka. Mortja kapak floriri ( Jo meta).

  1. D
   D. Pavli i shastisur nga habia

   Dirt-an Hoxha ka fasule krudo ne vend te neuroneve. Hahahahaha..me ndihmoni se do me heqe qafe Ilir Meta !?? Dhe ata e ndihmuan!!! E shpallën " non grata" kangurin e Australise Tom Tom. Vetem Kimetja e ka mbajtur afer Tomen, Qifen dhe Rrajën - tridentin folklorik te Edvin Llapës. Big time! Hoxha kerkon te kungohet ne kazan dhe te behet prift!! Qenka keq Vini tani e besoj. Derisa Fasulet e Hoxhës I kane mbetur per kamuflazh.

   1. s
    saliu duhet te shpallet terrorist

    D pavlovi ke dash te thuash edhe ti dicka,por si koqe qe je,je endur si pordha neper breke dhe ke nxjer nga halja e saliut ca fjale qe vetem ai si kriminel i nxjer

   2. G
    Grida Duma moderatore e pamvarur nga Salianji

    100% e anal - iste e ( moderator ) te kazaneve jane te PD .Eshte pozitive per shikuesin keta pseudo dévalorisée dhe demaskojne veten kthehen ne qesharak me debatet ne kazanet e mbremjeve njerez qe nuk njohin as me basiken ne démokraci , mblidhen 5 te paguar dhe fillojne si do ta rrezojme Ramen ne conscience e tyre komuniste votuesi nuk peshone fare keta jane ata qe vendosin vota per keta kllune eshte si vota ne kohen e PPSH duhet thjeshte nje tavolin ku Rakipi si gjithmone i pamvarur theret te pamvarurin tjeter Siemini Cani Hoxha Curri Shkullaku dhe fillojne bizeda kafenesh une si devjoje kurre eshte humbje kohe por nje thirrje per lexuesit mos humbni kohe duke degjuar keta kllune shikoni emisione ku mesone dicka mos u merni me te tille palaco .rrespekte

    1. e
     edi

     Bravo "Grida Duma" qe nuk shikon emisionet eRakipit(megjithese i paske pare) por shikon emisione te Meros ku mund te mesosh shume ! E dyta meso te shkruas pa gabime.

    2. K
     Koqevari

     Ligjivënsit tanë me kryedeputetin Tomē Doshja e Mark Frroka haha ???????????? lum Shqiperia

     1. N
      Noci

      Derisa ju thoni se ka qene edhe nje prokuror federal çeshtjes nuk eshte aq korruptive se jane dy nepunes amerikane ne atekohe ne detyre

      1. b
       ben.

       Noc roku Problemi eshte qe as ky i fbi as prokurori nuk e kane deklaruar ne zyrat perkatese ne amerike. Keto kane dale nga pergjimet. E kupton ca problemi qe eshte?????

      2. E
       Ethem Lalaj

       Gazetari A.Hoxha thot të vërtetën.Teatrin kriminal e kemi par në kuvënd ku Sb kërkonte të shkarkonte Im si Kryetar Kuvëndi..por deri këtu,Pasi Im ju kundërvu Sb për ZENIN.. -Ndaj drejtësia e PJETDHUR NGA SB nuk veproi.Dhe drejtësia e TREDHUR NGA SB akoma nuk po vepron se i shkojnë 7..7..nga Sb që është VRASËS KILLER.

       1. X
        XhaJaho

        U bo the Sejamoni me dhon men, Mjere ky ven qe mban mbi toke te tille Sejamona

        1. F
         Filipi

         Dihet botërisht se Meta/aj, donte ta vriste Tomin. Këtë e di i madh e i vogël, derisa vrasësi me pagesë në mënyrë të lirë, deklaroi se ishte paguar për ta vrarë Tomën. Më vonë pun ditësh, vrasësi ndërroi deklaratën pasi u kërcënua me gjith familjarët, se do zhdukej familjarisht. Nuk ja kishte fajin Toma Metës, se buçes së tij i kruhej siç i është kruar gjith jetën. Me kë se ka kruar ajo, që ky debili si pederast bën sikur nuk dinë gjë, pastaj këekon të eleminojë daçorrët e të shoqes. Daçorri i fundit oa përmendur të parët se bëhen shum, ishte Rramushi, sa ra aq në sy të publikut sa nuk po përmbaheshin dot edhe në sy të gruas tijë, rramushi si dru me pre dhe kopjes së pjellës orangutangut i fuste duart monikës vend e pa vend. Po të ishte mundësia për të postuar dhe foto, do ti bënim publike foton kur Rramushi që ja rramushi monikës në sy të shoqes debile që ka. Ajo qëndron ke majmuni rramush thonë se ky, rramushi e kërcënon me jetë dhe ajo debilja bën sikur ka prekur lumturinë e botës me rrajmushin. Pasi monika i përdorte për transaksione të veta me parat e korrupsionit, kërkonte nga Meta/j që ti vriste hamshorët përvtë zhdukur gjurmët dhe për ti treguar pederasti Meta/j se ishte besnike ndaj tij.

         1. v
          vlonjati

          Ti Filip roje i kujt ishe,i Monikes apo i rrajmushit ?

         2. u
          ushtaraku

          Eu me cubitet,po ky Toma mbahet si gangsterr,pse si fut nje koqe plumi bythes atij qe ka dashur ta vrase apo keta pordhamant shqiptare dine te bejne vetem llapaqeneri si grate e per pushke te hane mune

          1. U
           Ushtarku i llarit

           Ty po ty , ti gjifhe jeten ke hedhur pushke , ke qene ne front .Po cfare ushtaraku ke qene ti me kete llobjike o qofte ....ti ke qene brashnjar dhe lango pjatash , tha mire ajo debilja e PD-se qe : ushtaraket tane jane paguar nje jete per te mbrojtur mullinjt e eres .....po ste vjen turp ore dylber , ste vjen turp nga vetja ....yyyyyt bajgarac

          2. .
           ....

           Eshte shume qesharake dhe idiotesi te mendosh qe Mcgonigal te hetonte mbi "atentatin" qe do ti kryhej ndaj Tom Doshit. Ajo qe nuk thote ky mashtruesi ordiner eshte fakti qe Tomes ju vu gjobe ne ate takim per ti hequr "njollen" ne SHBA dhe jo per te hetuar pasi FBI nuk ka mandat apo tager te hetoje per dicka qe ndodh bremda nje shteti tjeter.

           Lini një Përgjigje